Moeder van Dean in tranen: ruim 200 mensen bij wake voor omgebrachte kleuter
In het Belgische Verrebroek, een deelgemeente van Beveren, is vanavond een stille wake gehouden voor de 4-jarige Dean die vermoedelijk om het leven werd gebracht door Dave De K. Elke Verberckmoes, de moeder van het kereltje, was eveneens aanwezig. Ze barstte in tranen uit bij het zien ze alle knuffels, ballonnen, kaarsjes en bloemen, voor haar overleden zoontje.
De opkomst voor de stille wake voor Dean in Verrebroek was enorm. Ongeveer twintig minuten voor het aanvang, hadden zich al zeker vijftig mensen verzameld bij de kerk. Uiteindelijk kwamen ongeveer 200 à 250 mensen samen om hun steun te betuigen aan alle nabestaanden van de omgebrachte kleuter.
De wake voor het overleden jongetje was één groot emotioneel moment: de kaarsjes aan de kerk, de knuffels, de stilte, het ongeloof en het immense verdriet. Ook de moeder van Dean, Elke Verberckmoes, was aanwezig. De tranen rolden over haar wangen terwijl de ene na de andere persoon haar een knuffel gaf.
Honderd mensen samen
Dean woonde met zijn moeder en zus in Verrebroek. In de Dalstraat in Sint-Niklaas zag de moeder haar zoon voor het laatst gezien op woensdag 12 januari. Een inwoonster van die plaats organiseerde gisteren een stille wake in de stad. Ongeveer honderd mensen kwamen samen op de Grote markt.
Het levenloze lichaampje van de kleuter werd dinsdag gevonden op een verlaten deel van het werkeiland Neeltje Jans bij de Oosterscheldekering in Zeeland. De vondst werd gedaan op aanwijzen van de vermoedelijke dader Dave De K. Hij werd aangehouden in Meerkerk na een klopjacht door de politie.
De K. wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving en betrokkenheid bij de dood van Dean. Vanavond werd duidelijk dat hij in België wordt vervolgd. Het Nederlandse deel van het onderzoek wordt voortgezet en de resultaten daarvan zullen aan de Belgen worden overgedragen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit gebeurde er vannacht: overwinningssfeer in Oekraïense leger, Poetin zou ‘ernstig ziek’ zijn
De oorlog die Rusland voert in Oekraïne gaat na bijna 3 maanden de ‘derde fase’ in, zeggen leiders in de Oekraïense hoofdstad Kiev. Volgens hen zal de nieuwste fase zich kenmerken door langdurige gevechten. -
Verdachte gezinsmoord Geldermalsen stond niet onder suïcidetoezicht
De verdachte van het drama in Geldermalsen, waarbij maandag zijn vrouw Anna (38) en zoon Dani (6) omkwamen, vormde geen veiligheidsrisico en stond ook niet onder suïcidetoezicht in de Penitentiaire Inrichting (PI) in het Duitse Bielefeld. De gevangenis wist bij het intakegesprek ook niet waarvan hij werd verdacht. Dat zegt de directeur tegen deze site. -
Elon Musk: Overname Twitter kan mogelijk voor lagere prijs
Tesla-topman Elon Musk denkt dat een overname van berichtendienst Twitter mogelijk voor een lagere prijs kan. Musk heeft een overnamebod op Twitter gedaan van 44 miljard dollar (ruim 42 miljard euro), maar vrijdag zei hij dat die overname ‘tijdelijk gepauzeerd’ is. Hij wil namelijk eerst meer duidelijkheid over het aantal spamaccounts op Twitter. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Doodsbedreigingen voor vriendin van ontvoerder Dean: ‘Een Kalasjnikov door je hoofd’
De Nederlandse vriendin van de ontvoerder van de overleden Belgische kleuter Dean (4) wordt op sociale media massaal bestookt met doodsbedreigingen en ernstige verwensingen. Haar advocaat Bart De Decker is hiervan op de hoogte en heeft bij het Belgische Openbaar Ministerie een verzoek neergelegd om daar iets aan te doen, laat hij aan deze site weten. ,,We verwachten dat het profiel niet lang meer in de lucht zal blijven.”
-
PREMIUM
‘Hoe gestoord kun je zijn om dit te doen?’
Dave De K. (34), hoofdverdachte in de zaak rond de dood van de 4-jarige Dean, wordt in België vervolgd. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendgemaakt. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen.