Ook rechters maken selfies
Foto van het momentDe fotoredactie ziet dagelijks duizenden nieuwsbeelden. Hier zie je de foto's die je absoluut niet mag missen. Dit artikel wordt gedurende de dag aangevuld.
Om het nieuwe juridische jaar in te luiden komen in Groot-Brittannië alle rechters in vol ornaat bij elkaar. De rechters komen samen in Westminister Abbey en vertrekken daarna naar het parlementsgebouw voor een receptie. Deze rechter schroomt niet om het opvallende gezelschap op de foto te zetten.
Deze enorme mensenmassa is het Castellers de Vilafranca-team, dat uit ongeveer 400 leden bestaat en een uitzonderlijke sport uitoefent. Dit weekend deed het team mee aan een wel heel bijzondere wedstrijd in het Spaanse Tarragona. Er werd gekeken wie de beste menselijke toren, oftewel 'castell' kon bouwen en weer netjes kon afbreken. De torens worden oorspronkelijk tijdens Catelaanse festivals gebouwd en leveren een bizar schouwspel op.
Het grootste meer in Hanoi, Vietnam is ernstig vervuild. Afgelopen weekend zijn er honderden kilo's vis dood boven komen drijven. Het is nog onduidelijk wat de vervuiling precies heeft veroorzaakt. Soldaten proberen de stank te beperken door de vissen zo snel mogelijk op te ruimen, maar de rottende vis verspreidt al een heftige geur rond het meer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Supergoedkoop treinen door Duitsland deze zomer
Deze zomer onbeperkt treinen door Duitsland, voor maar 9 euro per maand? Dat kan nu de Bondsdag en Bondsraad plannen daarvoor hebben goedgekeurd. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
update
Man steekt op straat twee mensen neer in Noors dorpje, onder wie zijn vrouw
Een man heeft in het zuidoosten van Noorwegen zijn vrouw en iemand anders neergestoken met een mes. Drie mensen, onder wie dader, zijn gewond geraakt. Een van de slachtoffer is er ernstig aan toe. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUMEuropese Unie
Het zwarte schaap is nu voorbeeldland: opeens is Polen niet meer de lastpak van Europa
Polen was binnen de Europese Unie het mikpunt van kritiek vanwege het aantasten van de eigen rechtsstaat. Het Europese Hof oordeelde zelfs dat de Unie de dwarsligger mag korten op subsidies. Sinds de Russische invasie in Oekraïne – waardoor Polen miljoenen vluchtelingen opvangt – is het sentiment echter gedraaid.
-
Met video
Waarom Erdogan moeilijk blijft doen over Navo-lidmaatschap Zweden en Finland
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan houdt vooralsnog vol dat hij geen lidmaatschap van de Scandinavische landen kan toestaan vanwege hun vermeende steun aan Koerdische militanten en andere groepen die, zo zegt hij, de nationale veiligheid van Turkije bedreigen. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Nederlandse journalist vier dagen vast in Benin om beschuldiging van spionage
Journalisten Olivier van Beemen en Flore Nobime zijn in Benin opgepakt en vier dagen vastgehouden, op verdenking van spionage. Van Beemen werd het land uitgezet, meldt Follow The Money. De twee deden onderzoek naar de natuurbeschermingsorganisatie African Parks.