

- Joshua Kimmich 43'
Bayern verslaat Dortmund in ‘Geister Meister Spiel’ en kan zich opmaken voor achtste titel op rij
Bayern München is hard op weg naar zijn achtste landstitel op een rij in de Bundesliga. De aanval van nummer 2 Borussia Dortmund werd vanavond overtuigend gepareerd. In het ‘Geister Meister Spiel’ in Dortmund werd het 0-1.
Door Maarten Wijffels
Sinds ze in Duitsland weer voetballen in de coronacrisis is er op een leuke manier best veel onvoorspelbaar. Maar wie er kampioen wordt in de Bundesliga? Dat blijft een voorgekookt recept. Bayern München gaat ook in 2020 de schaal pakken, voor het achtste jaar op een rij en voor de negende keer in de laatste 11 seizoenen.
De beslissende horde werd wellicht vanavond genomen. In Dortmund, in het huis van nummer 2 Borussia, won de koploper dik verdiend met 0-1. Normaal gesproken zou je schrijven dat de winnaar het stadion stil speelde. Maar die vernedering bleef Dortmund – met 0 fans op de tribunes - bespaard.
Dominantie
Elk jaar leeft in Duitsland de hoop dat een club de dominantie van Bayern eens doorbreekt. Maar als je ook vanavond weer zag hoe volwassen de Beierse formatie zo’n klus klaart. Gewoon knap. Robert Lewandowski, Thomas Müller, Manuel Neuer; ze hebben samen al zoveel gewonnen, maar de honger blijft. Müller balde bij het eindsignaal zijn vuisten alsof hij net een Champions League-finale had bereikt.
En ook de jongeren in de ploeg dragen veel bij. Neem Joshua Kimmich, na 43 minuten maker van de 0-1 met een intelligente stift. Vanaf een meter of 17 veegde hij de bal over doelman Bürki, die iets voor zijn doel stond en simpelweg lengte tekort kwam. Maar het waren vooral ook andere acties van Kimmich die Bayern aan de totale controle hielpen. Kimmich won op het middenveld veel ballen door consequent vóóruit te lopen en slim druk te geven. En wat te denken van de intensiteit in het spel van de jonge linksback Alphonso Davies. 19 jaar pas is deze Canadees, maar hij loopt erbij als een kerel van 25. Alleen al in de eerste helft had Davies 30 sprints. Het meest van iedereen op het veld. En hij haalde bij zijn rushes naar voren ook de hoogste topsnelheid van allemaal.
Ook bij Dortmund zijn er goede, jonge spelers. Maar zij konden het verschil niet maken. Julian Brandt begon in de eerste minuten nog sterk met een fraaie steekpass, maar hij werd bij rust al vervangen. Erling Haaland zocht in de spits naar ruimtes, maar passes op hem kwam niet of steeds te laat. En toen Borussia in de slotfase wilde gaan forceren, zat de jonge Noor al aan de kant met een knieblessure.
Gelbe Wand
Vooraf was een vraag of het decor nog invloed zou hebben op het strijdplan van de thuisclub die móest winnen. Een volle Gelbe Wand, met 25.000 fanatieke fans, stuwt Dortmund als vanzelf naar voren. En soms lopen ze zichzelf dan voorbij, zo bleek in eerdere edities tegen Bayern. Nu was het eerder zo dat Dortmund te ver op eigen helft bleef hangen. Maar ook na rust konden ze geen vuist maken. Bayern hield simpelweg steeds goed druk op de bal.
Natuurlijk hadden ze in Duitsland een naam voor het gevecht van vanavond. Geister Meister Spiel, zo werd de topper gedoopt. Vrij vertaald zoiets als het gevecht om het spookkampioenschap. En die spooktitel lijkt nu dus vergeven. Bayern moet in de laatste zes duels nog wel naar het Bayer Leverkusen van Peter Bosz. En uit de top-5 treffen ze ook nog Borussia Mönchengladbach. Maar zeven punten voorsprong is een veilige marge.
De vraag is vooral of het tot een triple kan komen. Dus titel, beker en Champions League. De bekercompetitie gaat in Duitsland ook nog uitgespeeld worden. De data van de halve finale - waarin Bayern thuis speelt tegen Frankfurt - en de finale zijn geprikt. Maar het lot van de Champions League is totaal onduidelijk. Misschien gaat dat toernooi voor trainer Hansi Flick en zijn mannen in augustus nog verder. Maar de vergadering daarover heeft de UEFA voorlopig tot juni uitgesteld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Cristiano Ronaldo is wereldrecord rijker: Portugees speelt zijn 197ste interland
Cristiano Ronaldo heeft wéér een nieuw record te pakken. Bondscoach Roberto Martínez heeft hem in Lissabon opgesteld voor de EK-kwalificatiewedstrijd met Liechtenstein en dat betekent dat de Portugese superster zijn 197ste interland speelt (volg de tussenstand van het duel hier). Nooit eerder kwam een voetballer zo vaak voor zijn land uit. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUM1
Het draait bij Frankrijk nóg meer om Kylian Mbappé, de beste voetballer van de wereld
Met Didier Deschamps sinds 2012 onafgebroken aan het roer weet de Franse voetballiefhebber wat hij krijgt voorgeschoteld. Het bekende reactievoetbal, met veelal weer dezelfde namen. Ook vanavond tegen Oranje in Parijs. -
Met samenvatting
Ten Hag ontsnapt met Manchester United in FA Cup na drie rode kaarten voor Fulham in een minuut
Erik ten Hag heeft zich met Manchester United geplaatst voor de halve finales van de FA Cup. Fulham werd met 3-1 verslagen op Old Trafford, nadat de bezoekers uit Londen in de 73ste minuut drie rode kaarten kregen. Volgende maand is Brighton & Hove Albion de tegenstander op Wembley, waar United op 26 februari al de League Cup won. -
Erik ten Hag wil nog een keer naar Wembley: ‘De League Cup gaf ons brandstof voor een volgende prijs’
Erik ten Hag wil met Manchester United snel terugkeren op Wembley, ditmaal voor de FA Cup. Eind vorige maand pakte zijn ploeg in het beroemde stadion in Londen de eerste prijs in zes jaar tijd, de League Cup.
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
FC Barcelona ook bij UEFA onder vergrootglas: bond opent onderzoek naar mogelijke omkoping
De Europese voetbalbond UEFA gaat een eigen onderzoek instellen naar mogelijke omkoping bij FC Barcelona. Het Openbaar Ministerie in Spanje klaagde de club begin deze maand aan in wat de zaak-Negreira is gaan heten.