Breda op de bres voor mentale gezondheid lokale ondernemers die kampen met gevolgen corona
BREDA - Ondernemers een zzp’ers die als gevolg van de coronapandemie kampen met psychische klachten, kunnen met hulp van de gemeente Breda de rest van dit jaar aankloppen bij speciale ‘coaches’.
Het gaat om drie specialisten die zijn gecertificeerd en aangesloten bij de Nederlandse Orde van Beroepscoaches. Bovendien voelen ze zich betrokken bij ondernemers en hebben ze ervaring met de problemen waarmee zij kampen.
Voucher
Bredase ondernemers die gebruik willen maken van deze service kunnen een voucher aanvragen. Die is macimaal 1500 euro waard en dat is genoeg voor een intake-gesprek en een aantal afspraken met de coach.
Wethouder Boaz Adank (Economie, VVD) benadrukt dat corona heeft geleid tot grote onzekerheid, financiële problemen en het verlies van dagelijkse routines. Met alle mogelijke gevolgen voor de mentale gezondheid van de ondernemers: ,,Daar willen we absoluut aandacht voor hebben. Met deze regeling krijgen Bredase ondernemers en zzp’ers dan ook de gelegenheid om, als ze daar behoefte aan hebben, te zorgen voor hun mentale gezondheid.’’
Overleven
In de afgelopen twee jaar hebben burgemeester en wethouders al vaker voucherregelingen ingezet om lokale ondernemers te ondersteunen. Die waren vooral bedoeld om de bedrijven te laten overleven. De nieuwe regeling, die loopt tot 31 december van dit jaar, is heel specifiek bedoeld om de geestelijke gezondheid van de individuele ondernemer op peil te houden.
Zo is het de bedoeling dat de coaches helpen met ‘de omgang met spanningen of sombere gevoelens, maar ook voor het vinden van nieuwe motivatie en het terugkrijgen van zelfvertrouwen’. ,,Dit geeft de ondernemer of zzp’er weer rust en ruimte voor mogelijkheden’’, aldus Adank.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Wielrenner zwaargewond na botsing met busje in Chaam
CHAAM - Een wielrenner is zaterdagochtend zwaargewond geraakt na een botsing met een busje op de kruising tussen de Oude Bredasebaan en de Ulicotenseweg in Chaam. -
PREMIUM
‘Mensen zeiden: ben je echt zwart of is het schoensmeer?’: slavernijafschaffing herdacht in Breda
BREDA - In de Sint-Antoniuskathedraal werd donderdag stilgestaan bij het Nederlandse slavernijverleden. Hierbij stonden vooral de persoonlijke verhalen centraal van families met slaven als voorouders en de impact die dit heeft op het heden. -
PREMIUM
Geen referendum over Sinterklaasfeest: ‘Breda laat zich misbruiken door woke waanzin’
BREDA - Er komt in Breda geen referendum over de vraag hoe het Sinterklaasfeest in Breda wordt ingevuld. Dat zegt het college van B en W na vragen van de Lijst Pim Fortuyn. -
PREMIUM
Ook statushouders vinden niet zomaar een woning in Breda: ‘We zitten allemaal in hetzelfde schuitje’
BREDA - Bij ’t Koetshuis is dinsdag een chillruimte geopend voor de 43 jonge statushouders die daar wonen. De tuinsalon moet de bewoners iets meer privacy geven nu ook zij vanwege de woningkrapte langer moeten wachten op een huis. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB.
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
PREMIUM
Zundertse wapenhandelaren platgebeld door schutters die munitie zoeken: 'Alles gaat tegen woekerprijzen naar Amerika’
ZUNDERT - Ze klagen allemaal. Jagers, schietsportverenigingen, kleiduivenschutters... Hun munitie is exorbitant duur geworden. Als het al verkrijgbaar is op de wereldmarkt. Met dank aan Trump, Biden, Boris en de oorlog in Oekraïne.
In samenwerking met indebuurt Breda