Kankercijfer verdriedubbeld onder agenten die op Ground Zero werkten
Het aantal kankergevallen onder politieagenten in New York die tien jaar geleden bij het World Trade Center werkten, is driemaal hoger dan het gemiddelde daarvoor. Dat blijkt uit een recente studie, zo meldt The Telegraph.
Van de 12.000 agenten die ingeschakeld werden rond het World Trade Center kregen er 297 kanker. Dat drie keer meer dan het percentage agenten dat de ziekte vóór de terreuraanval kreeg.
Volgens het nieuwe rapport zijn 56 agenten bij wie de diagnose kanker werd gesteld inmiddels overleden.
Giftig stof en aswolken
Bewoners van Manhattan stellen al langer dat het stof en de aswolken van de brandende Twin Towers giftig waren. Cijfers die onlangs werden gepubliceerd door de Patrolmen's Benevolent Association (PBA) ondersteunen die theorie. Vóór de aanslagen kregen zes agenten van de NYPD per jaar kanker, na 9/11 waren dat er zestien per jaar. De gemiddelde leeftijd waarop ze uit dienst moesten treden wegens hun gezondheidstoestand was 44 jaar.
Longkanker
Longkanker was de meest voorkomende vorm, hoewel er ook zeldzamere kankersoorten optraden zoals tongkanker, kanker bij de galbuis en kanker in de neusholte.
De nieuwe cijfers vormen stevig bewijs voor de campagne die kanker wil laten opnemen in de lijst van ziektes waarvoor hulpverleners op Ground Zero compensatie kunnen eisen.
De stad New York heeft altijd geweigerd gegevens over kanker in het politiekorps prijs te geven omdat die informatie de privacy zou schenden. Burgemeester Bloomberg wilde geen gegevens doorspelen aan wetenschappers die onderzoeken of het vrijgekomen materiaal op Ground Zero kankerverwekkend was.
Gepensioneerd agent
De New York Post citeert Edwin Rivera, 55 en gepensioneerd agent. Hij wijt zijn kanker aan het stof dat hij op Ground Zero inademde. 'We zaten op het puin en aten er, dronken water en namen er onze pauzes. We konden nergens heen waar de lucht niet besmet was. Ik heb een kanker die ik nooit had mogen krijgen', zo verklaart de man.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
PREMIUM
Is Europa voorbereid op een nieuwe coronagolf? Dit zijn de maatregelen die eraan komen
Het aantal coronabesmettingen neemt weer toe. Het kabinet heeft sectoren gevraagd plannen te maken hoe om te gaan met een nieuwe golf. Hebben andere Europese landen hun coronaplannen op orde? En wat houden die plannen in voor de Nederlandse vakantieganger. -
met video
Drie doden bij aanval in winkelcentrum Kopenhagen: ‘Geen terreurdaad, schutter heeft psychisch verleden’
De 22-jarige man die zondag in een winkelcentrum in Kopenhagen op omstanders schoot, waarbij een man en twee minderjarigen om het leven kwamen, heeft volgens de Deense politie ‘een lange geschiedenis van psychische problemen’. Ze ziet dan ook geen aanwijzingen voor terroristische motieven van de gearresteerde Deen. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
met foto's
Diva? Adele is nog steeds doodgewoon als ze microfoon in boezem steekt bij megaconcert Londen
Recensenten komen superlatieven tekort voor het grootse comebackconcert van Adele in Londen gisteravond. Vrijwel alle kranten delen vijf sterren uit voor de ‘perfecte’ show van de succesvolste zangeres ter wereld, die op het podium in haar thuisland vooral nog steeds een doodgewone Britse meid bleek.
-
Nationalisten in Noord-Macedonië betogen massaal tegen historische EU-deal met Bulgarije
In de Noord-Macedonische hoofdstad Skopje zijn zaterdag duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen een ontwerpakkoord dat een historische ruzie met Bulgarije moet oplossen. De deal moet voor Noord-Macedonië de weg vrijmaken voor de onderhandelingen over toetreding tot de EU. -
Duizenden geëvacueerd in Sydney vanwege dreigende overstromingen
Duizenden inwoners hebben zondag opdracht gekregen het zuidwesten van Sydney, de grootste stad van Australië, te verlaten vanwege dreigende overstromingen door aanhoudende zware regenval in het gebied. Het weerbureau waarschuwt dat de regen, die mogelijk nog twee dagen aanhoudt, kan leiden tot plotselinge overstromingen en aardverschuivingen langs de oostkust in de staat New South Wales. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen.