Wanhopige Haïtianen bestormen hulpkonvooi
Wanhopige inwoners van Haïti hebben vrijdag in de buurt van de stad Les Cayes in het zuiden van het land een konvooi met hulpgoederen geplunderd. De vier vrachtauto’s van hulporganisatie Food for the Poor brachten voedsel en water naar dorpen in de buurt, toen ze bestormd werden. Het zuiden van Haïti is zwaar getroffen door de aardbeving van vorige week zaterdag. Veel mensen wachten er nog altijd op hulp.
De wegen in het gebied zijn door de aardbeving met een kracht van 7,2 onbegaanbaar geworden en dorpen zijn afgesloten van de bewoonde wereld. De hulpverlening werd de afgelopen week verder bemoeilijkt door slecht weer.
Food for the Poor zei in een verklaring dat er geen gewonden vielen bij de bestorming. Ook de vrachtauto’s bleven onbeschadigd en de organisatie zei door te zullen gaan met de hulpverlening. Een ander konvooi wist wel zijn bestemming te bereiken.
Bij de aardbeving kwamen zeker 2189 mensen om het leven. Ook vielen er minstens 12.000 gewonden. Volgens VN-organisatie Unicef zijn in totaal zeker 1,2 miljoen mensen getroffen. Haïti is het armste land op het westelijk halfrond.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Aardbeving Haïti kostte aan zeker 2189 mensen het leven
-
cherson
‘Niets aan de hand’: pro-Russische gouverneur ontkent wateroverlast, terwijl achter hem de boel blank staat
De pro-Russische gouverneur van regio Cherson, Vladimir Saldo, maakte het heel bont met nepnieuws. ‘Niets aan de hand’, vertelde hij in een video terwijl achter hem de boel onder water staat. -
met video
Lucht in New York ernstig vervuild door bosbranden in Canada, stad is nu ongezondste ter wereld
In geen wereldstad is de lucht deze dagen zó vies als in New York. Er hangt een dikke laag smog rond de wereldberoemde gebouwen van Manhattan. Deskundigen roepen inwoners op om zo veel mogelijk binnen te blijven. Oorzaak zijn flinke bosbranden in Canada. -
PREMIUM11
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
Vijf vragen
Waarom Haïti zo vatbaar is voor aardbevingen
Afgelopen zaterdag richtte een krachtige aardbeving een enorme ravage aan in Haïti. Het was helaas niet de eerste keer: al in de achttiende eeuw registreerde het land meerdere bevingen. Hoe komt het dat Haïti zo gevoelig is voor aardbevingen? En waarom zijn ze zo verwoestend? Vijf vragen over de aardbeving in Haïti.
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
-
-
-
133
Britse supermarkten wantrouwen verarmde klanten: kaas, spek, paracetamol en oploskoffie beveiligd
De inflatie en de verarming in het Verenigd Koninkrijk slaan zodanig toe dat supermarkten op onder meer waspoeder en vlees beveiligingsstickers plakken om winkeldiefstal het hoofd te bieden. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides.