Steeds meer bootvluchtelingen bereiken Italiaans eiland Lampedusa
De Italiaanse autoriteiten zien opnieuw een toename aan bootvluchtelingen die via de Middellandse Zee Europa proberen te bereiken. Alleen al dit weekeinde bereikten ruim 1.400 migranten het Italiaanse eiland Lampedusa, dat tussen Noord-Afrika en Sicilië ligt. Een ngo waarschuwt dat nog enkele honderden anderen in moeilijkheden verkeren in Maltese wateren.
Particuliere reddingswerkers hadden onlangs al gemeld dat een groot aantal migranten opnieuw de gevaarlijke oversteek naar Europa maakt. Dit gebeurt vaak vanuit Libië, met volgestouwde rubberboten en schepen.
Meer dan 400 migranten van verschillende nationaliteiten, onder wie 24 vrouwen en kinderen, bevonden zich dit weekeinde aan boord van een schip dat voor de kust van Lampedusa onderschept werd, melden de Italiaanse persagentschappen. Een andere boot van 20 meter lang, met 325 personen aan boord, werd onderschept op 13 kilometer van de kust van het eiland. Enkele honderden anderen kwamen aan met kleinere boten.
De ngo Alarm Phone, die een noodlijn beheert om migranten op zee te redden, lanceerde een hulpoproep om de passagiers van vijf andere boten te redden voor de kust van Malta, met nog eens 400 migranten aan boord. ,,De situatie is kritiek. Een reddingsoperatie is nu nodig’’, zegt de organisatie.
Oproep tot crisisberaad
Volgens een telling van het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken zijn dit jaar al ruim 10.700 migranten naar Italië gekomen. Vorig jaar, tijdens de eerste coronagolf, was het ruim de helft minder (4.100).
Rechtse partijen, waaronder regeringspartij Lega van voormalig minister van Binnenlandse Zaken Matteo Salvini, waarschuwen voor duizenden illegale immigranten. Salvini riep al op tot crisisberaad met premier Mario Draghi en eist dringend maatregelen. Zelf moet de ex-minister terechtstaan omdat hij als bewindsman in 2019 weigerde om bootvluchtelingen van boord te laten gaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koning spreekt lofzang uit tijdens staatsbezoek in Oostenrijk: ‘Wenen is het hart van Europa!’
Koning loopt in ‘driekwartsmaat’ door staatsbezoek in Wenen en voelt zich niet geheel toevallig thuis. -
PREMIUMMet video
In dit Spaanse dorpje wacht het gas voor Europa
Zo’n 200 kilometer aan pijplijn scheiden de gasnetwerken van Spanje en Frankrijk. De Europese Unie is bereid de net zo gewenste als omstreden aanleg van het resterende stuk mede te financieren, om Europa minder afhankelijk van het Russisch gas te maken. -
‘Amerikaans spionnennetwerk ondersteunt Oekraïense leger ter plaatse’
Terwijl Russische troepen doorgaan met zware artilleriebeschietingen om het oosten van Oekraïne te veroveren, sturen de Verenigde Staten en hun bondgenoten steeds meer hulp naar het belegerde land. Daarbij worden de Oekraïners ook ter plaatse ondersteund door een netwerk van commando’s en geheim agenten, aldus The New York Times. -
PREMIUMmet video's
Rookmelders verplicht, maar duizenden huurders hebben er nog geen een: ‘Onbegrijpelijk’
Duizenden huurders hebben nog altijd geen verplichte rookmelder. Dat komt door een tekort aan apparaten en installateurs, maar huurders zijn zelf ook niet allemaal even welwillend. Sommigen weigeren er zelfs één. Onbegrijpelijk, zeggen ze bij de brandweer. -
Italiaanse oud-minister Salvini vervolgd voor weigeren boot met vluchtelingen
De Italiaanse oud-minister van Binnenlandse Zaken, Matteo Salvini, moet op 15 september voor de rechter verschijnen voor het tegenhouden van bootvluchtelingen. In de zomer van 2019 weigerde hij een schip met 147 migranten toegang tot de haven van Lampedusa. Salvini riskeert daarvoor een gevangenisstraf van vijftien jaar.
-
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd. -
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
PREMIUMVideo
Vanwege corona heeft Lampedusa maar plek voor 90 vluchtelingen, er zitten er 1100
De stroom bootjes die vanuit Noord-Afrika het zuiden van Italië bereiken blijft maar groeien. Alleen al in de maand juli voeren meer dan zesduizend migranten de Middellandse Zee over. De opvangcentra op Lampedusa en Sicilië zijn overvol en steeds meer migranten proberen uit de centra te ontsnappen. De coronacrisis maakt de opvang van migranten nog gecompliceerder. Het Italiaanse ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt van een uitzonderlijke situatie.