Overlevende crash Pakistan: ‘Alles wat ik zag was rook en vuur, wat ik hoorde was gillen’
Muhammad Zubair, een van de vooralsnog twee of drie overlevenden van de vliegtuigcrash in een woonwijk in het Pakistaanse Karachi, heeft vanuit zijn ziekenhuisbed de lokale pers te woord gestaan. ,,Alles wat ik kon zien, was rook en vuur. Ik hoorde gillen van alle kanten.’’
Delen per e-mail
De Pakistaan deed zijn verhaal in een ziekenhuis in dezelfde plaats als waar de crash plaatsvond. Vlucht PK8303 met aan boord 91 passagiers en 8 bemanningsleden stortte er omstreeks 09.30 uur lokale tijd neer op een woonwijk.
Zubair legde Geo News uit dat de piloot een eerste keer op het vliegveld in de Pakistaanse stad had geprobeerd te landen, met het toestel kort de grond raakte, maar daarna weer terug omhoog ging. Na tien minuten rondcirkelen kondigde de gezagvoerder een tweede landingspoging aan. De landing mislukte faliekant; voordat de luchthaven werd bereikt, stortte de Airbus 320 neer in een woonwijk.
,,Ik zag alleen maar rook en vuur. Ik hoorde alleen maar gillen om me heen. Kinderen en volwassenen. Ik kon niemand zien, ik hoorde alleen hun gegil’’, zei Zubair. ,,Ik maakte mijn veiligheidsgordel los en zag een moment wat licht. Ik bewoog me richting dat licht. Ik moest drie meter naar beneden springen en daarna was ik veilig.’’
Lichamen
Na de crash zijn hulpdiensten en vrijwilligers gelijk aan de slag gegaan met het zoeken naar slachtoffers en overlevenden. Vooralsnog zijn 97 lichamen geborgen, aldus lokale gezondheidsfunctionarissen. Waarschijnlijk gaat het om passagiers uit het toestel en bewoners van de wijk waarin het vliegtuig crashte. Eerder liet een woordvoerder van Pakistan International Airlines (PIA) weten dat al 41 lichamen van passagiers zijn geborgen.
Enkele ziekenhuizen in de omgeving werden allemaal in de opperste staat van paraatheid gebracht. Verschillende gewonden zijn afgevoerd voor medische zorg, onder wie in ieder geval twee personen die in het toestel zaten: Zubair en Zafar Masood, ceo van de Punjab Bank. Hij heeft enkele botbreuken, maar is bij en verkeert in stabiele toestand.
Motorproblemen
De oorzaak van de vliegramp is nog niet bekend. ,,Het laatste wat we van de piloot hoorden, was dat hij een technisch probleem had”, zei PIA-woordvoerder Abdullah H. Khan in een videoverklaring. De piloot stuurde een noodsignaal naar de verkeerstoren en vertelde de luchtverkeersleiders dat beide motoren waren uitgevallen, zo is te horen op een gespreksopname die online werd geplaatst. ,,Hij kreeg te horen dat twee landingsbanen vrij waren. Maar hij besloot een doorstart te maken.”
Ooggetuigen meldden aan lokale tv-stations dat ze het vliegtuig rond de luchthaven zagen cirkelen voordat het in de woonwijk neerstortte.
De Airbus 320 was vertrokken uit de Pakistaanse stad Lahore. De internationale luchthaven bij Karachi staat bekend als een van de drukste van het land.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voormalig Hitler-hotel met ondergronds bunkercomplex verkocht
Het Zuid-Duitse hotel waar Adolf Hitler tijdens zijn vakanties hooggeplaatste nazi's ontving, is verkocht. Een ondernemersfamilie uit Berchtesgaden kocht het voor een onbekend bedrag, melden Duitse media. Sotheby’s International Realty, een franchisepartner van het bekende veilinghuis, bood het historische pand in februari vorig jaar aan voor 3,65 miljoen euro. -
Update/Video
Vliegtuig crasht in woonwijk Pakistan: ‘Minstens 2 overlevenden, 41 lichamen van passagiers geborgen’
Zeker twee inzittenden van het in Pakistan neergestorte passagiersvliegtuig hebben de crash overleefd. Dat melden de Pakistaanse luchtvaartautoriteiten. Aan boord van de Airbus 320 van Pakistan International Airlines (PIA) bevonden zich 107 personen. 76 lichamen zijn tot nu toe geborgen. -
PREMIUM
1,5 meter afstand bewaren? Deze slimme blauwe lijn loopt met je mee
Je loopt een drukke ruimte binnen. Zeg, een stationshal of een beurs. Wanneer een andere bezoeker nadert, verschijnt er plotseling een blauwe streep op de vloer. Komt die persoon binnen de 1,5 meter afstand, dan komen er kronkels in de lijn. Als de afstand weer 1,5 meter is, trekt de lijn recht. Kunstenaar Jólan van der Wiel ontwikkelde het idee met Nick Verstand. In innovatiecentrum Civon in Ulft is inmiddels een werkende versie van het ‘smart distancing system’ te zien. -
AUTOTEST
Test Citroën C3: strijd tegen de tand des tijds
Eigenzinnig design en comfort zijn van oudsher belangrijke pluspunten van de Citroën C3. Maar kan de huidige, vier jaar oude generatie de concurrentie nog wel aan? -
eigen tuin eerst
Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor.
-
Bekende metalgitarist opgepakt voor bestormen Capitool, voorspelde chaos in uitgelekte video
Het ziet er niet goed uit voor metalgitarist Jon Schaffer. De Amerikaanse artiest, met zijn band Iced Earth een graag geziene gast op (Nederlandse) festivals, is in Indianapolis opgepakt vanwege het bestormen van het Capitool in Washington. Overheidsadvocaten drongen er gisteren bij de rechter op aan om hem niet op borgtocht vrij te laten. Daarmee lijkt het erop dat Schaffer voorlopig nog achter slot en grendel blijft zitten. -
Franse peuter stikt in stukje worst, ouders slepen vleeswarenleverancier voor rechter
De topman van vleesleverancier Herta moet maandag in het zuidwesten van Frankrijk voor de rechter verschijnen wegens de dood van een 2-jarig jochie. Hij stikte in 2014 in een stukje knakworst van het bedrijf. Dat wordt nu dood door schuld verweten ‘door kennelijk opzettelijke schending van een veiligheids- of voorzichtigheidsverplichting’, meldt de Franse nieuwszender France Info. -
PREMIUMVIDEO
Paul zit in Oostenrijk al aan de derde lockdown: ‘De Nederlandse overheid kan leren van de Oostenrijkse’
Paul Roerbag (52) mag je een ervaringsdeskundige noemen als het gaat om hoe om te gaan met lockdowns en avondklokken. Samen met vrouw Miriam (50) en zoons Kjell (18) en Quirin (20) emigreerde hij in juli 2019 goed voorbereid uit het Gelderse Vuren naar Oostenrijk. Daar wachtte een baan als regiomanager van winkelketen Action. Overal aan gedacht, alle mogelijke tegenslag ingecalculeerd. Behalve dus een coronapandemie en drie lockdowns.