Barca-talent Pedri troeft Gravenberch en Timber af in Golden Boy-verkiezing
De Spaanse middenvelder Pedri mag zich het grootste talent op de Europese voetbalvelden noemen. De 18-jarige speler van FC Barcelona won de jaarlijkse Golden Boy-verkiezing van de Italiaanse krant Tuttosport. Pedri volgt de Noorse spits Erling Haaland op, die vorig jaar werd gekozen tot Golden Boy.
Pedri beleefde afgelopen seizoen onder de inmiddels ontslagen trainer Ronald Koeman zijn grote doorbraak bij Barcelona. De middenvelder, overgekomen van Las Palmas, veroverde vrijwel direct een basisplaats in de hoofdmacht van Barcelona.
Pedri werd ook Spaans international en vertegenwoordigde zijn land afgelopen zomer op zowel het EK als de Olympische Spelen. De Ajacieden Jurriën Timber en Ryan Gravenberch zaten bij de laatste twintig kandidaten in de verkiezing van grootste talent van Europa, maar de prijs ging zoals verwacht met een ruime meerderheid van de stemmen naar Pedri.
Rafael van der Vaart was in 2003 de eerste winnaar van de Golden Boy-award. Na hem kregen onder anderen Wayne Rooney, Lionel Messi, Paul Pogba, Kylian Mbappé en Matthijs de Ligt (in 2018) de prijs.
Bekijk hier alle video's over La Liga:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Borussia Dortmund kritisch op koopwoede Chelsea: ‘Het was wel erg heftig’
Chelsea heeft in de voorbije transferperiode voor een recordbedrag aan nieuwe spelers binnengehaald. Het uitgavenpatroon van de club uit Londen zorgt in de voetbalwereld voor verwondering en kritiek. Sebastian Kehl, technisch directeur van Borussia Dortmund, bekijkt het allemaal met argusogen. -
PREMIUMreconstructie
Hoe niet Peter Bosz, maar Domenico Tedesco per toeval de nieuwe bondscoach van België werd
Domenico Tedesco staat op het punt een contract te tekenen als de nieuwe bondscoach van België. De pas 37-jarige Duitser krijgt de voorkeur boven Peter Bosz, die eveneens in de race was. En dat terwijl Tedesco min of meer bij toeval in beeld kwam bij de Rode Duivels. Een reconstructie. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Erik ten Hag wil niet zeggen of hij sprak met Mason Greenwood: ‘Ik verwijs naar het statement’
Erik ten Hag wilt niets zeggen over de situatie van Mason Greenwood bij Manchester United. Dat zei de Nederlandse manager in aanloop naar het Premier League-duel met Crystal Palace van zaterdag. -
10
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels.
-
PREMIUM
Afgeketste huurdeal laat zien dat Hakim Ziyech er simpelweg niet meer toe doet voor Chelsea
Dat Hakim Ziyech de rest van het seizoen níet voor Paris Saint-Germain speelt, voelt als minachting voor de speler. Chelsea was zo druk met geld uitgeven aan Enzo Fernández dat de afhandeling van de overgang van de Marokkaanse international er administratief bij in schoot. -
-
-
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Met video
Wout Weghorst naar Wembley, Manchester United bereikt eenvoudig finale League Cup
Zonder veel moeite bereikte Erik ten Hag woensdagavond zijn eerste finale met Manchester United, na een zorgeloze 2-0 zege in de returnwedstrijd tegen Nottingham Forest in de strijd om de League Cup. Ook Wout Weghorst uit Borne, opnieuw basisspeler, mag eind deze maand naar Wembley.