Zwangere Elisa werd verscheurd door honden, maar welk lot wacht haar eigen hond?
De zwangere Elisa Pilarski (29) werd vorige week in een bosgebied tussen Parijs en de Belgische grens verscheurd door honden. Mogelijk werd ze het slachtoffer van honden die deelnamen aan een drijfjacht, al ontkent de jachtclub met klem. Elisa liet op het moment van de tragedie haar eigen viervoeter Curtis uit. Nu wordt door nabestaanden gevreesd dat hij zal worden geëuthanaseerd, ‘ook al heeft hij niets met het bijtdrama te maken’. Er is een petitie gestart om de hond te redden.
De jonge Franse vrouw, die zes maanden zwanger was, belde op die noodlottige zaterdag in paniek naar haar partner. Ze zei dat ze zich niet veilig voelde tijdens haar wandeling met Curtis in het Forêt de Retz (Aisne), omdat er dreigende honden in de buurt waren. Eerder had Elisa online melding gemaakt van een ruzie met een man die een erg agressieve Mechelse herder onaangelijnd uitliet.
Geblaf
Haar partner snelde ter plaatse, maar het was al te laat. Hij trof Elisa levenloos aan, ze was doodgebeten. Uit de autopsie bleek dat Elisa stierf door verschillende hondenbeten in haar bovenste en onderste ledematen en haar hoofd. Ook nadat ze al overleden was, was ze nog meermaals gebeten.
Curtis, de 2-jarige Amerikaanse staffordshireterriër van het slachtoffer, was op het moment van de aanval bij haar. De viervoeter raakte zelf gewond, hij had onder meer bijtwonden in zijn kop. Het dier lag naast zijn baasje te blaffen tot ze werd gevonden. In de buurt liepen verschillende jachthonden rond, op het eerste zicht waren die niet agressief.
Onderzoek
Curtis is intussen verzorgd door dierenartsen en werd in beslag genomen. Volgens Franse media is hij het onderwerp van onderzoek. Er wordt immers nog volop onderzocht welke honden concreet de dodelijke beten bij de vrouw hebben toegebracht. Van uiteindelijk 67 honden werden DNA-stalen afgenomen: de 62 honden van de jachtclub, die op dat moment met 21 honden actief was in het bos, en de 5 honden van Elisa en haar partner.
Volgens de jagers hebben de honden van de drijfjacht zeker niet gebeten. In zo’n vijfhonderd jaar is er nog nooit iemand door een jachthond doodgebeten, beklemtonen ze. Bovendien vermoeden ze dat sterke hond Curtis zich moet hebben verdedigd tegen de aanvaller(s). Maar geen van de honden van hun drijfjacht vertoonde zaterdagavond sporen van een gevecht met een andere hond. Gezocht wordt nog naar de verdachte Mechelse herder.
‘Hij is ook slachtoffer’
De familie van Elisa is ervan overtuigd dat ‘trouwe vriend’ Curtis zelf onschuldig is en dat hij zijn baasje inderdaad heel waarschijnlijk zelfs nog probeerde te verdedigen. ,,Hij zit nu alleen en verdrietig in een asiel”, klaagt de familie op Facebook. ,,We hopen op zijn snelle terugkeer of op zijn minst op een overplaatsing naar mensen die voor hem kunnen zorgen zoals het hoort na zo’n trauma. Curtis hield heel veel van zijn baasje, hij is ook een slachtoffer.”
Intussen is een petitie gestart om de hond van Elisa te redden van euthanasie. Ruim 40.000 mensen hebben die al ondertekend. De hoop is dat Curtis geen spuitje zal krijgen. ,,Ik haal je terug, Curtis. Ik beloof het je, ik hou zoveel van jou”, schrijft Elisa's vriend op Facebook. Zijn overleden partner was gespecialiseerd in hondentraining en had een passie voor hondensportwedstrijden. De resultaten van het DNA-onderzoek worden pas over dagen, misschien weken, verwacht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
21
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
Buckingham Palace onthult nieuwe foto’s Charles en Camilla
-
Erdogan reorganiseert kabinet en benoemt voormalige Belgische politica tot minister
Na zijn eedaflegging als president van Turkije heeft Recep Tayyip Erdogan het grootste deel van zijn kabinet gereorganiseerd. Zijn focus lijkt te liggen op economie en veiligheid. De enige vrouw van het kabinet is Mahinur Özdemir Göktas. De voormalige Belgische politica wordt de nieuwe Turkse minister van Familiezaken. -
Zwangere vrouw (29) sterft gruweldood in Frans bos: verscheurd door loslopende honden
In een bosgebied ten noordoosten van Parijs is een vrouw afgelopen weekend op gruwelijke wijze om het leven gekomen. Elisa Pilarski (29) stierf als gevolg van bloedingen veroorzaakt door een aanval van een groep agressieve honden. Het slachtoffer, dat in paniek haar vriend alarmeerde, was zes maanden zwanger. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’
-
Migranten van eilandje gehaald na oversteek van Turkije naar EU
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUMcolombia
Oudste van vier vermiste kinderen heeft kennis om in de bush te overleven: ‘Ze is sterk en wild’
Ruim een maand dwalen ze rond in de Colombiaanse jungle. Vier kinderen van respectievelijk 13, 9, 4 jaar en 11 maanden overleefden op 1 mei een vliegtuigcrash en sindsdien wordt met man en macht naar de broertjes en zusjes gezocht. Hoe overleef je onder zulke extreme omstandigheden? ,,Kinderen overleven op instinct.’’