Belastingaangiftes Trump blijven voorlopig geheim
De belastingaangiftes van de Amerikaanse president Donald Trump blijven voorlopig geheim. Het Hooggerechtshof heeft maandag bepaald dat ze niet hoeven te worden overgedragen aan het Huis van Afgevaardigden, dat inzage heeft gevraagd in de documenten.
Begin deze maand verloor Trump nog het hoger beroep in de zaak om inzicht te krijgen in zijn belastingaangiftes. Daarop stapte de president naar het Hooggerechtshof om het vrijgeven van zijn aangiftes alsnog tegen te houden. Het hof blokkeert nu tijdelijk de eerdere uitspraak, tot 5 december. Daarna besluit het hof of het Trump's beroep tegen de eerdere uitspraak in behandeling neemt.
Er loopt nog een zaak bij het Hooggerechtshof over de financiën van Trump. Aanklager Cyrus Vance uit New York onderzoekt of valsheid in geschrifte is gepleegd bij het betalen van zwijggeld aan twee vrouwen: Stormy Daniels en Karen McDougal. Zij zeggen een affaire te hebben gehad met Trump. De advocaten van de president stellen dat Vance ook informatie heeft opgevraagd bij de accountants die niets met zijn onderzoek te maken hebben.
De juristen hebben eerder betoogd dat Trump niet alleen onschendbaar is, maar ook gevrijwaard moet blijven van dergelijke onderzoeken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM5 vragen
Oekraïens tegenoffensief lijkt begonnen: ‘Staal tegen staal, man tegen man’
-
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
Kaas bevat veel verzadigd vet en zout. Het in Nederland zo geliefde broodbeleg heeft daardoor bij sommigen een slecht imago; het zou ongezond zijn. Maar volgens wetenschappers klopt dat niet. -
Trump verliest eerste juridische gevecht over belastingaangifte
Een rechter heeft het Huis van Afgevaardigden in het gelijk gesteld in het verzoek om de belastingaangiften van Donald Trump in te zien uit de periode voordat hij tot president was verkozen. De regering Trump leed daarmee een eerste juridische nederlaag in de strijd met het Congres. -
Advocaat van ‘onaantastbare’ Trump: President kan zelfs iemand neerschieten
William Consovoy, advocaat van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft tegen het Amerikaanse Federaal Hof van Beroep gezegd dat Trump zijn belastingaangifte niet aan de openbaar aanklagers van New York hoeft te overhandigen. Volgens de advocaat is de president immuun voor strafrechtelijk onderzoek. -
Commissie Huis van Afgevaardigen vraagt belastingpapieren Trump op
Een commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft bij de Amerikaanse fiscus de aangiften van president Donald Trump van de afgelopen zes jaar opgevraagd.
-
16
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
-
-
-
Onderzoek: Nederlanders zijn meer dan gemiddeld tevreden én best wel geïnteresseerd in de EU
Precies over een jaar zijn er Europese verkiezingen en in welk land is de belangstelling daarvoor het grootst? In Nederland. -
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit.