NAVO komt met maatregelen tegen Rusland na aanslag met zenuwgas
Ook de NAVO gaat maatregelen treffen in reactie op het gebruik van zenuwgas tegen een voormalige dubbelspion in het Engelse Salisbury. Topman Jens Stoltenberg geeft rond 15.30 uur een persconferentie op het hoofdkwartier in Brussel.
De Noor zei eerder al de Britse conclusie dat Rusland achter de aanslag zit over te nemen. Hij sprak van een patroon in het 'roekeloze en confronterende' gedrag van de Russen in de laatste jaren.
De NAVO-landen lieten twee weken geleden al weten pal achter Londen te staan. Ze zijn zeer bezorgd over de eerste aanval met zenuwgas op NAVO-grondgebied sinds de oprichting van het militaire bondgenootschap in 1949.
Diplomaten uitgezet
Gisteren besloten de VS, Canada en een groot aantal EU-landen, waaronder Nederland, om Russische diplomaten uit te zetten. Ook Australië schaarde zich achter Groot-Brittannië en besloot twee Russische diplomaten de deur te wijzen.
,,Samen met Groot-Brittannië en andere bondgenoten en partners, neemt Australië stappen in reactie op de recente aanval met zenuwgas in Salisbury in Engeland," liet de Australische premier Malcolm Turnbull in een verklaring weten.
De oud-dubbelspion Sergej Skripal en zijn dochter Joelia werden begin maart bewusteloos in het Britse Salisbury aangetroffen. Beiden zijn naar alle waarschijnlijkheid vergiftigd met het zenuwgas novitsjok, dat zijn oorsprong in Rusland heeft.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
Grootmachten veroordelen Rusland om gifaanval op Russische dubbelspion
De Amerikaanse, Britse, Duitse en Franse leiders hebben samen hun afschuw uitgesproken over de moordaanslag in het Engelse Salisbury. Ze stellen in een verklaring dat de aanslag met een chemisch wapen ook een aanslag op de soevereiniteit van het Verenigd Koninkrijk is geweest en dat Rusland erachter moet zitten. -
Boris Johnson geeft Poetin persoonlijk de schuld van aanslag met zenuwgas
Boris Johnson, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, noemt het 'overweldigend waarschijnlijk' dat de Russische president Vladimir Poetin persoonlijk het besluit nam zenuwgas te gebruiken voor de aanslag op oud-spion Sergej Skripal en zijn dochter. Rusland heeft tot nu toe elke betrokkenheid ontkend. -
Kabinet zet diplomaten die te hard rijden of foutparkeren op 'zwarte' lijst
Het kabinet gaat jaarlijks een ranglijst publiceren van landen waarvan de ambassades en consulaten in ons land zich niet aan de regels houden. Het gaat dan bijvoorbeeld om in Nederland gestationeerde buitenlandse diplomaten die hier te hard rijden of foutparkeren. Diplomaten genieten onschendbaarheid en kunnen niet worden aangepakt als ze verkeersovertredingen begaan. -
Vergiftigingsrel: Rusland zet 23 Britse diplomaten uit
Rusland gaat komende week 23 Britse diplomaten uitzetten. Dat heeft de Britse ambassadeur in Moskou vanmorgen te horen gekregen toen hij op het matje moest komen bij het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Aanleiding is de vergiftigingsrel rond de voormalige Russische dubbelspion Sergei Skripal en zijn dochter in het verenigd Koninkrijk.
-
Politie: ‘Schutter 4 juliparade was verkleed als vrouw om tattoos in gezicht te verhullen’
De verdachte schutter die gisteren tijdens de 4 juliparade in Highland Park vanaf een dak op de menigte schoot, had zijn daad ‘enkele weken lang’ voorbereid. Hij schoot meer dan zeventig kogels in het rond en had zich als vrouw verkleed om daarna in de menigte te kunnen opgaan. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen.