VVD royeert Almeers lid dat naaktfoto's van BN'ers hackte
UpdateDe VVD heeft het Almeerse lid Mitchell van der K. geroyeerd, nu bekend is dat hij de computers van bekende Nederlanders heeft gehackt op zoek naar naaktfoto's en video's. Dat melden bronnen binnen de VVD aan deze krant. De partij spreekt van een 'walgelijke' affaire, waar zij 'geen woorden voor' heeft.
Delen per e-mail
Van der K. kraakte de wachtwoorden van tientallen vrouwelijke slachtoffers en kreeg toegang tot seksueel getinte foto’s en video’s, die vervolgens op het internet belandden. Onder anderen de bekende vlogster Laura Ponticorvo en ex-hockeyinternational Fatima Moreiro de Melo werden slachtoffer van de hacks.
Het nieuwe RTL5-programma Online misbruik aangepakt van Telegraaf-misdaadverslaggever John van den Heuvel en presentatrice Nicolette Kluijver ontdekte de identiteit van de hacker en confronteerden hem afgelopen vrijdag met zijn daden, meldde De Telegraaf vanmorgen. Een cyberteam van de politie arresteerde hem vervolgens. In afwachting van een proces is hij voorlopig op vrije voeten.
Van der K. ontkent dat hij de beelden online heeft verspreid. Hij zou wel hebben toegegeven dat hij iClouds heeft gehackt.
Volgens Moreira de Melo lijkt het nieuws 'gelukkig heftiger dan het is'. ,,Hij had foto's van mij op zijn computer(s), maar die stonden ook al openbaar op mijn Twitter. Hij heeft wel wat geprobeerd, maar is er óf niet in geslaagd om in mijn account te komen, óf hij kon niks sappigs vinden'', laat ze vandaag bij een selfie die ze vanuit bed maakte, weten.
Gemeenteraad
Van der K. heeft zich wel per direct teruggetrokken uit de lokale politiek. Op basis van de verkiezingsuitslag van 21 maart had hij recht op een plek in de Almeerse gemeenteraad. Volgens VVD-fractievoorzitter Hilde van Garderen zag hij af van zijn zetel wegens privéomstandigheden, maar verborg hij voor de partij dat er een strafrechtelijk onderzoek naar hem loopt.
Omroep Flevoland meldde afgelopen donderdag al dat Van der K. uit de politiek gestapt was omdat hij verdachte was in een strafrechtelijk onderzoek naar computervredebreuk. De link met de foto's en filmpjes van BN'ers werd toen nog niet gelegd. Hij werd in februari al aangehouden.
Volgens Omroep Flevoland heeft Van der K. enkele weken voor de verkiezingen in een gesprek met zijn partij al aangegeven dat hij niet van plan was om zitting te nemen in de gemeenteraad, mocht de uitslag daar recht op geven.
Deze vraag of er een strafrechtelijk onderzoek liep is op dat moment wel expliciet gesteld, meldt de omroep. Het feit dat de VVD al voor de verkiezingen wist dat Van der K. niet van plan was zitting te nemen in de gemeenteraad is door de partij op dat moment niet naar buiten gebracht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Laura Ponticorvo is hacker op het spoor
Laura Ponticorvo (31) is een stapje dichterbij de man of vrouw die haar sekstape heeft gelekt. De vlogster weet dat de dader in Almere woont. -
PREMIUManalyse10
Plots kwam het besef dat corona blijft: ‘Zondag zei Van Dissel: leer ermee leven’
Premier Rutte wil ‘samen naar de eindstreep’ van de coronacrisis. Maar onderweg maakt zijn kabinet soms rare bochten. De avondklok blijft, kappers gaan voor universiteiten. Hoe kwam deze gewaagde versoepelingsstap tot stand? -
Laura Ponticorvo: Ik kon niet stoppen met huilen
Laura Ponticorvo (31) heeft vanavond voor het eerst gereageerd op het lekken van haar intieme foto's en video's. De vlogster, vooral bekend van de RTL-realityserie 'Mijn vieze vette vervelende verloofde', zit er zichtbaar doorheen nu ook zij slachtoffer is geworden van The Fappening 2.0. ,,Vanaf half tien tot half één kon ik niet stoppen met huilen", vertelt ze in RTL Boulevard. -
Superbespaarders
Emma (25) redt het met 78 euro aan boodschappen per maand: ‘Ik eet graag linzensoep’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer: Emma Mouthaan (25) studeert nog en belegt wat ze overhoudt om vroeg met pensioen te kunnen. -
PREMIUM
Rico Verhoeven gaat de strijd aan met werkloosheid
Kickbokser Rico Verhoeven krijgt al jaren veel persoonlijke berichten van fans. Op Instagram alleen al heeft hij 1,7 miljoen volgers. De verhalen van mensen die hun baan of onderneming kwijtraakten, inspireerden hem om heelnederlandwerkt.nl op te richten. De site is vanaf vandaag live.
-
Fatima: Gelukkig kon 'pornohacker' niets sappigs vinden
Voormalig tophockeyster Fatima Moreira de Melo (39) is opgelucht dat de man die computers van tientallen vrouwen hackte op zoek naar naaktfoto's en video's is opgepakt. Vandaag werd bekend dat op de computer van VVD'er Mitchell van der K. beeldmateriaal van onder meer Fatima werd aangetroffen. -
Laura Ponticorvo doet aangifte van hacken persoonlijke beelden
Laura Ponticorvo, vooral bekend van de RTL-realityserie 'Mijn vieze vette vervelende verloofde', wil aangifte gaan doen van het hacken van persoonlijke beelden. Hackers zouden seksvideo's van Ponticorvo hebben bemachtigd en deze online gelekt. -
Nieuw initiatief gaat nepnieuws bestrijden met actuele feitenchecks
Nederlanders kunnen vanaf donderdag op één plek terecht voor actuele feitenchecks op het nieuws, bijvoorbeeld op het gebied van corona. De nieuwe The Fact Club is een initiatief van Vereniging De Publieke Zaak en de Universiteit Leiden.