President Biden maakt korte metten met Trumps muur
De Amerikaanse president Joe Biden heeft het nationale noodbevel ingetrokken dat werd gebruikt om de grensmuur van Donald Trump te financieren. Ook zei hij dat er geen belastinggeld meer aan de geplande versterking tussen Mexico en de Verenigde Staten zal worden uitgegeven.
Delen per e-mail
In een brief aan het Congres schreef Biden vandaag dat het bevel ‘ongegrond’ was. Ook liet hij weten ernaar te streven ‘alle middelen die zijn toegewezen of omgeleid’ voor de bouw van de muur terug te draaien.
Het bouwen van een grensmuur was een kenmerkende belofte van Trumps presidentiële campagne in 2016. Maar het project kreeg te maken met sterke oppositie. Trump kondigde toen aan dat hij noodbevoegdheden zou gebruiken om de bouw te financieren. En dat deed hij.
Noodtoestand
Trump riep in 2019 de noodtoestand uit, waardoor hij het gebruikelijke politieke proces kon omzeilen en militaire fondsen kon gebruiken voor de bouw van de muur. Toen Trump zijn ambt verliet, was ongeveer 25 miljard dollar aan het project besteed.
Verschillende soorten afrasteringen van in totaal 654 mijl (iets meer dan 1000 kilometer) waren al aanwezig voordat Trump president werd in 2017. Tijdens zijn ambtsperiode werden nieuwe barrières gebouwd met een lengte van 130 kilometer, bijna 400 kilometer aan bestaande delen werd vervangen.
,,De nationale noodsituatie van Trump ging nooit over veiligheid”, schreef Democratisch Congreslid Raul Grivalva van Arizona op Twitter na Bidens aankondiging. ,,Nu moeten we de contracten opzeggen en ervoor zorgen dat er niet alsnog een grensmuur wordt gebouwd.” Voormalig Trump-campagneadviseur Jason Miller gaf ook via Twitter commentaar op de beslissing door te schrijven: ,,Biden houdt van illegale immigratie.”
Laatste
De aankondiging van president Biden is de laatste in een reeks besluiten waarmee belangrijke besluiten van de voormalige president weer zijn teruggedraaid. Zo ondertekende Biden vorige week het bevel om migrantenfamilies te herenigen die waren opgesplitst door het beleid van Trump en gaf hij opdracht om de immigratieagenda van zijn voorganger te onderzoeken.
Sommige delen van het immigratiebeleid van de regering Trump blijven van kracht. Perssecretaris van het Witte Huis, Jen Psaki, leek gisteren te bevestigen dat grensfunctionarissen immigranten zonder papieren mogen weigeren. ,,Vanwege de pandemie en het feit dat we administratief niet de tijd hebben gehad om een humaan, alomvattend proces op te zetten voor de verwerking van personen die naar de grens komen”, zei ze. ,,Dit is niet de tijd om te komen, de overgrote meerderheid van de mensen zal worden afgewezen.”
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat niet als censuur, maar omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen via deze link.
Bekijk hier onze video's over voormalig president Trump:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Verzorgster Duitse dierentuin lichtgewond na aanval leeuw
Een verzorgster (25) van de dierentuin in het Duitse Osnabrück is zondag gewond geraakt toen een leeuw haar aanviel. Ze is niet in levensgevaar, maar werd uit voorzorg in het ziekenhuis opgenomen. -
PREMIUM4 jaar president
Hoe Trump met al zijn wanorde en lompheid toch succesvol was
Het Witte Huis leek wel een realityshow in de afgelopen jaren, maar er werd ook nog geregeerd, met succes. De erfenis van Donald Trump (74) zal nog jaren bestaan, of hij dinsdag bij de verkiezingen nu wint of verliest. -
Trump mag geen defensiegeld gebruiken voor muur Mexico
Een federale rechter in de VS heeft de regering van president Donald Trump verboden om 3,6 miljard dollar van het bouwfonds van Defensie te gebruiken voor de bouw van de omstreden grensmuur met Mexico. -
PREMIUMKoken & eten
Hebben we straks alleen nog keuze uit blauw (AH) of geel (Jumbo)?
Met de verkoop van tachtig Deen-winkels aan AH, Vomar en Dekamarkt verdwijnt er weer een supermarktformule. In 2000 telde ons land nog 46 verschillende formules, twintig jaar later zijn het er nog 26. Is er nog bestaansrecht voor de kleinere supermarktketen of beperkt de keuze zich steeds meer tot blauw (AH) of geel (Jumbo)? -
PREMIUMraketaanval
Nieuwe missie Nederlands leger in Irak ligt meteen onder vuur
De nieuwe Nederlandse missie naar Irak was amper aangekomen op het vliegveld dat ze moeten beveiligen of ze moesten de schuilkelders al in rennen voor een raketaanval. ,,Het lijkt hier vreedzaam, maar er zijn nog allerlei conflicten.”
-
PREMIUMPomppionier
Tango lanceert tankstation van de toekomst: duurzame brandstof en laadpalen
Ruim twee decennia na de introductie van Nederlands eerste onbemande pomp komt pionier Tango nu met het tankstation van de toekomst, waarin duurzame brandstoffen en elektrisch rijden een prominente rol spelen. -
RECHTSZAAK
Jonge moeder met corona op sterven na bevalling, familie wil haar leven niet beëindigen
Een jonge vrouw met ernstige coronaverschijnselen vecht in een ziekenhuis in het Britse Leicester voor haar leven, nadat ze vorige maand van een gezonde baby beviel. Artsen stellen dat haar overlevingskansen extreem klein zijn en willen de levensondersteunende behandeling ‘in haar belang’ beëindigen, maar de familie wil daar niets van weten. Een rechter stelt het ziekenhuis in het gelijk. -
eigen tuin eerst
‘Waarom staan de stadsparken niet vol met fruitbomen?’
Weg met die truttige sierboompjes in het stadsgroen. Plant appels, peren, druiven en kwetsen, adviseert tuingoeroe Romke van de Kaa.
10 reacties
Paul Cordemans
Willy Lips-schipper
Leo Haas
JAN OTTO
Esther Fons