21 evacués van Nederlandse lijst vanuit Kaboel naar Qatar gevlogen
Een vliegtuig van Qatar Airways met aan boord onder andere 21 mensen die op een Nederlandse evacuatielijst staan, is zondagavond vanuit de Afghaanse hoofdstad Kaboel aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Het is de vierde evacuatievlucht tussen de twee steden, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De mensen moeten in Doha worden getest op het coronavirus en kunnen na een negatieve uitslag met lijnvluchten verder reizen. Qatar zorgt er op dit moment voor dat er gevlogen kan worden vanaf het vliegveld.
Topfunctionaris Lolwah al-Khater van het Qatarese ministerie van Buitenlandse Zaken meldde zondagavond op Twitter dat er in totaal meer dan 230 passagiers aan boord van het vliegtuig zaten. Naast Nederlanders zou het onder anderen gaan om mensen uit Afghanistan, de Verenigde Staten, Duitsland, België, Ierland, Canada, Frankrijk en Italië.
Met de derde evacuatievlucht waren vrijdag al 29 Nederlanders opgehaald uit de Afghaanse hoofdstad Kaboel. Ook toen ging het om mensen die allemaal op een evacuatielijst stonden. Eerder vertrokken ook al twee toestellen van dezelfde maatschappij uit Kaboel. Op die twee vluchten waren in totaal twintig Nederlanders aan boord. Ook toen vlogen de toestellen naar de Qatarese hoofdstad Doha. Daarvandaan zetten de evacués hun reis voort naar hun land van bestemming.
Eind augustus werd het vliegveld in Kabul gesloten toen alle buitenlandse militairen vertrokken en de Taliban de controle over het vliegveld overnamen. Sindsdien zijn meerdere Nederlanders nog met vluchten het land uitgegaan, maar er zitten nog meer vast in Afghanistan.
In de laatste weken van augustus wilden veel landen in allerijl mensen uit Afghanistan halen nadat de Taliban het land sneller dan verwacht onder controle hadden gekregen. Er kwam veel kritiek op de evacuaties in Nederland en andere Europese landen. De verantwoordelijke ministers Sigrid Kaag van Buitenlandse Zaken en Ank Bijleveld van Defensie stapten donderdag en vrijdag op vanwege de evacuaties.
Bekijk hier onze video’s over de situatie in Afghanistan
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Kabinet trekt 10 miljoen euro uit voor noodhulp aan slachtoffers aardbevingen Syrië
Het kabinet trekt 10 miljoen euro uit voor noodhulp aan de slachtoffers van de aardbevingen in het noordwesten van Syrië. Het geld wordt grotendeels in fondsen van de Verenigde Naties gestoken. -
‘Hoeven geen tanks meer te sturen’: Charlie Hebdo verwerpt Turkse woede op tekening over aardbeving
Een cartoon van het Franse satirische blad Charlie Hebdo heeft tot veel woede geleid in Turkije. Op de tekening is de ravage van de zware aardbevingen afgebeeld met daarbij de tekst: ‘Het is niet eens nodig tanks te sturen!’ Charlie Hebdo verwerpt de kritiek. -
Dit buurland houdt verkeersboetes in op het salaris van wanbetalers
België kan onbetaalde boetes nu nog makkelijker innen door de bedragen rechtstreeks van het salaris van de overtreder in te houden, of zelfs door het voertuig van de overtreder aan de ketting te leggen. -
PREMIUM14
Anita (64) laat mooie supermarkten in Nederland links liggen: ‘Betaal liever enkel voor het product’
De inflatie is op het hoogste niveau sinds meer dan veertig jaar. En dat merken we onder meer in de supermarkt. Anita Heimans (64) gaat het liefst naar Duitsland, waar je puur voor de producten betaalt en niet voor de mooie inrichting van een winkel. -
53
Unilever verhoogt prijzen en ziet daar voorlopig geen einde aan komen, bedrijf ziet omzet en winst stijgen
Levensmiddelen- en verzorgingsproductenconcern Unilever heeft afgelopen jaar de winst met een kwart zien stijgen. Het bedrijf achter merken als Knorr, Dove en Magnum-ijsjes verkocht minder producten, maar verhoogde de prijzen zodat meer winst en omzet werd geboekt.
-
PREMIUMmet video
Schrijnend contrast in getroffen Adana; leven gaat door tussen de brokstukken
Het contrast in het Turkse Adana kan niet groter na de zwaarste aardbeving in jaren. Waar in sommige straten buurtbewoners en hulpverleners alles op alles zetten om overlevenden onder het puin te vinden, gaat in andere delen van de moderne stad het leven weer door. -
-
-
PREMIUM4 vragen
EU-leiders houden top over migratie: hekken om Europa zijn geen taboe meer
De EU bouwt bruggen, geen hekken, stelde eurocommissaris Schinas. Maar onder druk wordt alles vloeibaar, blijkt uit de voorbereidingen op de Europese migratie-top die donderdag begint. -
Schoonmaaktip van de week12
Met deze tips bespaar je een hoop geld en heb je ook nog eens lekker zachte handdoeken
Het huis kan eens in de zoveel tijd wel een grote beurt gebruiken. Schoonmaakexpert Marja Middeldorp helpt daarom alledaagse problemen op te lossen. Deze week: handdoeken.