In VS vrijgelaten drugsbaron direct bij aankomst in Mexico weer gearresteerd
De Verenigde Staten hebben maandag één van de machtigste drugsbaronnen van Mexico, Eduardo Arellano Felix, terug naar zijn land gedeporteerd. De 64-jarige drugsbaron had een celstraf van dertien jaar uitgezeten in de VS.
Arellano werd maandag begeleid tot aan de zuidgrens van de VS, in het plaatsje Brownsville in Texas. Eenmaal de grens overgestoken, werd hij opgepakt door de Mexicaanse autoriteiten, voor strafbare feiten die hij in zijn thuisland pleegde. De drugsbaron, ook bekend onder het psuedoniem El Doctor, wordt in Mexico verdacht van drugshandel en bendevorming.
Arellano werd in 2008 opgepakt in Tijuana in Mexico en in 2012 uitgeleverd aan de VS. Daar kreeg hij een gevangenisstraf van vijftien jaar, onder meer wegens het witwassen van tientallen miljoenen dollars drugsgeld. Omdat hij samenwerkte met de autoriteiten kreeg hij strafvermindering.
Arellano fungeerde als de financiële topman van de Arellano Felix Organization (AFO) of het Tijuana kartel, dat volgens de Amerikaanse autoriteiten in de jaren 1990 één van de gewelddadigste en machtigste drugsbendes ter wereld was. De organisatie is intussen ontmanteld en de meeste leden zijn veroordeeld of inmiddels overleden. Sindsdien domineren de Sinaloa- en Jalisco-kartels de drugshandel richting de VS, aldus persbureau AP.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vijftien jaar cel voor Mexicaanse drugsbaron
-
PREMIUMMet video's8
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
6 tips16
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
met foto's
Cover met zwangere transgender man Logan gaat internet over: ‘Ik ben levend bewijs dat dit bestaat’
De Britse schrijver en jongerenwerker Logan Brown (27) gaat het internet over met een bijzondere covershoot voor de pride-editie van het tijdschrift Glamour. Brown is een transgender man die onverwacht zwanger raakte en poseerde vlak voor de bevalling met zijn babybuik. ,,Ik ga niet mijn identiteit aanpassen omdat ik zwanger ben.’’ -
Met video
Joran van der Sloot onder begeleiding FBI aangekomen in VS
Joran van der Sloot is onder begeleiding van de FBI aangekomen in de Verenigde Staten. De Peruaanse autoriteiten hebben de Nederlander overgedragen aan de Amerikaanse autoriteiten voor een tijdelijke uitlevering, vanwege het onderzoek naar de verdwijning van Natalee Holloway. Hij zat in Peru vast voor de moord op de Peruviaanse Stephany Flores in 2010.
-
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
-
-
-
Links Parijs wil de stad op de schop: meer groen, minder airbnb
Meer parken en bomen, minder airbnb. De Franse hoofdstad wil natuur en minder drukte en beton. Zo moet Parijs weer een leefbare stad worden voor de eigen inwoners. -
met video
Poetin in telefoongesprek met Erdogan: ‘Vernietiging stuwdam is barbaarse daad’
De Russische president Vladimir Poetin ziet de vernietiging van de Kachovka-dam in Oekraïne als een ‘barbaarse daad die heeft geleid tot een ecologische en humanitaire catastrofe’. Dat zei hij volgens het Kremlin in een telefoongesprek met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. Het is Poetins eerste publieke reactie op de damdoorbraak.