Politiek past op een bierviltje bij Lijst Harry Bakker
DRIMMELEN - Een verkiezingsprogramma dat past op een bierviltje. Met als opvallendste speerpunt, nummer 2 op de lijst van 10: Gezondheid, geluk en gezelligheid. Na de bakfiets, de stoel, het ontbijtcafé en de wandeltochten geeft Lijst Harry Bakker in Drimmelen opnieuw de toon aan als het gaat om toegankelijke politiek.
,,Klein, tastbaar en toch leuk", roemt LHB-raadslid Loes van Zwieten de gadget van haar partij die door de brievenbus past. Daarbij vergeleken is het online A4tje van Wilders een boek.
Geen marketingplan
Wie er met de eer mag strijken? Verwacht geen strategisch marketingplan. ,,Harry en onze fractie hebben dit bedacht. Ideeën ontstaan zo her en der", zeggen fractievoorzitter Ton Verhoeve en Van Zwieten.
Ook wethouder Jan-Willem Stoop houdt de boot af, totdat hij na enig aandringen toegeeft zelf de bedenker te zijn van het bierviltje. ,,Ik vind dat je je politieke boodschap op een bierviltje moet kunnen vertellen. Wil je meer weten dat vind je via het linkje het verkiezingsprogramma op onze site. Wij noemen het trouwens een drank-onderzettertje om niemand tegen het hoofd te stoten."
Naamgever Harry Bakker, nu wethouder voor LHB, dankte in 2002 zijn doorbraak aan het campagnevoeren op een oranje bakfiets. Geposteerd voor een supermarkt in Terheijden kon iedereen aan hem zijn wensen kenbaar maken.
In 2006 begon zijn zegetocht naar een ongekende overwinning van zeven zetels. Met dank aan twee jonge marketing-studenten, die zich nu alleen nog om de website bekommeren. Met De Stoel- een reusachtig oranje exemplaar- deed Harry Bakker alle kernen aan. Vorig jaar zocht de partij op een laagdrempelige manier contact met de kiezer tijdens een uitgebreid Engels ontbijtcafé. Daar werden ook de stellingen bedacht waarmee LHB zich tijdens de verkiezingen wil profileren.
Geluk
,,Geluk is een nieuw thema voor de verkiezingen", zegt wethouder Stoop. ,,In plaats van te kijken naar wat een maatregel bijdraagt aan de economie , moet je ook kijken naar wat die toevoegt aan de leefkwaliteit, aan het geluk van mensen. Een bankje waar mensen tijdens een wandeling op kunnen rusten kan heel bijzonder zijn, of het huldigen van sportkampioenen, waar mensen elkaar ontmoeten. Geluk zit in kleine dingen maar het is wel heel belangrijk. Daarom pleiten wij voor een wethouder van geluk. Carnaval is ook zo'n evenement dat heel belangrijk is voor de leefkwaliteit."
Naast klein en tastbaar is het bierviltje ook 'heel leuk', vindt Loes van Zwieten. Zij heeft er met de carnaval een ketting van gemaakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Stichting Leergeld helpt steeds meer Oosterhoutse gezinnen
OOSTERHOUT - Steeds meer Oosterhoutse gezinnen kloppen aan bij de Stichting Leergeld West-Brabant Oost. ,,Vroeger was het echt een taboe, nu praat je er meer over”, zegt alleenstaande moeder Esther.Oosterhout -
In Breda is het aantal mensen dat toestemming geeft voor orgaandonatie afgenomen
In Breda daalde het aantal mensen dat expliciet toestemming geeft voor orgaandonatie. In die gemeente zijn momenteel ongeveer 58.400 donoren. In 2021 waren dat er 58.800. Dat blijkt uit cijfers van het CBS die de dataredactie van deze site analyseerde. -
27
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUMbij de rechter
Andrej kiest voor de aanval: ‘Ik was bang om een klap te krijgen’
BREDA - Andrej voelt zich bedreigd en besluit dat de aanval de beste verdediging is. Dat is de rechter niet met hem eens.Breda
-
indebuurt.nl
Tip van ons: een Bredase stadswandeling met pitstops voor een hapje of drankje
Het is officieel lente en dat betekent weer lekker buiten wandelen. Van Breda-Noord naar het Ginneken en richting het centrum: we wandelden langs heel wat fijne plekken die we graag met jullie willen delen. Oke, het is deze weke wat slechter weer, maar als de zon straks schijnt kun je de routes rustig lopen. Dit is een van de routes!Breda -
-
-
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Bredase talenten in de leer bij Zundertse vedetten: ‘Misschien die derde helft ook maar eens leren’
Wat begon als een team van twee groepen, is inmiddels een groot geheel. Het eerste team van de Zundertse volleybalclub Cegelec Zuvo was erg aan het verouderen en is aangevuld met een groep 16-jarige talenten uit Breda. Ondanks toenemende fysieke ongemakken, heeft de oude garde nog het hoogste woord. ,,Zij zijn fysiek misschien sneller, maar wij hebben nog een vlottere babbel.”Zundert
In samenwerking met indebuurt Breda
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer