Draai om de oren voor 'kletszieke' Duitse Eurocommissaris
De Duitse vice-Commissievoorzitter en Eurocommissaris van Begroting Günther Oettinger heeft met onbezonnen uitspraken de woede gewekt van de absolute EU-top. Hij kreeg vanmiddag een draai om zijn oren van zowel Commissievoorzitter Juncker als Raadsvoorzitter Tusk.
Terwijl heel Europa als de dood is dat de politieke instabiliteit in Italië de hele Unie terug in crisismodus gooit en iedereen zich angstvallig van commentaar onthoudt, zegt Oettinger doodleuk dat de problemen in Italië ook een goede kant hebben: ze leren de kiezer dat het beter is op fatsoenlijke mainstream partijen te stemmen ‘dan op rechtse of linkse populisten’. Het interview met de Deutsche Welle wordt vanavond pas uitgezonden, maar Juncker en Tusk reageerden nu al.
Juncker liet via zijn woordvoerder weten dat hij kennis had genomen van de ‘onverstandige opmerkingen’ van zijn vice-Commissievoorzitter, en bracht daarom ‘voor eens en altijd’ nog maar eens het officiële Commissiestandpunt naar voren: dat de toekomst van Italië aan de Italianen en aan niemand anders dan de Italianen is. Tusk reageerde met een tweet: ,,Mijn oproep aan alle EU-instellingen: respecteer asjeblief de kiezer. Wij zijn er om hem te dienen, niet om hem lessen te geven.” In het Parlement klinkt hier en daar de roep om aftreden.
De verwachting is dat Oettinger vandaag of morgen wel weer met excuses komt. Dat deed hij ook nadat hij Chinezen ‘spleetogen’ en ‘sluwe honden’ had genoemd, Wallonië ‘een door communisten bestuurde microregio’ en hij voor landen met een hoge schuld had bedacht voor straf hun vlag halfstok voor het Commissiegebouw te planten.
Eerder al ‘grapte’ hij dat in Duitsland ooit het homohuwelijk nog verplicht wordt, en klaagde hij dat het land nu door louter vrienden is omringd: ,,Het ongelukkige daaraan is dat we nooit meer oorlog voeren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Doodgewaande Duitse miljardair zit mogelijk ondergedoken in Rusland
-
PREMIUMMet video1
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
PREMIUM22
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
Vandaag is de laatste dag dat banken nog acceptgiro’s verwerken. Vanaf morgen is de betaalmethode definitief verleden tijd. Waarom verdwijnt de acceptgiro en wat zijn andere opties? Dat vragen we aan Berend Jan Beugel van de Betaalvereniging en Jurriën Beerda van ouderenorganisatie ANBO. ,,Veel consumenten realiseren zich niet dat er ook een alternatief is.” -
Commotie in Venetië: water bij wereldberoemde brug kleurt groen
Een glinsterende groene vloeistof in het beroemde Canal Grande in Venetië heeft voor consternatie gezorgd in de Italiaanse stad. Zondag kleurde het water bij de Rialtobrug ineens fluorescerend groen. Onduidelijk is waardoor dat is gebeurd. -
Belg Olivier Vandecasteele (41) na 15 maanden gevangenschap vrijgelaten uit Iran
Olivier Vandecasteele, de Belgische ngo-medewerker die sinds 26 februari vorig jaar opgesloten zat in Iran, is vrijgelaten. Hij is opgestegen in Iran, na vijftien maanden in de Iraanse cel te hebben gezeten. Vandecasteele werd er veroordeeld voor spionage en kreeg 40 jaar en 74 zweepslagen als straf na wat een schijnproces werd genoemd.
-
PREMIUM
Poetin geeft eeuwenoud kunstwerk weg aan kerk: experts vrezen onherstelbare schade
-
-
-
PREMIUM20
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten? -
PREMIUM34
Met de nachttrein naar Berlijn: ‘Je opent je ogen en bent in een andere wereld, dat heeft iets magisch’
Vanaf deze week rijdt de nachttrein naar Berlijn weer. Dit past naadloos in het politieke streven om op korte afstanden het vliegtuig te mijden, maar het is de vraag hoe serieus Nederland en Europa de nachttrein écht nemen. ,,Dat deze trein hier rijdt, is eerder ondanks dan dankzij de overheid.”