Belgische competitie start met 18 in plaats van 16 clubs
De Belgische voetbalcompetitie gaat definitief van start met achttien clubs. De Pro League kwam vrijdag bijeen om de situatie te bespreken en op de algemene vergadering werd een akkoord gegeven voor een langer verblijf van Waasland-Beveren op het hoogste niveau.
De raad van bestuur van de Pro League houdt niet langer vast aan een competitie met zestien ploegen, zoals gebruikelijk. De juridische struikelblokken zouden de geplande competitiestart in het gedrang kunnen brengen, wat opnieuw tot enorme imagoschade voor het Belgisch voetbal zou leiden, luidde de motivatie.
Als Waasland-Beveren niet in de hoogste klasse zou worden opgenomen, dan zou de Pro League een hoge dwangsom moeten betalen aan Waasland-Beveren. Dat zou gaan om 2,5 miljoen euro per wedstrijd, zo werd donderdag duidelijk bij de uitspraak in het kort geding dat de club had aangespannen. Waasland-Beveren stond op de laatste plaats toen het seizoen vanwege het coronavirus na 29 van de 30 speelronden werd afgebroken.
Beerschot en OH Leuven promoveren vanuit 1B naar 1A. De eerste speelronde start volgende week zaterdag.
“Eindelijk gerechtigheid”, zei Dirk Huyck, voorzitter van Waasland-Beveren. “We zijn heel dankbaar voor de clubs die geloofden in achttien ploegen en ons daarin steunden. Dit is een solidaire oplossing, die geen enkele club bestraft. Er valt een enorme last van onze schouders. Op bepaalde momenten was de onzekerheid echt ondraaglijk. We leven al maanden in spanning, dat kunnen we nu eindelijk achter ons laten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Leeds United sluit stadion vanwege bedreiging
Leeds United heeft vrijdag op advies van de politie stadion Elland Road gesloten. Aanleiding daarvoor is een bedreiging die via social media werd geuit. -
Seizoensstart in gevaar
Chaos compleet: Degradant krijgt gelijk en mag op hoogste niveau in België spelen
Waasland-Beveren is door de rechtbank van Dendermonde in het gelijk gesteld en mag komend seizoen op het hoogste niveau in België spelen. Door het verlies van het kort geding hebben de Belgische voetbalbond KBVB en de Pro League, de organisator van de hoogste competities in België, een probleem. Volgende week begint het nieuwe seizoen namelijk al. -
Oud-bondscoach Roy Hodgson (75) keert bij Crystal Palace terug als trainer
Crystal Palace heeft Roy Hodgson teruggehaald als trainer. De 75-jarige Hodgson, oud-bondscoach van Engeland, maakt het seizoen af na het ontslag van Patrick Vieira. Crystal Palace staat op de twaalfde plaats in de Premier League, maar het verschil met de degradatiezone bedraagt slechts 3 punten. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
PREMIUM
Vlap maakt indruk bij Anderlecht: ‘We zullen een vervelende tegenstander zijn voor Club’
Michel Vlap en Anderlecht maakten een moeizaam seizoen mee, maar in de voorbereiding is de vooruitgang al te zien. De 23-jarige middenvelder speelde sterk tegen Saint-Étienne en scoorde ook. Het is pas het begin, belooft-ie: ,,Ik moet me onsterfelijk maken.” -
Finse ondernemer Zilliacus wil Manchester United kopen met hulp fans: ‘Geen sjeiks en oligarchen meer’
De Finse zakenman Thomas Zilliacus wil Manchester United met hulp van de supporters overnemen. De oprichter en voorzitter van investeringsmaatschappij Mobile FutureWorks heeft als derde publiekelijk interesse getoond in een overname van de Engelse topclub. Eerder hadden Sir Jim Ratcliffe en sjeik Jassim bin Hamad Al Thani al een bod uitgebracht.