‘Meisjes-ronselaar’ Epstein houdt onschuld vol vlak voor start proces
Tijdens een van de laatste zittingen voordat het proces tegen Ghislaine Maxwell inhoudelijk van start gaat, heeft de ex-partner van Jeffrey Epstein opnieuw gezegd onschuldig te zijn. ,,Ik heb geen enkele misdaad begaan’’, zei ze maandag tegen een rechter in New York.
Maxwell wordt ervan verdacht meisjes te hebben geronseld voor multimiljonair en zedendelinquent Epstein. Ze is aangeklaagd voor onder meer vrouwenhandel. Tijdens de zitting maandag zijn de laatste afspraken gemaakt over het verdere verloop van het proces tegen haar. Zo mogen vermeende slachtoffers anoniem of alleen met hun voornaam getuigen. Ook werd duidelijk dat Maxwell geen deal met justitie heeft gesloten en daar ook niet om heeft gevraagd.
De jury zal de komende dagen worden aangesteld. Op 29 november zal dan de eerste inhoudelijke zitting van het proces zijn met de openingspleidooien.
Maxwell werd vorig jaar juli aangehouden, nadat zij lange tijd onvindbaar was voor de autoriteiten. Haar goede vriend en ex-geliefde Epstein werd in 2019 dood aangetroffen in zijn cel nadat hij was opgepakt op verdenking van het grootschalig misbruik van minderjarige vrouwen. De autoriteiten denken dat de zakenman zich in gevangenschap van het leven heeft beroofd.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
PREMIUMreportage
Een patatje voor Oekraïense vluchtelingen in Polen: ‘Mensen zijn gek op Hollandse snacks’
Nadat het Russische oorlogsgeweld in Oekraïne losbarstte, stelde Polen alles in het werk om vluchtelingen uit het buurland op te vangen. Maar aan de Poolse solidariteit met de Oekraïners blijken nu grenzen te zitten. ,,We komen er achter dat we nog een hele marathon moeten lopen.’’ -
Oekraïense president wil songfestival in Marioepol organiseren
De Oekraïense president Volodimir Zelenski is vastbesloten het Eurovisie Songfestival naar Marioepol te halen na de overwinning van de groep Kalush Orchestra vanavond bij het liedjesfeest. De havenstad werd verwoest door Russische aanvallen en het Rode Kruis noemde de situatie ‘apocalyptisch’, maar Zelenski gelooft dat het evenement er ‘op een dag’ naartoe kan komen. -
Rechter wijst verzoek om vrijlating op borg van Ghislaine Maxwell voor derde keer af
Ghislaine Maxwell blijft voorlopig in de gevangenis, op verdenking van het ronselen van minderjarige meisjes voor seks met multimiljonair Jeffrey Epstein en zijn entourage. Voor de derde keer heeft een rechter geoordeeld dat ze niet op borg mag vrijkomen. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken.
-
PREMIUMMet video
Aan boord bij migranten op reis naar Europa: ‘We zijn hun handelswaar, zwarte diamanten’
Op de Middellandse Zee voltrekt zich nog steeds een humanitaire ramp. Bootvluchtelingen sterven massaal tijdens hun poging Europa te bereiken. Onze verslaggever verbleef een paar weken op zee tussen de wanhopigen. ,,Er is maar één uitweg, terugkeren is óók mijn dood.’’ -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Ghislaine Maxwell voor het eerst sinds aanhouding lijfelijk in rechtszaal: ‘Ik ben onschuldig’
Ghislaine Maxwell heeft in een rechtbank in New York gepleit onschuldig te zijn als het gaat om sekshandel. De Britse vrouw die meisjes zou hebben geronseld voor de Amerikaanse miljardair en zedendelinquent Jeffrey Epstein verscheen vandaag voor het eerst sinds haar aanhouding in een Amerikaanse rechtbank.