Zware ochtendspits door regen, op hoogtepunt meer dan 800 kilometer file
Het is vanochtend druk op de weg en dat komt vooral door de regen. Op het hoogtepunt stond er ruim 800 kilometer file, waarvan de meeste in het zuiden van het land. De file is nu langzaam aan het afnemen. Rijkswaterstaat verwacht ook een zware avondspits. Verkeer moet rekening houden met lokale gladheid als gevolg van bevriezing van natte weggedeelten.
Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Friesland, Groningen en Drenthe vanwege gladheid door het bevriezen van natte weggedeelten.
,,In de ochtend trekken buien, met mogelijk hagel en natte sneeuw, over het land. Op plekken waar een bui valt, kan het drukker zijn dan gebruikelijk”, aldus Rijkswaterstaat, dat automobilisten aanraadt goed voorbereid op pad te gaan en actuele verkeersinformatie te checken voor vertrek. In het zuiden blijft het op dit moment nog wel even regenen. Rijkswaterstaat zegt ‘te strooien waar nodig’ en adviseert verkeersdeelnemers ‘indien nodig de rijstijl aan te passen’.
Op de A2 tussen Maastricht en Eindhoven staat bijna 13 kilometer file door een ongeluk. Dat levert een vertraging op van 45 minuten. Op diezelfde weg staat tussen Den Bosch en Utrecht, in beide richtingen, een file van ruim een half uur. Op de A12 tussen Arnhem en Utrecht staat een file van ruim 10 kilometer. Daar moeten automobilisten rekening houden met een vertraging van 50 minuten. En op de A16 tussen Breda en Rotterdam is de verbindingsweg van de A16 naar de A20 richting Hoek van Holland dicht door een ongeluk. Wegbestuurders moeten omrijden via de Beneluxtunnel waardoor ze zo'n 30 minuten langer onderweg zijn.
Kans op regen in het zuiden
Ook in de avond wordt een zware spits verwacht. Vooral in de zuidelijke helft van het land kan het gaan regenen. Het hoogtepunt van de avondspits wordt voorzien rond 17.30 uur. Bij een zware spits is de verwachting dat er tot wel 500 kilometer file op de rijkswegen komt te staan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM28
Hoe kun je mensen in Turkije en Syrië helpen? ‘Weet waar je aan begint’
Op sommige plaatsen in het land worden al zóveel hulpgoederen ingezameld dat mensen gevraagd wordt alsjeblieft niet meer te doneren. En Het Rode Kruis zegt: geef vooral geld. Wat kun je het beste doen om de mensen in het aardbevingsgebied te helpen? -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
PREMIUMOnder politici
Geheime afspraak coalitie: mond dicht over migratie deze campagne
Elke week schrijft politiek verslaggever Hans van Soest over wat er speelt in Den Haag in Onder Politici. Deze week: waarom we de coalitie deze campagne niet over migratie horen. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Krijg jij ook de hele dag statische schokken? Dit kun je eraan doen
Een schok van jewelste als je de deurklink vastpakt, een blaadje uit de printer haalt, de kat aait of je collega een hand geeft. Een elektrische schok kan je onverwacht een flinke opdonder geven. Sommige mensen hebben er veel meer last van dan anderen. Waarom? En wat kan je eraan doen?
-
PREMIUM8
Boer en politicus in gesprek over de ‘kloof’: ‘Zal ergens water bij de wijn moeten om tot akkoord te komen’
Is er nog een normaal gesprek mogelijk tussen een boer en een politicus van het door veel agrariërs zo verfoeide D66? De proef op de som in de Achterhoek: ,,Er is geen makkelijke oplossing. Maar ik wil dat een boer als Rudie boer kan blijven.’’ -
-
-
12
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
PREMIUMkinderboekenschrijver13
Hoe een verhaal uit 2016 ervoor zorgde dat Pim Lammers moest onderduiken
Schrijver Pim Lammers zit ondergedoken na doodsbedreigingen. Hij zag zich genoodzaakt zich dit weekend terug te trekken als schrijver van het Kinderboekenweekgedicht, vanwege een verhaal voor volwassenen over een relatie tussen een 12-jarige jongen en zijn voetbaltrainer dat hij jaren geleden schreef. Hoe kon het zover komen?