Ex-perschef brengt geloofwaardigheid Meghan Markle aan het wankelen
rechtszaakEen verklaring van een ex-medewerker van Meghan Markle voor de Britse rechtbank brengt de geloofwaardigheid van de hertogin van Sussex over een gelekte brief aan het wankelen.
Meghan Markle begon een brief aan haar vader Thomas bewust met ‘daddy’ om de ‘harten van het volk te doen smelten’, mocht de inhoud worden gelekt aan de media. De hertogin van Sussex lette daarom ‘minutieus’ op haar woordkeuze. Dit liet haar voormalige perschef Jason Knauf weten aan de rechtbank tijdens een beroepszaak. Daarmee komt een eerder vonnis over de publicatie van het schrijfsel door een Britse krant op losse schroeven te staan.
Markle stapte naar de rechter, toen delen van de brief uit 2018 door The Mail on Sunday werden afgedrukt. De oproep aan haar vader om niet meer naar de Britse tabloids te stappen en geen valse informatie te verspreiden, was volgens haar ‘zeer persoonlijk’. De rechtbank stelde de echtgenote van de Britse prins Harry in het gelijk en droeg de zondagskrant op excuses te maken op de voorpagina. Tegen die uitspraak ging de krant in beroep.
Zolang de juridische procedure nog loopt, hoeft The Mail on Sunday nog geen excuses te plaatsen.
Geloofwaardigheid
De verklaring van Knauf, die een foto van de voorlopige versie van het handgeschreven epistel kreeg toegestuurd en daarop commentaar gaf, brengt de juridische positie van Markle in gevaar. Als Knauf zijn goedkeuring aan de definitieve versie verleende, is de brief mogelijk geen eigendom van de schrijfster maar van de Kroon. Bovendien ondergraven zijn woorden de geloofwaardigheid van Markle.
De voormalige actrice moest voor de rechtbank al door het stof voor het ‘vergeten’ van essentiële informatie. Aan het boek Finding Freedom zouden zij en Harry geen medewerking hebben verleend. In de verklaring van Knauf stonden citaten van mail- en appverkeer waaruit het tegendeel bleek. Markle maakte hiervoor in een statement excuses, al claimde ze dat de onthullingen haar zaak alleen maar ‘sterker’ maakten.
Volgens Britse media heeft Knauf een verleden met Markle. Hij zou beschuldigingen over ongepast gedrag van haar tegen enkele medewerkers naar buiten hebben gebracht. Markle ontkende alle aantijgingen van pesten op de werkvloer. De beroepszaak duurt tot en met vandaag. De uitspraak wordt een dag later verwacht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vader Meghan wil naar de rechter om kleinkinderen te mogen zien
Thomas Markle, de vader van Meghan, wil via de rechter afdwingen dat hij zijn kleinkinderen mag zien. Markle heeft al jaren geen contact meer met zijn dochter en hoopt het via de rechtbank voor elkaar te krijgen dat hij zijn kleinkinderen Archie en Lilibet mag ontmoeten. -
update
Apenpokkenvirus rukt gestaag op in Europa, viroloog maakt zich zorgen
Het in Europa uiterst zeldzame apenpokkenvirus is bezig aan een opmars. In Spanje en Portugal zijn inmiddels ruim veertig bevestigde en vermoedelijke gevallen van de virusinfectie ontdekt, in Groot-Brittannië is het aantal besmettingen gestegen tot zeker zeven en in Zweden en Italië zijn nu ook de eerste besmettingen geconstateerd. -
PREMIUM
Tekort aan babyvoeding VS leidt tot paniek: ‘Ik heb nog maar een voorraad voor drie dagen!’
Er heerst groeiende paniek onder Amerikaanse ouders: delen van het land kampen met een nijpend tekort aan babyvoeding. Ouders lengen voeding aan of rijden uren op zoek naar poedermelk. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
Met video
Oud-president Bush noemt invasie Irak ongerechtvaardigd: ‘Ik bedoel Oekraïne’
Voormalig Amerikaans president George W. Bush heeft zich woensdag versproken toen hij de invasie van Irak beschreef als ‘wreed’ en ‘ongerechtvaardigd’. Hij bedoelde natuurlijk de Russische invasie van Oekraïne, maar verwarde die met de invasie van Irak, die plaatsvond toen hij nog aan de macht was.
-
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
Thomas Markle blijft interviews doen om Meghan te bereiken
Thomas Markle, de vader van Meghan, stopt niet met het geven van televisie-interviews. Het is de enige manier waarop hij kan communiceren met de hertogin van Sussex, zegt hij in een nieuw gesprek met Good Morning Britain.