IS eist dodelijke aanval op Israëlische politieagenten in Noord-Israël op
Nieuws/UpdateTwee Israëlische politieagenten zijn zondag gedood bij een schietpartij. De twee aanvallers, beiden Israëlische staatsburgers van Arabische afkomst, werden door agenten gedood. Terreurorganisatie Islamitische Staat heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de schietpartij.
De lokale politie sprak zelf ook al van een ‘terroristische’ aanval in de noordelijke stad Hadera, ongeveer 50 kilometer ten noorden van Tel Aviv. Bij de aanval raakten ook zeker zes mensen gewond. Vier van hen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht, twee anderen werden ter plekke behandeld. IS zelf spreekt op Telegram van tien gewonden.
Op het moment dat de aanval plaatsvond, ontving de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Yair Lapid, zijn collega’s uit drie Arabische staten die onlangs de banden met Israël normaliseerden. Ook Egyptische topdiplomaat en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antony Blinken, waren erbij. De bijeenkomst was in een resort in het zuiden van het land en was volgens Israël ‘historisch’.
Afgelopen week doodde een sympathisant van de terreurgroep Islamitische Staat vier Israëli’s in de zuidelijke stad Beersheba.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Erdogan reorganiseert kabinet en benoemt voormalige Belgische politica tot minister
Na zijn eedaflegging als president van Turkije heeft Recep Tayyip Erdogan het grootste deel van zijn kabinet gereorganiseerd. Zijn focus lijkt te liggen op economie en veiligheid. De enige vrouw van het kabinet is Mahinur Özdemir Göktas. De voormalige Belgische politica wordt de nieuwe Turkse minister van Familiezaken. -
Kinderen en jongeren SOS Kinderdorp Suriname jarenlang misbruikt
In een kinderdorp van SOS Kinderdorpen in Suriname zijn in een periode van ruim dertig jaar zeker negentien kinderen en jongvolwassenen op meerdere manieren misbruikt. Onderzoeksbureau Verinorm spreekt in een rapport van seksueel, emotioneel, lichamelijk en financieel misbruik. Het gaat om onder meer verkrachting, verwaarlozing en stok- en zweepslagen. -
Na 22 jaar in coma overlijdt slachtoffer van bomaanslag op pizzeria in Jeruzalem
Een Amerikaans-Israëlische vrouw die in 2001 zwaargewond raakte bij een bomaanslag op een pizzeria in Jeruzalem, is woensdag overleden. De destijds 31-jarige Chana Nachenberg lag 22 jaar in coma.
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
-
-
Straks weet je wél of dat spotgoedkope jurkje duurzaam is geproduceerd
Hoe weet je of dat leuke, spotgoedkope jurkje of T-shirtje in de etalage niet onder erbarmelijke omstandigheden is geproduceerd? Wetgeving daarover is donderdag een flinke stap dichterbij gekomen.Brussel -
Ruime meerderheid Huis van Afgevaardigden keurt verhoging schuldenplafond VS goed
Een meerderheid in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met de afspraken over de verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Bij het uitblijven van een goedkeuring door het Congres dreigden de Verenigde Staten zonder geld te komen zitten, wat grote chaos op de financiële markten zou hebben veroorzaakt.