Brits parlementslid dat ‘per ongeluk’ porno keek, stapt uit Lagerhuis
Neil Parish, de geschorste afgevaardigde van de Britse Conservatieve regeringspartij die in het parlement naar porno keek op zijn smartphone, zegt dat hij dat per ongeluk deed. Toch stapt hij op als parlementslid, omdat hij ‘een tweede keer wel bewust naar die site ging’.
Dat zegt Parish (65) tegen de BBC. De Brit dienst zijn ontslag in bij de Conservatieven.
Gevraagd naar het pornokijken, zegt hij dat ‘het gebeurde in een moment van verstandsverbijstering’ en dat hij er niet trots op is. ,,Het zit zo: ik zat - grappig genoeg - naar tractors te kijken. Ik werd toen naar een andere website geleid met een vergelijkbare naam en toen keek ik een tijdje naar porno. Maar mijn fout - mijn grootste fout - is dat ik op een ander moment nog een keer terug ging naar die site, bewust.’’ Parish zat toen niet in de zaal van het Britse Lagerhuis, maar ernaast, wachtend om te stemmen over een voorstel.
Zijn naam kwam naar buiten na een klacht van een vrouwelijke collega eerder deze week. Zij had hem in de zaal porno zien kijken op zijn mobiele telefoon. Geschokte parlementsleden riepen meteen op om de afgevaardigde uit een kiesdistrict in het zuidwesten van Engeland uit de fractie te gooien.
Parish werd gisteren geschorst zolang het onderzoek loopt. Toen gaf het lid van de partij van premier Boris Johnson aan nog door te willen als parlementslid, maar nu trekt hij dus toch zelf al zijn conclusies.
‘Een lieve man’
In een vandaag gepubliceerd interview in de Britse krant The Times zei de echtgenote van Parish dat ze zich er niet van bewust was dat haar man iets dergelijks eerder had gedaan en dat haar echtgenoot ‘een lieve man’ is. ,,Het is allemaal erg gênant. Ik ben er sprakeloos van. Mensen zouden niet naar porno moeten kijken. Ik snap dat de collega’s boos zijn, want ik ben ook boos”, aldus de vrouw.
De conservatieve premier Boris Johnson zei eerder dat het gedrag van het parlementslid onacceptabel is en een reden kan zijn voor ontslag. Het Britse parlement gaat al gebukt onder meerdere seksschandalen. Op 5 mei zijn er gemeentelijke en regionale verkiezingen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Russische man in Egyptische zee doodgebeten door haai
-
met video
Prins Harry: ‘Staat van pers en overheid in VK op dieptepunt’
De Britse prins Harry zegt in de rechtbank dat de Britse tabloids bloed aan hun handen hebben en veel pijn hebben veroorzaakt, al sinds zijn vroege jeugd. De hertog van Sussex beschuldigt de uitgever van tabloid The Mirror van het onrechtmatig verzamelen van informatie. Het is voor het eerst in meer dan 130 jaar dat een Britse royal openbaar en onder ede ondervraagd wordt. -
Brits parlementslid geschorst omdat hij porno keek in parlement
Een afgevaardigde van de Britse Conservatieve regeringspartij die in het parlement naar porno keek op zijn smartphone, is geschorst. De omstreden politicus is de 65-jarige Neil Parish. Het voormalige lid van het Europees Parlement heeft zichzelf gemeld na aantijgingen waarbij geen naam was genoemd. -
PREMIUM11
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides.
-
Trein richting Amsterdam strandt in Tiroler tunnel wegens brand, reizigers geëvacueerd
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
18
Aanklager geeft stukken vrij: Donald Trump verdacht van 37 misdrijven
Nog een strafzaak tegen Donald Trump, nu omdat de oud-president van de VS staatsgeheimen achterover zou hebben gedrukt. In totaal wordt hij van 37 strafbare feiten verdacht, blijkt uit de aanklacht die vrijdagavond Nederlandse tijd is vrijgegeven. Wat betekent dat voor zijn nieuwe presidentscampagne?