Honderden zieken door mysterieuze ziekte in India
Ten minste één persoon is overleden en vierhonderd anderen zijn afgelopen weekend in het ziekenhuis opgenomen als gevolg van een niet-geïdentificeerde ziekte in de Zuid-Indiase staat Andhra Pradesh.
De ziekte werd zaterdagavond ontdekt in Eluru, een oude stad die bekendstaat om zijn handgeweven producten. Sindsdien hebben patiënten symptomen ervaren variërend van misselijkheid, duizeligheid en angst tot bewustzijnsverlies, aldus artsen. Meer dan driehonderd kinderen zijn besmet. ,,De kinderen leden aan duizeligheid, flauwvallen, hoofdpijn en braken", aldus het ministerie van Volksgezondheid.
Een 45-jarige man die in het ziekenhuis was opgenomen met symptomen die vergelijkbaar zijn met epilepsie en misselijkheid, stierf zondagavond, meldt persbureau Press Trust of India. ,,De oorzaken van de uitbraak zijn nog niet bekend”, aldus de regering in een verklaring.
Alle leeftijden
Tot dusver hebben watermonsters uit getroffen gebieden geen tekenen van besmetting vertoond en volgens het ministerie zijn mensen die niet verbonden zijn met de gemeentelijke watervoorziening ook ziek geworden. De patiënten zijn van verschillende leeftijden en zijn negatief getest op Covid-19 en andere virale ziekten zoals dengue, chikungunya of herpes.
Een team van deskundigen, afgevaardigd door de federale overheid, onderzoekt de plotselinge ziekte. Staatshoofdminister Y.S. Jagan Mohan Reddy bezocht een overheidsziekenhuis en ontmoette daar zieke patiënten. Oppositieleider N. Chandrababu Naidu eist een ‘onpartijdig, volwaardig onderzoek naar het incident'.
De staat Andhra Pradesh is in India het zwaarst getroffen door Covid-19, met meer dan 800.000 ontdekte gevallen. In heel India zijn bijna tien miljoen besmettingen vastgesteld. Het gezondheidssysteem in de staat is, net als in de rest van India, gerafeld door het virus.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
UPDATE
Politiechef neemt ontslag als raadslid na bloedbad op school Texas
Meer dan een maand na het bloedbad op een basisschool in Texas waarbij 21 doden vielen, heeft de verantwoordelijk politiechef ontslag genomen als gemeenteraadslid. In zijn ontslagbrief schrijft Pete Arredondo dat hij tot zijn besluit gekomen is om het beste te doen voor de stad en ,,om verdere afleiding te minimaliseren”. Als politiechef werd Arredondo ruim een week geleden al met betaald verlof gestuurd. -
PREMIUMMet video
Voor gehandicapte Precious uit Kameroen is er nu een vleugje toekomst
In Afrika wordt een gehandicapt kind vaak gemeden en gezien als een straf van God. Maar nog pijnlijker: er is een chronisch tekort aan gespecialiseerde zorg voor ze. In Kameroen wordt nu door Nederlanders een inhaalslag gemaakt. Verslaggever Bob van Huët ging op bezoek. -
PREMIUMExpert81
Navo moet laten zien bereid te zijn macht in te zetten: ‘Alleen dan is Poetin onder de indruk’
Van een ingedutte organisatie naar klaarwakker. De Navo is na de Russische inval in Oekraïne springlevend en vergroot haar capaciteit. Meer militairen, hogere budgetten en twee nieuwe lidstaten. Zijn we nu veilig voor de Russen? -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB.
-
Taliban vragen internationale erkenning regering, leider voor het eerst weer in het openbaar verschenen
Het Afghaanse fundamentalistische taliban-regime heeft zaterdag een grote bijeenkomst van duizenden geestelijken in de Afghaanse hoofdstad Kaboel afgesloten door de internationale gemeenschap te vragen hun regering te erkennen. De taliban regeren Afghanistan sinds vorig jaar augustus, maar tot nu toe erkende geen enkel land het Islamitisch Emiraat Afghanistan, zoals het land volgens hen heet. -
New York wil recht op abortus en anticonceptie in wet vastleggen
De Amerikaanse staat New York wil het recht op abortus en anticonceptie verankeren in de wetgeving van de staat, nadat het hooggerechtshof afgelopen week het federale recht op abortus annuleerde. De Senaat van de staat keurde daarover vrijdag een wettekst goed. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken.