Klopjacht in Kenia op moordenaars oud-topman Philips
De politie in Kenia is een grootscheepse zoekactie gestart naar de moordenaars van Nederlander Tob Cohen (69). Het lichaam van de golfmagnaat en oud-topman van Philips werd vrijdag gevonden in een septic tank in zijn tuin. Zijn Keniaanse echtgenote (52) en een vriend zitten vast op verdenking van het beramen van de moord.
Die vriend werd vorige week opgepakt en verschijnt morgen voor de rechter die beslist over zijn voorlopige hechtenis. Peter K. legde inmiddels een bekentenis af, zegt een bron dichtbij het onderzoek tegen deze site. Wat K. precies bekende en of hij iets heeft gezegd over de betrokkenheid van Cohens Keniaanse echtgenote - die geldt als hoofdverdachte - blijft omwille van het onderzoek nog geheim.
,,K. noemde na zijn bekentenis enkele namen van personen die het vuile werk opknapten, variërend van de moord zelf tot het laten verdwijnen van Cohens lichaam in de septic tank en het afdichten ervan met cement’’, aldus de bron. Om hoeveel personen het gaat, kan de bron nog niet zeggen. ,,Er wordt met man en macht naar hen gezocht en de komende dagen worden nieuwe arrestaties in de zaak verwacht.’’
Doorgeslagen
De bekentenis van K. kwam vrijdag toen hij zou worden voorgeleid voor een rechter die beslist over de voorlopige hechtenis. ,,Die Peter is toen doorgeslagen omdat hij twee weken achter de tralies zou verdwijnen’’, zegt de zus van Cohen. Zij is in Kenia en vernam het verhaal van de speurders die de moord op haar broer onderzoeken.
,,K. vroeg de politie om hem niet naar de rechtbank te brengen maar naar een andere plek. Hij zei: ik ga praten. Een paar uur later werden we gebeld door de recherche. Die vertelde dat er binnenkort groot nieuws zou komen. Omstreeks 16 uur belden ze opnieuw met de boodschap: we hebben een lichaam gevonden.’’
Belastend
Het bleek te gaan om het lichaam van Tob Cohen. Het was gevonden in een septic tank in de tuin van zijn villa bij Nairobi. Uiterst belastend voor zijn Keniaanse echtgenote. Die houdt vol dat ze niet betrokken was bij de moord op haar man en het verstoppen van zijn lichaam.
Volgens de recherche is dat verweer niet geloofwaardig meer. ,,Als het lichaam elders zou zijn gevonden, dan was het moeilijk geweest te bewijzen dat zij ermee te maken had. Maar nu het stoffelijk overschot in een septic tank in haar tuin lag, kan het niet anders dan dat ze erbij betrokken was’’, tekende de bron dichtbij het onderzoek op uit de mond van de speurders.
Autopsie moet morgen uitsluitsel geven over de doodsoorzaak van Cohen.
Erg agressief
Peter K. was ooit taxichauffeur in Nakuru, een stad zo'n 150 kilometer ten noordwesten van Nairobi. Hij werkte zich op tot makelaar en trouwde met een lokale politica die parlementslid werd en nog steeds volksvertegenwoordigster is voor haar district. De vrouw ging zo'n jaar geleden bij hem weg, naar eigen zeggen omdat hij haar bedroog en op haar zakken teerde, te veel alcohol dronk en erg agressief was.
Het lichamelijke geweld was zo erg dat ik wist dat het mijn dood zou worden
,,Het lichamelijke geweld is inmiddels van dien aard dat ik weet dat het mijn dood zal worden. Daarom was het voor mij beter om uit de relatie te stappen in plaats van te sterven en mijn kinderen alleen achter te laten’’, verklaarde Martha Wangari een jaar geleden tegenover Keniaanse media.
Cohens echtgenote
Een van de vrouwen met wie Peter K. vreemdging zou de echtgenote van Tob Cohen zijn. Volgens ingewijden is zij nog steeds zijn ‘liefje’, maar de vrouw zelf ontkent dat, zo verklaarde haar advocaat gisteren tegenover deze site. Sarah W.K. (52) werd ruim twee weken geleden gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij de verdwijning van en mogelijke moord op haar Nederlandse man. Die was sinds 20 juli spoorloos.
