Paard breekt been na hevig vuurwerk en sterft: ‘Er was nochtans een vuurwerkverbod!’
,,Ik ben mijn grootste plezier voorgoed kwijt. Bedankt om vuurwerk af te steken ondanks het verbod.” Rebecca Moeskops uit Tongeren is bijzonder emotioneel als ze terugdenkt aan wat er vannacht gebeurde. Haar paard Worldman sprong over de omheining toen er vuurwerk werd afgeschoten, brak een been en lag hulpeloos op straat.
,,Bedankt aan diegenen die het nodig vinden om zich niet aan de opgelegde regels te houden en toch vuurwerk af te steken. Ik hoop dat ge uw plezier ervan hebt gehad, ik ben mijn grootste plezier voorgoed kwijt.” Zo deelt Rebecca haar frustratie en vooral verdriet op sociale media na het drama van vannacht.
Nochtans deelde ze eind december ook al meerdere berichten over het risico van luid vuurwerk en de gevolgen voor dieren. Ze voelde de bui vrijdagavond ook al hangen toen ze rond 20 uur plots telefoon kreeg van een kennis.
,,Iemand belde me die zag dat er bij enkele huizen in de buurt van waar mijn paard staat, vuurwerk werd afgeschoten”, vertelt ze. ,,In Tongeren was er nochtans een verbod op. Om 20.30 uur ging de politie blijkbaar bij die mensen langs.”
Mogelijk kregen die mensen een waarschuwing, maar dat weet Rebecca niet zeker. Rond één uur ‘ s nachts reed diezelfde kennis voorbij haar paarden en zag dat toen alles in orde was. ,,Ze stonden er gelukkig rustig dus ik ging met een gerust hart slapen.”
Hij beet zijn tong in tweeën door de klap
Maar dieper de nacht in ging het mis. Om 3.50 uur stond de buurman van aan de paardenweide aan de deur van Rebecca en bonkte op haar deur. ,,Hij vertelde dat mijn paard was uitgebroken en er op straat lag met een gebroken been. Uitgebroken door de luide knallen vuurwerk. Ik ben meteen naar daar gegaan en zag al heel wat mensen ter plaatse om mijn paard gerust te stellen. Ook de politie was toen al daar en sloot de straat af zodat er niemand langs kon komen.”
,,Worldland sprong blijkbaar in paniek over de omheining, puur uit angst. Maar hij kwam daarbij verkeerd neer en brak zijn been. Hij beet ook zijn tong in twee door de klap. Ondertussen was ook de veearts gebeld en heeft hij hem moeten laten inslapen.”
Rebecca weet niet zeker wie het vuurwerk uiteindelijk afstak, maar ze betreurt vooral dat er een vuurwerkverbod gold in de stad, en dat niet iedereen zich daar aan hield. ,,Worldman was een 22-jarige witte ruin en hij betekende echt alles voor mij. Hij stond samen met zijn kleine vriend Donder, een Shetlander van 2 jaar in de Waterstraat in Sluizen bij Tongeren. Daar hadden ze het leuk samen, maar dat is nu voorbij.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Kerkgangers Californië overmeesteren schutter: één dode en vier zwaargewonden
Zonder de “uitzonderlijke heldenmoed” van enkele kerkgangers had de schietpartij bij een presbyteriaanse kerk in Laguna Woods, Californië, zondagmiddag (lokale tijd) nog veel ernstiger kunnen aflopen. Het aantal slachtoffers bleef volgens de politie beperkt tot één dode en vier zwaargewonden, omdat de schutter snel werd overmeesterd door enkele onverschrokken kerkgangers. -
met video
Moordenaar krijgt handboeien uit, steekt chauffeur en kaapt gevangenisbus: politie houdt klopjacht
In Texas houdt de politie een klopjacht op een moordenaar die is ontsnapt uit een gevangenentransport. Gonzalo Lopez (46) kreeg zijn handboeien los en raakte in de kooi van de chauffeur. Daarna kaapte hij de bus om er uiteindelijk te voet vandoor te gaan. -
Voor het eerst in jaren weer commerciële vlucht vanuit hoofdstad Jemen
Voor het eerst in zes jaar is er weer een commercieel vliegtuig vertrokken uit Sanaa, de hoofdstad van Jemen. Dit wordt gezien als een grote stap voorwaarts in een vredesproces dat zelden zorgt voor verlichting in het bloedige conflict. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken.
-
PREMIUMvijf vragen
Na 2 jaar alsnog corona-explosie in Noord-Korea: ‘Er is paniek’
Twee jaar lang heeft Noord-Korea ontkend dat het coronavirus in het land bestaat. Maar nu er in een paar dagen tijd meer dan 40 doden zijn gevallen, gaat het land in lockdown om het virus onder controle te krijgen. Waarom alsnog deze openheid? ,,Het moet er de spuigaten uitlopen.” -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Nog eens 21 mensen ‘met koorts’ overleden in Noord-Korea
Noord-Korea heeft zaterdag melding gemaakt van 21 mensen die zijn overleden ‘terwijl ze koorts hadden’. Nog eens 280.810 mensen met symptomen worden op dit moment behandeld, meldt staatspersbureau KCNA. In de afgelopen 24 uur werd bij 174.440 mensen koorts vastgesteld.