Protest tegen azc eindigt met ingreep door politie en ME
Een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum in het Noord-Brabantse Heesch (gemeente Bernheze) is maandagavond uit de hand gelopen. Honderden demonstranten gooiden met vuurwerk, stenen en eieren naar de politie, die daarop in samenwerking met de Mobiele Eenheid het plein voor het gemeentehuis ontruimde. Burgemeester Moorman gaf een noodbevel af. De politie arresteerde drie mensen. Niemand raakte gewond.
Delen per e-mail
Honderden demonstranten gooiden met vuurwerk, stenen en eieren naar de politie, die daarop in samenwerking met de Mobiele Eenheid het plein voor het gemeentehuis ontruimde. Ook werd de raadszaal korte tijd ontruimd. Agenten verzochten de politici om de zaal te verlaten. Ook de aanwezige demonstranten werd verzocht naar huis te gaan: ,,Jullie hebben je punt gemaakt'', aldus de politie.
Busjes
Tegen negen uur 's avonds bleven ongeveer honderd demonstranten staan, die nog wat bierflesjes en borden naar de politie gooiden. Om half tien omsingelde de ME een groep demonstranten van ongeveer twintig personen. Ze werden ingesloten met ME-busjes.
De actievoerders probeerden het gemeentehuis binnen te dringen, maar dat lukte niet. Na verloop van tijd werd de commissievergadering weer hervat in een andere zaal.
Treurig
Minister Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken vindt het ,,treurig" dat opnieuw een demonstratie tegen de komst van een asielzoekerscentrum uit de hand is gelopen. ,,Treurig dat in Bernheze opnieuw een raadsvergadering is verstoord. Ik heb de burgemeester zojuist gesproken, en haar en het gemeentebestuur alle steun toegezegd. Bezwaar maken en demonstreren kan in een democratie, maar geweld tast de essentie van ons democratische land aan", reageerde de bewindsman.
Met fakkels, lichtwagens en fluitjes probeerden de demonstranten hun standpunt duidelijk te maken. Op spandoeken staan leuzen als 'Geen azc, stop de asielwaanzin' en '500 is teveel, 10 jaar is te lang' en 'Heesch zegt nee tegen AZC'. De demonstranten hebben ook megafoons meegenomen.
De groep riep op tot een vreedzaam protest. Eerder werd tegenover de beoogde locatie van het azc een dood varken opgehangen. Op de oprit van de burgemeesterswoning werd zand gestort.
In de gemeente Bernheze komt een azc voor maximaal 500 asielzoekers, voor de duur van maximaal tien jaar. Burgemeester en wethouders maakten vorige week bekend dat in hun ogen het pand in Heesch de enige geschikte locatie is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Advocaat van neonazi die Duitse ‘migranten-politicus’ zou hebben gedood: Geen moord maar doodslag
De extreemrechtse Duitser die in Frankfurt terechtstaat voor het doodschieten van een regionale politicus, in juni 2019, pleegde geen moord maar doodslag. Dat verklaarde zijn advocaat vandaag in de rechtszaal. Hij vroeg een ‘evenredige’ straf voor zijn cliënt tegen wie de openbaar aanklager levenslang met tbs eiste. -
Na de Chinezen komen nu ook de Vietnamezen: nieuw automerk Vinfast naar Nederland
In navolging van de vele Chinese merken maakt dit jaar ook een Vietnaams automerk zijn debuut in Nederland. Vinfast heet het Vietnamese merk, dat na het Chinese MG, Aiways en (binnenkort) Byton en Xpeng de Nederlandse automarkt zal bestormen. -
Tegenstanders azc Heesch storten zand bij burgemeester
Tegenstanders van het asielzoekerscentrum in Heesch hebben gisteren niet alleen twee dode varkens opgehangen op de plek waar het azc moet komen, maar ook op de oprit voor het huis van burgemeester Marieke Moorman een berg zand gestort. -
Waarom het tijdens een wandeling wél lukt een goed gesprek te voeren
Na zó lang thuiswerken snak je zelfs naar die ene irritante collega. Gewoon om even te babbelen over iets anders dan werk. Maar hoe houd je contact met collega’s als zoveel mogelijk thuisblijven de norm is. Trainer en auteur Mirjam Wiersma helpt je de onderlinge band warm te houden. Vandaag: wandelen. -
Talkshowlegende Larry King (87) overleden
Larry King is zaterdag op 87-jarige leeftijd in Los Angeles overleden. Dat meldt Ora Media, het bedrijf waarvan de Amerikaanse presentator mede-oprichter is, op Twitter.
-
Tegenstanders azc in Heesch hangen dode big in boom
Het protest tegen de aangekondigde komst van een asielzoekerscentrum in het Brabantse Heesch neemt steeds extremere vormen aan. Woensdag aan het eind van de middag werd een dode big opgehangen in een boom bij de mogelijke plek van het azc. -
Koken & eten
André van Duin steelt de show in Heel Holland Bakt: ‘Dit is meer een dood schildpadje’
Drie mannekes, drie vrouwkes. Dat zijn de zes overgebleven kandidaten zoals presentator André van Duin ze noemde tijdens de vijfde aflevering van Heel Holland Bakt. Gisteren keken er bijna 3,4 miljoen mensen naar de bakwedstrijd. -
Update
Actiegroep protesteert opnieuw tegen azc in Heesch
In het Brabantse Heesch zullen tegenstanders maandagavond opnieuw protesteren tegen de komst van een asielzoekerscentrum (azc). In het gemeentehuis zijn dan commisievergaderingen van de gemeenteraad, waardoor de actiegroep hoopt op aandacht van de bestuurders. Verslaggeefster Karlijn Houterman is aanwezig in Heesch en twittert live mee.