Poetin wil rapmuziek aan banden leggen
De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag in Sint-Petersburg zijn adviesraad voor kunst en cultuur de opdracht gegeven een mechanisme te ontwikkelen om rapmuziek aan banden te leggen. ,,Als het onmogelijk is iets te stoppen, dan moet je er de leiding over nemen’’, vindt de president.
Poetin maakt zich zorgen over de toenemende invloed en populariteit van rapmuziek onder Russische jongeren. Verbieden wil hij de muziek niet. Niet uit liefde voor het genre. Maar omdat dat de muziek alleen maar populairder zou maken.
Volgens de president is rap gebaseerd op drie pijlers: ,,Seks, drugs en protest’’. Vooral het thema drugs baart hem grote zorgen. Die ‘drugspropaganda’ is erger dan het vloeken. ,,Het vormt de weg naar de ontaarding van de natie’’, aldus Poetin.
De voorbije weken werden in Rusland enkele concerten van bekende rappers afgelast. Op 21 november zou de 25-jarige Husky optreden in Krasnodar, een stad in het zuiden. Zijn muziek staat bekend om zijn maatschappijkritische teksten over armoede, corruptie en politiegeweld. De politie liet zijn concert uiteindelijk niet doorgaan omwille van ‘extremisme’.
Na die beslissing klom hij op het dak van zijn auto en begon daar te rappen tot de politie hem weghaalde. ,,Ik zal mijn muziek zingen, de eerlijkste muziek’’, aldus de rapper. De beelden werden door een toeschouwer op Instagram geplaatst.
Husky werd gearresteerd wegens ‘hooliganisme’ en pas na twaalf dagen vrijgelaten.
Ook de rapper Gone.Fludd moest twee concerten afzeggen vanwege ‘druk van ongeveer elke mogelijke politiemacht die je je maar kunt voorstellen’. De hip-hopper Allj kon ook niet optreden. Hij was door verschillende mensen met geweld bedreigd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
Russen na wekenlange gevechten baas in Lysytsjansk, Zelenski kondigt herovering aan
De stad Lysytsjansk is gevallen en daarmee heeft het Russische leger nu ook de laatste grote stad van de provincie Loehansk in handen. -
PREMIUM
Wen er maar aan, mannen: de Oranjevrouwen zijn booming
Veel mannen hebben nog altijd moeite om voetbalvrouwen een plekje te geven in hun universum. Als de Leeuwinnen deze week aftrappen op het EK, zullen ze weer superkritisch zijn. NOS-commentator en jeugd-international Suse van Kleef kaatst de bal terug. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Poetin komt op buitenlandse reis aan nóg grotere tafel te zitten dan in Kremlin
De Russische president Vladimir Poetin is op zijn eerste buitenlandse reis sinds de invasie in Oekraïne terechtgekomen aan een onderhandelingstafel die nóg groter was dan die in het Kremlin. Het duurde niet lang tot de foto massaal rond ging op sociale media.
-
Regering-Biden wil toch nieuwe licenties voor olieboringen op zee uitgeven
De regering van de Amerikaanse president Joe Biden is van plan de komende vijf jaar elf nieuwe licenties uit te geven voor het boren naar olie op zee. Tien daarvan zouden voor boringen in de Golf van Mexico en één voor boren in Alaska worden verstrekt. Biden heeft tijdens zijn campagne beloofd geen nieuwe vergunningen voor het boren naar olie en gas uit te geven. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
Fossiele vondst verklaart waarom pandaberen veranderden in planteneters
Een ontdekking van panda-fossielen in China heeft onderzoekers geholpen het mysterie verder op te lossen hoe de diersoort een ‘valse duim’ ontwikkelde en zo overschakelde op een overwegend vegetarisch dieet. De fossielen, die ongeveer zes miljoen jaar oud zijn en in de provincie Yunnan in het zuidwesten van China werden gevonden, bevatten onder meer een sterk vergroot polsbeen.