Atalanta profiteert tegen tiental Bologna optimaal van puntenverlies concurrentie
Rood SchoutenAtalanta heeft zondagavond optimaal geprofiteerd van puntenverlies van AC Milan (2-1 nederlaag) en Juventus (1-1 gelijkspel). In eigen huis werd eenvoudig afgerekend met Bologna, nadat Jerdy Schouten rood kreeg bij de uitploeg: 5-0. Zo klimt Atalanta naar plaats twee op de ranglijst.
Ruslan Malinovsky zette Atalanta op voorsprong in de 22e minuut. Vlak voor rust verdubbelde Luis Muriel de marge uit een strafschop. In de tweede helft kwam Bologna dieper in de problemen na een directe rode kaart voor Jerdy Schouten in de 49e minuut. Remo Freuler maakte er 3-0 van, waarna ook Duvan Zapata en Aleksey Miranchuk nog een duit in het zakje deden.
Bij Atalanta speelden Hans Hateboer en Marten de Roon de gehele wedstrijd mee. Sam Lammers viel een kwartier voor tijd in voor doelpuntenmaker Zapata. Atalanta bezet nu de tweede plaats in de Serie A, met een voorsprong van twee punten op nummer drie AC Milan en nummer vier Juventus (beide 66 punten). Milan heeft wel één wedstrijd minder gespeeld.
De Ligt met Juve in de fout
Regerend kampioen Juventus kwam bij Fiorentina niet verder dan 1-1. Uit een strafschop opende Dusan Vlahovic de score voor de thuisclub. Kort na de rust maakte Álvaro Morata gelijk. Meer zat er niet in voor Juventus, waar verdediger Matthijs de Ligt het duel als basisspeler voltooide. Ook ploeggenoot Cristiano Ronaldo kon deze keer het verschil niet maken.
Juventus staat dus derde op de ranglijst en is nog lang niet zeker van kwalificatie voor de Champions League. Nummer 5 Napoli heeft slechts drie punten minder dan de club uit Turijn en speelt maandagavond nog tegen Torino. De eerste vier ploegen in de eindstand kwalificeren zich voor de Champions League.
De Vrij doet goede zaken met Inter
Na twee remises op rij heeft koploper Internazionale weer gewonnen in de Serie A. De Milanese club versloeg middenmoter Hellas Verona moeizaam met 1-0. Pas een kwartier voor tijd brak invaller Matteo Darmian de ban namens de thuisclub. Stefan de Vrij speelde bij Inter de gehele wedstrijd.
Op de ranglijst heeft Internazionale nu een voorsprong van elf punten op nummer twee Atalanta.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
Jayden Braaf gaat Seedorf en De Ligt voorbij in recordboeken van Serie A
Jayden Braaf heeft als jongste Nederlander ooit gescoord in de Serie A. De 18-jarige aanvaller, jeugdinternational van Oranje, maakte als invaller het laatste doelpunt van Udinese in het gewonnen uitduel met Benevento: 2-4. Braaf gaat met zijn 18 jaar en 237 dagen de recordboeken in. -
FIFA komt voor WK met nieuw beloningsstelsel voor voetbalsters: 250.000 euro per persoon bij wereldtitel
De FIFA is kort voor het WK voor vrouwen met een nieuw beloningsstelsel gekomen. Niet alleen voor de deelnemende bonden/teams ligt geld klaar, voortaan krijgen ook de voetbalsters individueel betaald. De FIFA hoopt hiermee het vrouwenvoetbal nog verder te ontwikkelen. -
PREMIUM8
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen.
-
Kunstgrasverbod officieel: eredivisieclubs moeten vanaf 2025 verplicht op natuurgras voetballen
-
-
-
PREMIUM42
Saoedi's trekken miljard uit om na Ronaldo en Benzema nog meer sterren naar woestijn te halen
‘The sky is the limit.’ Een budget van maar liefst 900 miljoen euro aan jaarsalarissen moet na een ingrijpende privatisering minstens twintig topspelers naar Saoedi-Arabië lokken. Karim Benzema en Cristiano Ronaldo zullen niet de laatsten zijn die zwichten voor de plannen en het geld van de Saoedi’s. -
met video
Antwerpen loopt uit voor Mark van Bommel en co na eerste landstitel in 66 jaar, tranen bij Toby Alderweireld
Na een krankzinnige ontknoping, met een doelpunt van Toby Alderweireld diep in blessuretijd, kroonde Antwerp zich zondag voor het eerst in 66 jaar tot kampioen van België. Het zorgt voor een waar volksfeest in de stad, waar trainer Mark van Bommel en de spelers maandag door tienduizenden mensen werden gehuldigd.