Democraat: Opsplitsen van gezinnen immigranten al gaande onder Obama
,,Ik haat het'', zei presidentsvrouw Melania Trump gisteren over het uit elkaar halen van families van illegale immigranten en asielzoekers langs de Amerikaans-Mexicaanse grens. ,,We moeten regeren vanuit ons hart.'' Met haar warme betoog hekelt Melania openlijk de huidige immigratiepolitiek. Haar man wijst naar de Democraten.
Delen per e-mail
Democratische politici maken echter duidelijk er geen enkele wet bestaat die de scheiding van ouders en kinderen aan de grens voorschrijft. Toch vertellen sommige Democraten ook een ander verhaal. Een Texaans lid van het Huis van Afgevaardigden, de Democraat Henry Cuellar, zegt tegen CNN dat de schrijnende situatie al onder de regering van Barrack Obama bestond. Als bewijs draagt Cuellar foto's aan uit 2014, waarop immigrantenkinderen in kooien te zien zijn.
De oude foto's circuleren nu opnieuw. ,,Het werd heel stil gehouden onder het bewind van Obama'', zegt Cuellar erover. Volgens de politicus is het aantal kinderen dat nu wordt vastgehouden gelijk aan het aantal onder Obama's regering. ,,We zien dezelfde cijfers. Ze worden niet allemaal van hun ouders gescheiden. Sommigen komen ook alleen.''
Cuellar bekijkt het zero tolerance-beleid scherp, maar stelt ook dat sommige immigranten misbruik van kinderen maken. ,,In sommige situaties is de volwassene niet de werkelijke ouder of verzorger van het kind. Zij brengen kinderen mee, vanwege onze kijk op het hebben van kinderen.'' Volgens de Democraat is het bij wet in zo'n geval wel toegestaan kinderen en volwassenen te scheiden.
De hartenkreet van Melania Trump is een reactie op een vraag van journalist Kate Bennett van CNN over de situatie van de kinderen bij de Amerikaanse grenzen. Die vraag werd gesteld omdat Trump afgelopen weken een zero tolerance-beleid afkondigde voor mensen die illegaal de Amerikaanse grenzen oversteken. Met het nieuwe beleid probeert de regering Trump illegale immigranten strafrechtelijk zo hard mogelijk aan te pakken. Kerkelijke groeperingen en mensenrechtenorganisaties hebben scherpe kritiek op de zero tolerance-aanpak en noemen de werkwijze 'inhumaan'.
Kooien
Zondag bood de Amerikaanse grensbewaking verslaggevers en politici een kijkje in een detentiecentrum. In een oud pakhuis in het zuiden van de staat Texas zijn van metalen hekken kooien gefabriceerd, waarin honderden kinderen wachten op wat de toekomst voor hun ouders en henzelf in petto heeft. Sommige kooien herbergen twintig kinderen. Op de vloer liggen waterflesjes en chipszakken, stukken aluminiumfolie fungeren als deken.
Mevrouw Trump krijgt bijval van voormalig Witte Huisbewoonster Laura Bush, die het uiteen trekken van families 'wreed' en 'immoreel' noemt. ,,Mijn hart breekt'', sprak Bush, die de separatie van kinderen en hun ouders vergelijkt met de kampen die tijdens de Tweede Wereldoorlog werden ingericht voor Japans-Amerikaanse gezinnen. ,,Ik onderschrijf de noodzaak om onze internationale grenzen te beschermen, maar dit zero tolerance-beleid is wreed'', schreeft Bush in een column The Washington Post.
Voorstelling
De afgelopen maanden zijn ongeveer 2000 kinderen van hun ouders gescheiden. Verslaggevers meldden dat in het pakhuis in Texas zeker 1100 mensen werden vastgehouden in het gebouw waar de verlichting continu brandt. Onder hen zeker 200 onbegeleide minderjarigen.
De verslaggevers mochten echter geen van de arrestanten spreken. Minister van Homeland Security Kirstjen Nielsen beschuldigt journalisten ervan een verkeerde voorstelling van zaken te geven. De president zelf reageerde vrijdag. ,,Ik haat het als kinderen worden afgenomen'', zei Trump, om daarna de Democraten de schuld te geven van de nieuwe wetgeving.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voormalig voorzitter van Britse Lagerhuis John ‘order, order!’ Bercow stapt over naar Labour
De voormalige Britse Lagerhuisvoorzitter John Bercow stapt over van de Conservatieven naar Labour, meldt de Britse krant The Guardian. Zijn overstap gaat gepaard met een felle aanval op huidig premier Boris Johnson. Bercow werd bekend vanwege de opvallende manier waarop hij ‘order, orrrrr-duh-rrrrr’ riep. -
Nederlandse jager vrijgesproken van doodschieten Duitse wolf die jachthonden aanviel
Een Duitse rechter heeft een Nederlander vrijgesproken die begin 2019 een wolf doodschoot tijdens een jachtpartij in de buurt van Berlijn. Jan Boomkamp (71) uit Enschede móést het beest naar eigen zeggen wel doodschieten omdat het enkele jachthonden aanviel en zich niet liet verjagen. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) overtrad de Nederlander de Duitse natuurbeschermingswet. -
Ebola-uitbraak in Guinee na ruim vier maanden voorbij
De ebola-uitbraak in Guinee is zaterdag na ruim vier maanden weer voorbij, zo heeft de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) verklaard. De epidemie werd uitgeroepen nadat in het West-Afrikaanse land voor het eerst in vijf jaar weer mensen overleden aan de gevolgen van het ebolavirus. -
Auto huren in het buitenland? Zo word je niet bedrogen
Ben je van plan om een auto te huren in het buitenland? Zorg er dan voor dat je niet te veel betaalt en voorkom dat je wordt bedrogen met deze tips. -
PREMIUM
‘De invloed van de opvoeding is kleiner dan je denkt, misschien maar 5 procent’
Als vader kun je je kind niet altijd beschermen, bovendien geeft dat maar stress. Documentairemaker Paul de Bont pleit voor meer ontspanning en plezier.
-
Vaticaan niet blij met wet tegen haatzaaien en homofobie: ‘damt vrijheid van meningsuiting in’
Het Vaticaan heeft een formele klacht ingediend bij Italië vanwege een wetsvoorstel dat onder meer homofobe uitspraken strafbaar stelt. Deze zogenoemde ‘Zan-wet’ zou de vrijheid van katholieken inperken. Het voorstel wordt op dit moment behandeld in het Italiaanse parlement. -
VIDEO
Jager maakte schokkende video van lichaam Conings, justitie start onderzoek: ‘Dit kan niet door de beugel’
Er is een onderzoek gestart naar een jager die vermoedelijk beelden van het levenloze lichaam van terreurverdachte en extreemrechtse militair Jürgen Conings heeft verkocht aan een Duits mediabedrijf. Dat bevestigt het Belgische Openbaar Ministerie. Intussen hebben diverse buitenlandse media foto’s en een video van de overleden militair verspreid, waaronder het toonaangevende Duitse Bild. Minister van Justitie Vincent Van Quickenborne reageert met afgrijzen op het lekken van de beelden. -
PREMIUM
‘Een scheutje wasmiddel en een beetje azijn’
Wist je dat een scheutje azijn wonderen doet in de wasmachine? En hoe zit dat met wasverzachter? Dit zijn de beste tips voor schoon, duurzaam en goedkoop wassen.