VS bevestigen overleg in grensgebied Korea's
De VS bevestigen dat een Amerikaanse delegatie met Noord-Korea onderhandelt over een mogelijke top tussen president Donald Trump en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Het ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten dat die gesprekken plaatshebben in Panmunjom, de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea.
Enkele uren eerder had The Washington Post gemeld dat een groep Amerikaanse regeringsmedewerkers in Noord-Korea is gearriveerd voor voorbereidende gesprekken over een mogelijke top tussen Trump en Kim Jong-un.
Sung Kim, een voormalige Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Korea en tegenwoordig diplomaat in de Filipijnen, is volgens The Washington Post ingeschakeld om leiding te geven aan de voorbereidende gesprekken voor een mogelijke topontmoeting. Ook Allison Hooker, de Koreaspecialist van de Nationale Veiligheidsraad en Randall Schriver, onderminister van Defensie, zouden deel uitmaken van het Amerikaanse team.
Vastberaden
Eerder zondag liet Kim weten dat hij vastberaden is de ontmoeting met Trump alsnog door te laten gaan op 12 juni. Trump had de ontmoeting met Kim eerder afgezegd. Hij beklaagde zich toen over de ,,enorme woede en open vijandigheid'' uit de hoek van Pyongyang. Later zei de Amerikaanse president dat hij er alsnog rekening mee houdt dat de top doorgaat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Honderden Belgen de straat op om ‘lage straffen’ na fatale ontgroening Sanda Dia
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
Onderzoek: Nederlanders zijn meer dan gemiddeld tevreden én best wel geïnteresseerd in de EU
Precies over een jaar zijn er Europese verkiezingen en in welk land is de belangstelling daarvoor het grootst? In Nederland. -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
42
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen.
-
Kosovo: ‘Situatie is gespannen, Servië moet stoppen met destabiliseren van ons land’
-
-
-
OPEC verlaagt olieproductie om prijs te stutten
Het oliekartel OPEC+ wil volgend jaar ongeveer 40 miljoen vaten (van 159 liter per stuk) per dag produceren. Volgens het Russische persbureau Tass betekent dit een verlaging van het totale productievolume van de groep olieproducerende landen en bondgenoten als Rusland met 1,39 miljoen vaten per dag. -
Scandinavië topbestemming zomervakantie: ‘Liever hiken in bergen dan comadrinken aan de costa’s’
Actieve vakanties in noordelijke landen worden steeds populairder. Reisbureaus die zijn gespecialiseerd in Noordwest-Europa en Scandinavië zeggen dat de vraag naar vakanties in die regio toeneemt.