Peter K. werd opgepakt nadat onderzoek naar het telefoonverkeer van Cohens echtgenote had uitgewezen dat ze de dagen voor de verdwijning van haar man opvallend vaak contact met elkaar hadden gehad. K.'s mobieltje werd ook gelokaliseerd in de villa van Cohen in de nacht dat de Nederlander verdween.
K. beweerde dat hij zijn toestel in de woning was vergeten. De vele contacten tussen hem en Sarah W.K. hadden volgens haar advocaat te maken met het huwelijk van een nichtje van zijn cliënte, volgende maand. K. was gevraagd als ceremoniemeester. In juni regelde hij in die hoedanigheid de festiviteiten rond het huwelijk van de dochter van Sarah W.K.
Aan elkaar gewaagd
De vriendschap tussen Peter K. en Cohens echtgenote doet de speurders de wenkbrauwen fronsen. Ze zien een aantal opmerkelijke overeenkomsten tussen de vermeende ‘partners in crime’. Die waren daardoor aan elkaar gewaagd, luidt het. Zo beschuldigde Sarah W.K. haar Nederlandse man van alcoholisme en lichamelijk geweld, wat K. door zijn echtgenote ook wordt aangewreven.
Die echtgenote ging bij K. weg uit vrees voor haar leven. Tob Cohen verklaarde vier dagen voor zijn verdwijning tegenover boezemvrienden dat zijn leven gevaar liep en dat, als hem iets zou overkomen, zijn vrouw Sarah W.K. verantwoordelijk was. Vier dagen eerder had hij dat ook per brief gemeld aan de leiding van het Openbaar Ministerie (DPP) in Nairobi. Het was al de tweede keer dat de golfmagnaat en oud-topman van Philips daar zijn bezorgdheid uitte over zijn veiligheid.
We spraken eerder met de zus van Tob Cohen over de zaak. Bekijk hier de beelden:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort. -
Vermoorde Tob Cohen plaatst met testament familie voor praktische problemen
De in Kenia vermoorde Tob Cohen (69) heeft zijn nabestaanden onbedoeld voor praktische problemen geplaatst met zijn laatste wil. Daarin schrijft de Joodse Nederlander dat hij een begrafenis conform de joodse traditie wil in het Oost-Afrikaanse land. ,,Da's makkelijker gezegd dan gedaan’’, verzucht Cohens zus in een openhartig gesprek met deze site. -
met video140
Conservatieve staten VS verbieden abortus na besluit hooggerechtshof, ‘Niet het Amerika dat we kennen’
Na bijna 50 jaar komt er in de Verenigde Staten een einde aan het grondwettelijke recht op abortus. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de belangrijke uitspraak in de zaak Roe vs Wade verworpen. De Amerikaanse president Biden spreekt van een ‘tragische fout'. Missouri heeft inmiddels abortus verboden. -
PREMIUM
‘Vondst lichaam oud-topman Philips is in scène gezet’
Het verhaal van de Keniaanse politie over de vondst van het lichaam van de Nederlander Tob Cohen (69), gisteren, klopt van geen kanten. Dat zegt de advocaat van Cohens echtgenote. Zij geldt als hoofdverdachte van de moord op de golfmagnaat en oud-topman van Philips maar houdt vol dat ze onschuldig is. ‘Het is één grote samenzwering’.
-
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
Politie wachtte tijdens schietpartij Texas op sleutel van klasdeur die niet op slot zat
Dat agenten tijdens de massaschietpartij op een school in Uvalde meer dan een uur op de gang hebben gewacht was een ‘abjecte mislukking’. Volgens de hoogste politiebaas van Texas is tijd verspild door te zoeken naar de sleutel van een lokaal dat niet eens op slot zat. -
Update
Keniaanse politie ontkent arrestatie zwager van oud-topman Philips
De Keniaanse zwager van de vermoorde Tob Cohen (69) is niet opgepakt in verband met de zaak. Dat zeggen bronnen dichtbij het moordonderzoek tegen deze site. Een nieuwssite in het Oost-Afrikaanse land beweert dat een broer van Cohens echtgenote vastzit op verdenking van betrokkenheid bij de moord.