IS-militant: Ik verkrachtte ruim 200 vrouwen, dat is normaal
Amar Hussein was zeventien toen hij zich vier jaar geleden aansloot bij terreurorganisatie IS. Nu leest hij hele dagen de Koran in zijn cel, 'om een beter mens te worden'. Toch toont hij geen wroeging als hij getuigt dat hij meer dan tweehonderd vrouwen heeft verkracht. ,,Jonge mannen hebben dat nodig, het is normaal", verklaart de Irakees aan persbureau Reuters.
Hussein werd door Koerdische veiligheidsdiensten gevangengenomen tijdens een aanval op de Iraakse stad Kirkuk, in oktober vorig jaar. Daarbij kwamen 99 burgers en leden van de veiligheidstroepen om het leven, naast 66 IS-militanten. Reuters mocht hem en een andere IS-militant interviewen.
Van huis tot huis
Hussein verklaart dat zijn emirs, of lokale IS-commandanten, hem en anderen groen licht gaven om zoveel yezidi- en andere vrouwen te verkrachten als ze wilden. Hij getuigt hoe hij in verschillende Iraakse steden van huis tot huis ging en er yezidivrouwen en vrouwen van andere minderheden verkrachtte toen IS terrein veroverde op de Iraakse troepen.
De Koerdische veiligheidsdiensten hebben bewijzen dat Hussein verkrachtte en moordde, maar ze weten niet op welke schaal dat gebeurde. IS-strijders verkrachtten op grote schaal yezidivrouwen nadat de terreurgroepering in 2014 grote delen van Noord-Irak veroverde. Ze ontvoerden ook tal van yezidivrouwen als seksslavinnen.
Hussein zegt dat hij ook ongeveer 500 mensen doodde sinds hij zich in 2013 bij IS aansloot. ,,We schoten wie we moesten neerschieten en onthoofdden wie we moesten onthoofden", zegt hij zonder emotie. Hij herinnert zich hoe de emirs hem leerden te doden, en dat het moeilijk was, die eerste keer dat een persoon werd voorgeleid voor een 'proefdoding', maar dat het dag na dag makkelijker werd mensen te vermoorden.
,,Zeven, acht, tien in één keer. Dertig of veertig mensen. We namen ze mee in de woestijn en doodden ze", zegt Hussein. Uiteindelijk werd hij naar eigen zeggen heel efficiënt en aarzelde hij nooit. ,,Ik liet ze neerknielen, bond ze een blinddoek voor en schoot een kogel in hun hoofd. Ook dat was normaal".
Gevangenis
Volgens de antiterreuragenten was Hussein een lastpak toen hij in de gevangenis aankwam. ,,Hij was zo sterk dat hij de plastic handboeien van zijn polsen rukte", verklaart één van hen.
Toch ziet Hussein zichzelf als een slachtoffer van ontbering, een product van een gebroken gezin en armoede in zijn thuisstad Mosul. Daar lanceren Iraakse troepen vandaag een offensief om IS te verdrijven.
,,Ik had geen geld, er was niemand die me zei 'dit is verkeerd, dat is goed'. Er was geen werk. Ik had vrienden, maar niemand gaf me goede raad", aldus Hussein.
De man is nu 21 en begon naar eigen zeggen zijn carrière als IS-strijder toen hij pas 14 jaar was. Het was een imam in zijn moskee die hem warmmaakte voor de jihad. Hussein sloot zich aanvankelijk aan bij al-Qaida en zal berecht worden als lid van IS, de opvolger van de Iraakse tak van al-Qaida.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM8
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Spaanse politie arresteert verdachte van reeks bombrieven, onder andere aan Oekraïense ambassade
De Spaanse politie heeft de vermeende afzender gearresteerd van de reeks bombrieven die eind vorig jaar werden bezorgd bij onder andere de Oekraïense ambassade in Madrid en het kantoor van premier Pedro Sanchez. Het gaat om een 74-jarige gepensioneerde, melden Spaanse media. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
‘Rick Astley wil miljoenen zien van rapper vanwege na-apen van zijn stem’
Rick Astley heeft een rechtszaak aangespannen tegen rapper Yung Gravy. De zaak gaat over het nummer Betty (get money) van de rapper. Volgens Astley wordt zijn stem in het nummer nagedaan, zonder dat daar toestemming voor is gevraagd.
-
Invloedrijke moslimuniversiteit wil boycot Zweden en Nederland: Vernielen koran is ‘barbaarse misdaad’
Moslims wereldwijd moeten Zweedse en Nederlandse producten boycotten. Die oproep doet de Al-Azhar universiteit in Egypte, het belangrijkste religieuze instituut van soennitische moslims. Aanleiding voor de oproep om Nederland te boycotten is het verscheuren van een koran door Pegida, zondag in Den Haag. -
-
-
Frankrijk repatrieert 15 vrouwen en 32 kinderen uit Syrië
Frankrijk heeft onder druk van internationale organisaties en verschillende families 15 vrouwen en 32 kinderen gerepatrieerd uit gevangenenkampen in het noordoosten van Syrië, aldus het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat de operatie leidde. -
Donald Trump geeft aftrap voor verkiezingscampagne 2024
Voormalig Amerikaans president Donald Trump is zaterdag zijn campagne begonnen voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2024 met optredens in twee Amerikaanse staten. In New Hampshire en South Carolina stelde hij zijn campagneteams voor. Trump zei bozer en toegewijder dan ooit te zijn.