Grote brand in Belgisch natuurgebied net over de grens bij Zundert is onder controle, geëvacueerde bewoners mogen naar huis
BRECHT - De grote brand op militair domein en natuurgebied Groot Schietveld in Brecht, net over de grens bij Zundert, is onder controle. Dat melden hulpdiensten zaterdagmiddag. Ongeveer 500 hectare (zo’n 750 voetbalvelden) is in rook opgegaan. Voor de hele provincie Antwerpen geldt sinds zaterdagmiddag ‘code oranje‘- wat staat voor ‘hoog brandgevaar’.
De brand brak vrijdag uit na militaire schietoefeningen. De gevolgen waren groots. In Antwerpen regende het as, de rook was tot in de ruimte te zien en dreef tot honderden kilometers ver in het land. Zo’n 60 brandweermannen van verschillende korpsen hebben de hele nacht geblust. Bij het bestrijden van de brand werden ook chinooks uit Gilze-Rijen ingezet. Deze blushelikopters hebben tot en met zaterdagmiddag geholpen met blussen.
De bewoners van een camping en ongeveer 400 woningen in de nabijgelegen wijk werden vrijdagmiddag geëvacueerd. Zij mogen zaterdag om 16.00 uur terugkeren naar hun woning. De camping Keienven in Gooreind (Wuustwezel) en de wijk rond de Fazantendreef werd vrijdag omstreeks 17.00 uur ontruimd.
Code oranje
Sinds zaterdag geldt code oranje voor de hele provincie Antwerpen. Tijdens ‘code oranje’ worden natuurbeheerders en brandweer geacht zéér waakzaam te zijn. Als er een natuurbrand uitbreekt, rukt de brandweer versterkt uit. Er wordt ook meer materieel en mankracht ingezet. Bij een natuurbrand tijdens ‘code geel’ rukt de brandweer uit op aangepaste sterkte.
Vuurverbod
In de natuur -en heidegebieden en bossen geldt sinds zaterdag een rook- en vuurverbod. Omdat het in de provincie droog en brandgevaarlijk is, zijn kampvuren in heel de provincie Antwerpen verboden.
Het provinciaal rampenplan is sinds vrijdagavond niet meer van kracht. Al blijft opmerkzaamheid geboden: er blijven zogenaamde hotspots actief, waar de hitte intens blijft. Die zijn op het militair domein ook niet altijd even bereikbaar. Maar de brand heeft zich niet verder uitgebreid. Al kunnen er ook zaterdag nog wel rookpluimen uit het gebied opstijgen.
Helikopter brengt situatie in beeld
Een helikopter bracht de huidige situatie in beeld. Wie hinder ondervindt, sluit best ramen en deuren of schakelt ventilatie uit. Dat meldde de gemeente Brecht zaterdagmorgen op haar Facebookpagina.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
NAC zet zich schrap voor loodzware eindsprint
In drie maanden tijd is een flink versterkt NAC gestegen van de veertiende naar de achtste plaats. Wat de sportieve opmars waard is, wordt de komende weken duidelijk. Inzet is deelname aan de play-offs.Breda -
Muzikale kroegentocht POBparade trekt langs 37 acts in Breda
BREDA - De muzikale kroegentocht de POBparade trekt traditiegetrouw op paaszondag 9 april weer door het centrum van Breda. 37 Bands, acts en DJ's treden op, verdeeld over negen locaties.Breda -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
Grote hoeveelheid drugs gevonden bij bedrijf in Oosterhout, vermoedelijk cocaïne
OOSTERHOUT - Bij een bedrijf in Oosterhout is woensdag een ‘grote hoeveelheid drugs’ gevonden, vermoedelijk cocaïne. De drugs werden gevonden in een container.Oosterhout -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’
-
Iets meer vrouwen kiezen voor de techniek: ‘Maar we zijn er nog niet’
BREDA - Het aandeel vrouwen in de techniek stijgt langzaam maar gestaag. Toch is het niet alleen belangrijk dat meer meisjes voor een technische opleiding kiezen. ,,We moeten ze ook behouden voor de techniek.”Etten-Leur -
-
-
PREMIUM
Naweeën corona: miljoenenschuld bij West-Brabantse bedrijven
Zo’n 400 bedrijven in West-Brabant hebben nagelaten de coronasteun te verantwoorden die ze tijdens de pandemie van de overheid kregen. Daardoor moeten ze nu 11 miljoen euro terugbetalen aan uitkeringsinstantie UWV. De totale coronaschuld ligt nog veel hoger.Breda -
28
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.
In samenwerking met indebuurt Breda