Gesprek May en Corbyn constructief, Lagerhuis verwerpt no-dealbrexit
De Conservatieve premier Theresa May heeft woensdag een eerste gesprek gehad met oppositieleider Jeremy Corbyn. Beiden noemden hun ontmoeting over een zachte(re) Brexit na afloop constructief. May en Corbyn praten morgen verder.
Het Britse Lagerhuis stemde ondertussen met een meerderheid van een stem voor een wetsvoorstel dat een no-dealbrexit op 12 april moet uitsluiten. Als het Hogerhuis ook instemt, wordt de regering van premier Theresa May gedwongen te voorkomen dat er een vertrek uit de Europese Unie komt, zonder dat daar iets met de unie over is afgesproken.
In totaal stemden 313 Lagerhuisleden voor en 312 parlementariërs tegen het wetsvoorstel. May moet met deze wet bij dreiging van een no-dealbrexit de Europese Unie om uitstel van de brexit vragen.
Het Lagerhuis had vorige maand ook al in meerderheid besloten dat er geen no-dealbrexit mag komen, maar dat was in een stemming die als advies wordt opgevat en die de regering geen verplichtingen oplegt. Nu wordt de regering-May verplicht om in Brussel langer uitstel van de brexit te vragen of om de brexit af te blazen.
Woede van partijgenoten
May had zich in wanhoop over de brexitimpasse tot Corbyn gewend, tot woede van tal van partijgenoten als Boris Johnson, die voorstander van het vertrek uit de Europese Unie zijn. De woede leidde tot aftreden van twee bewindslieden, maar niet tot actie tegen de premier. Partijregels staan de Conservatieven niet toe binnen een jaar weer een motie van wantrouwen tegen hun partijleider in te dienen. Eind afgelopen jaar overleefde May zo'n stemming.
Corbyn noemde het gesprek nuttig. ,,Er is zoals verwacht niet veel veranderd.'' Wel willen de twee dus verder praten, volgens Britse media. De woordvoerder van May zei dat het gesprek constructief was. Beide partijen blijven in gesprek en er is een werkagenda opgesteld in een poging om tot een overeenkomst te komen.
Meerderheden in het Lagerhuis hebben de brexitdeal die May's regering met Brussel heeft gesloten, om verschillende redenen tot drie keer weggestemd. Hetzelfde overkwam een reeks voorstellen van parlementariërs om de impasse te doorbreken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Betogers de straat op in Spanje en Marokko na tragedie in Spaanse enclave Melilla
In meerdere Spaanse steden en in de Marokkaanse stad Rabat zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren vanwege de dood van 23 Afrikaanse migranten in de Spaanse enclave Melilla een week geleden. Volgens de betogers is het Europese migratiebeleid gericht op het ‘militariseren van de grenzen’. -
Franse minister in het nauw door seksueel wangedrag
De Franse justitie is een onderzoek gestart naar minister Damien Abad (Gehandicaptenzorg). Tegen hem is een officiële aanklacht ingediend wegens poging tot verkrachting door een collega-politica. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
Aantal gevallen apenpokken in Europa verdrievoudigd, Amsterdam Pride kan leiden tot verspreiding
Het aantal gevallen van het apenpokkenvirus is de afgelopen twee weken in Europa verdrievoudigd. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) roept Europese landen op snel actie te ondernemen. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.
-
Noord-Korea: Het zuiden stuurt corona onze kant op via ballonnen
Noord-Korea claimt dat de coviduitbraak in het land komt door ‘coronaballonnen’ die de grens over worden geblazen, in een poging om de schuld op buurland Zuid-Korea te schuiven. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
PREMIUMIn kaart
Abortusvrijheid wint overal ter wereld terrein, maar toch is er vrees voor de anti-abortuslobby
Heeft het schrappen van het nationale recht op abortus in de Verenigde Staten ook effect op andere landen? Vrouwenrechtenorganisaties vrezen dat de Amerikaanse anti-abortuslobby het vizier vanaf nu meer op het buitenland richt, waaronder Europa. ,,Terwijl het in veel landen juist de andere kant opging.’’ Bekijk op onze wereldkaart hoe de regelgeving per land is.