Doden en gewonden nadat man met SUV inrijdt op mensen bij Chinees plein
VIDEOIn de Chinese stad Hengyang zijn vanavond volgens lokale media negen doden gevallen nadat een man met een SUV inreed op wandelaars. Er vielen daarnaast 46 gewonden, van wie er drie slecht aan toe zijn.
Een onlinekrant meldde dat de 54-jarige chauffeur, die door de politie is opgepakt, na te zijn uitgestapt ook nog verscheidene passanten heeft neergestoken.
Andere bronnen beweren dat de vermoedelijke dader eerder is veroordeeld, onder meer wegens drugsdelicten en brandstichting. Over zijn motieven is nog niets bekendgemaakt.
China had de afgelopen jaren vaker te maken met geweldsincidenten op openbare plekken, schrijft persbureau AP. Daarbij werden bijvoorbeeld bussen of gebouwen in brand gestoken, soms door mensen die ontevreden waren over de maatschappij of in persoonlijke vetes verwikkeld waren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Aanvaller met mes bij metrostation in hart van Europese wijk in Brussel, drie gewonden
Een 30-jarige man heeft in een metrostation in het hart van de Europese wijk van Brussel mensen aangevallen met een mes. Er is sprake van drie gewonden, waarvan er één in levensgevaar zou verkeren. Dat meldt de politie. Zij heeft de dader aangehouden, zegt de burgemeester. Justitie heeft geen aanwijzingen dat het om een terreurdaad zou gaan. -
PREMIUM24
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg. -
43
Boris Johnson haalt uit: ‘Oekraïne snel lid maken van Navo’
De voormalige Britse premier Boris Johnson stelt dat de oorlog in Oekraïne voorkomen had kunnen worden als dat land eerder bij de Navo was betrokken. -
Zoekgeraakte minuscule capsule met gevaarlijke radioactieve stof teruggevonden in Australië
Na een grootschalige zoektocht langs een 1400 kilometer lange route is in Australië de minuscule radioactieve capsule teruggevonden die zoek was geraakt. Dat meldt de minister van Hulpdiensten. Er werd al meer dan een week gezocht naar de capsule, die zo klein is als een erwt en een gevaarlijke stof bevat. -
Afscheid van door agenten mishandelde Tyre Nichols: ‘Het recht op oud worden is hem ontzegd’
Familie, vrienden, en ook de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris hebben afscheid genomen van Tyre Nichols in Memphis, Tennessee. De 29-jarige zwarte Amerikaan overleed ruim drie weken geleden door politiegeweld.
-
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
-
-
Dodental van zelfmoordaanslag in moskee Pakistan loopt op tot 88, veel politieagenten onder slachtoffers
Het dodental van de zelfmoordaanslag in een moskee maandag in de Pakistaanse stad Peshawar is gestegen naar 88. Er worden nog steeds lichamen onder het puin vandaan gehaald. De vrees is dat het dodental nog verder zal oplopen. -
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt?