Vroege files voor 450.000 Nederlandse wintersporters
UpdateVakantiegangers op weg naar de skigebieden hadden vooral in Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk al vroeg last van files, meldt de ANWB. Volgens de dienst gaan zo'n 450.000 Nederlanders naar de bergen. De verwachte drukte blijkt echter mee te vallen.
Op weg naar de Alpen komen wintersporters op verschillende plaatsen in de file, maar de situatie loopt nergens uit de hand. Dat komt vooral door het goede weer: er is geen neerslag, meldt de VerkeersInformatieDienst (VID).
In de Franse Alpen zou het een zwarte zaterdag zijn, maar dat valt in de praktijk best mee. Verkeer vanuit Lyon naar de pistes loopt wel op verschillende plaatsen vast. In Duitsland zijn het de bekende routes die vertraging opleveren, zoals de wegen rond München en de A7 tussen Ulm en Fussen, aldus de VID.
Stilstand
Grote verkeersproblemen zijn er vooral van en naar het Zillertal in Oostenrijk, een bij Nederlanders geliefd wintersportgebied. Daar is het verkeer op de B169 in beide richtingen tot stilstand gekomen. De vertraging richting de piste is bijna 3 uur. Vanaf de piste staat het verkeer ook ruim een uur vast. Ook de Fernpas is druk, maar daar blijft het verkeer nog wel een beetje rollen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMexclusief interview
Toen Taghi belde, twijfelde advocaat Ruperti geen moment: ‘Maar ik moet nu op eieren lopen’
-
Kamer wil nieuw spoor voor Groningen als compensatie voor gaswinning
De Tweede Kamer wil dat het kabinet ervoor zorgt dat de komende jaren nieuwe spoorlijnen worden aangelegd naar Groningen. Dat moet onderdeel zijn van de compensatie voor de aardgaswinning. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
PREMIUM
Mark (44) krijgt ongevraagd drugs opgestuurd in een vreemde envelop: ‘Ik ben me rot geschrokken’
Een voor Amerika bedoelde envelop op de deurmat in ’s-Heerenhoek in Zeeland? Mark Rijk (44) vond het meteen verdacht en schakelde de politie in. Die blijkt wekelijks zulke meldingen te krijgen, en de envelop was gevuld met drugs. ,,Ik ben me rot geschrokken.’’'s-Heerenhoek -
PREMIUMBV de Liefde
Christine (43) had altijd foute vriendjes: ‘Niet voor de lange termijn, lekker veilig, niet binden’
Christine (43) had een hele rits foute mannen nodig om in te zien dat jeugdvriend Pieter (43) altijd al de ware was. In de Mezza-rubriek BV de Liefde vertellen lezers openlijk en anoniem over hun relatie.
-
27
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
-
-
-
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
Kaas bevat veel verzadigd vet en zout. Het in Nederland zo geliefde broodbeleg heeft daardoor bij sommigen een slecht imago; het zou ongezond zijn. Maar volgens wetenschappers klopt dat niet. -
Niemand ontloopt vervolging na geweldsexplosie Bijlmer, met dank aan massale steun burger
Niemand van de jongeren die betrokken raakten bij de geweldsexplosie op station Bijlmer, waarbij een onbekende man op het spoor werd geduwd, zal zijn vervolging ontlopen. De politie heeft dinsdag de twaalfde en tevens laatste verdachte opgepakt. Het gaat om een een 19-jarige man uit Zaandam, de oudste van het stel.