Pakistaanse rechtbank vernietigt doodvonnis voor christelijke vrouw
Het Pakistaanse Hooggerechtshof heeft de veroordeling van een christelijke vrouw vernietigd. De moeder van vier kinderen werd in 2010 tot de doodstraf veroordeeld wegens godslastering. De zaak veroorzaakte internationaal ophef.
Opperrechter Saqib Nisar boog zich in hoger beroep over de zaak van Asia Bibi en oordeelde dat ze moet worden vrijgelaten zolang ze niet van een ander misdrijf wordt beschuldigd.
Bibi zat ongeveer acht jaar in de dodencel omdat ze denigrerende opmerkingen zou hebben gemaakt over de profeet Mohammed na een ruzie over drinkwater met een moslima uit haar dorp. Bibi heeft dat altijd ontkend en zegt dat ze valselijk is beschuldigd.
De voorzitter van het hooggerechtshof verwees in zijn uitspraak naar de Koran. Hij stelde dat tolerantie een van de basisprincipes van de islam is. De advocaat van Bibi prees het hof omdat het niet is bezweken onder de druk. ,,Dit is geweldig nieuws voor Pakistan en de wereld’’, zei de raadsman.
Opschudding
De beslissing van het hof leidde in Pakistan meteen tot opschudding. De radicaal-islamitische TLP-partij vindt dat de betrokken rechters zelf de dood verdienen. Aanhangers van de partij blokkeerden uit protest wegen in Karachi en Lahore. De TLP zat ook achter de grootschalige protesten in Pakistan vanwege de cartoonwedstrijd over profeet Mohammed die Geert Wilders wilde organiseren. Wilders blies uiteindelijk de cartoonwedstrijd af.
De veroordeling van de vrouw maakte ook in de Tweede Kamer veel los. In antwoord op Kamervragen zegde toenmalig minister van Bert Koenders van Buitenlandse Zaken destijds toe zich te blijven inzetten voor Bibi.
Fractievoorzitter Gert-Jan Segers van de ChristenUnie reageerde vandaag via Twitter opgetogen over het bericht dat Bibi is vrijgesproken. ,,Het recht heeft gezegevierd en gebeden zijn verhoord’', aldus Segers.
Ook SGP-voorman Kees van der Staaij liet weten blij te zijn met de uitspraak. ,,Eindelijk vrijspraak voor Asia Bibi, dat is wonderlijk nieuws’’, schrijft SGP-leider Kees van der Staaij op Twitter. ,,Tegelijk maken de gewelddadige protesten in Pakistan pijnlijk zichtbaar hoe groot de haat tegen christenen is. Stop de vervolging.’’
Ook mensenrechtenorganisatie Amnesty International vindt dat godslasteringswetten niet mogen worden ingezet om religieuze minderheden te vervolgen ,,De blasfemiewetten op basis waarvan Bibi en anderen zijn veroordeeld, moeten worden ingetrokken’’, aldus de organisatie. Amnesty spreekt over een ,,belangrijke uitspraak’’ en een ,,grote overwinning voor religieuze tolerantie in Pakistan’’.
Godslastering
Volgens critici wordt de wet tegen godslastering in Pakistan geregeld misbruikt om religieuze minderheden te vervolgen. Haar zaak heeft wereldwijd tot grote verontwaardiging geleid onder christenen en is een bron van verdeeldheid in Pakistan. Twee politici die de vrouw probeerden bij te staan, werden vermoord.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Britse agent en serieverkrachter krijgt 36 keer levenslang en moet zeker 32 jaar cel in
Een Londense politieagent moet voor minimaal 32 jaar de gevangenis in vanwege een lange reeks aan geweld tegen vrouwen en seksueel misbruik. De rechter legde David Carrick 36 keer levenslang op, waarvan hij zeker 32 jaar vastzit. Daarna kan hij voorwaardelijk vrijkomen. -
15
Deze ramp laat zien waar het leven werkelijk om draait
Sinds de vreselijke aardbeving van maandag komen er van alle kanten hulpacties op gang. Het is bijna wrang om te zien dat er een ramp van deze omvang moet gebeuren om te tonen waar het leven werkelijk om draait, schrijft onze chef nieuws Saskia van Westhreenen. -
Franse premier doet concessie na massale pensioendemonstraties
De Franse premier Elisabeth Borne heeft zaterdagavond aangekondigd dat mensen die tussen hun 20 en 21 jaar zijn begonnen met werken, op 63-jarige leeftijd met pensioen kunnen. Eerder was dat 64 jaar. -
Wat we kunnen leren van praten over onze stoelgang: ‘We hebben allemaal weleens diarree’
Mensen vinden het vaak ongemakkelijk om over diarree te praten of om ermee naar de huisarts te gaan. Vaak is deze dunne ontlasting vrij onschuldig, maar wanneer is het slim om naar de dokter te gaan? En wat doe je als een kind diarree heeft? -
PREMIUM
Het droomhuis van Daan (27) bleek een complete bouwval: ‘Keurder noemde het een kaartenhuis’
Huizenkopers hebben vaak geen flauw benul van funderingsproblemen, bleek onlangs uit onderzoek. Niet vreemd, als er op Funda vaak niets over staat. Het overkwam Daan (27) uit Utrecht, die bijna een ‘kaartenhuis’ kocht.
-
Deze auto's gaan het vaakst meer dan 300.000 kilometer mee
Automobilisten die een hekel hebben aan inruilen doen er goed aan om een auto te kopen die in één van de lijstjes hieronder staat. Het zijn nagenoeg onverwoestbare modellen met motoren die een eeuwig leven lijken te hebben. -
-
-
PREMIUM
Nederlanders worstelen met brexit: uitzetting dreigt voor wie te laat is met omzetten verblijfsstatus
Nederlanders en Europeanen worstelen drie jaar na dato nog altijd met de gevolgen van de brexit. Wie zijn tijdelijke verblijfsstatus vergeet te verlengen, kan het Verenigd Koninkrijk worden uitgezet. -
Neonazi-stel wilde overwegend zwarte stad in VS verwoesten met aanval op elektriciteitsnet
Een vrouw uit de Amerikaanse staat Maryland en de oprichter van een groep neonazi's uit Florida zijn opgepakt omdat ze samen het elektriciteitsnet van Baltimore wilden aanvallen. Ze waren van plan de Amerikaanse stad “volledig te verwoesten".