Brits voetbal rouwt om overleden ‘The Doc’ Docherty
De Britse voetbalwereld rouwt om het overlijden van Tommy Docherty, de Schot die in de jaren 70 bondscoach van zijn land was en ook Manchester United onder zijn hoede had. Zelf voetbalde Docherty voor onder meer Celtic, Chelsea en Arsenal, al droeg hij het grootste deel van zijn carrière het shirt van Preston North End. De Schot overleed op 92-jarige leeftijd.
Docherty, bekend onder de bijnaam ‘The Doc’, speelde 25 interlands voor Schotland en deed met zijn land mee aan de WK’s van 1954 en 1958. Hij werd eind 1972 manager van Manchester United, dat op dat moment streed tegen degradatie uit de hoogste klasse in Engeland. Docherty wist dat seizoen degradatie nog te voorkomen, maar een jaar later zakte ManUnited alsnog af naar de tweede divisie. In 1975 keerden de ‘Mancunians’ als kampioen terug in de hoogste afdeling.
De ploeg van Docherty bereikte twee jaar op rij de finale van het toernooi om de FA Cup. In 1976 was Southampton met 1-0 te sterk, maar in 1977 pakte Manchester United wel de Engelse beker door het Liverpool van manager Bob Paisley te verslaan (2-1). Liverpool pakte dat jaar wel de landstitel en de Europa Cup 1.
,,We zijn diep bedroefd door het overlijden van Tommy Docherty, die ons in 1977 naar de FA Cup-winst leidde met een opwindend, aanvallend team in de beste traditie van Manchester United”, aldus de Engelse club. Ook heel wat andere Britse clubs en bonden reageren bedroefd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Marten de Roon scoort fraai voor Atalanta, Sven Botman gered door Alexander Isak
Marten de Roon zal zich maandag met vertrouwen melden in Zeist. De 31-jarige middenvelder uit Hendrik-Ido-Ambacht kopte vanavond fraai raak voor Atalanta, dat in Bergamo met 2-1 won van Empoli. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Dragisa Gudelj weigert in ambulance te stappen na reanimatie op het veld en wil duel hervatten
Een naar moment tijdens de wedstrijd FC Córdoba - Racing Ferrol als Dragisa Gudelj, de broer van ex-eredivisiespeler Nemanja, in de eerste helft omvalt en gereanimeerd moet worden. Alsof dat nog niet heftig genoeg is, gebeurt daarna nog iets opmerkelijks. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.
-
Carlo Ancelotti nieuwe bondscoach Brazilië? ‘Hopen dat hij snel is uitgeschakeld in de Champions League’
Sinds Brazilië verloor van Kroatië in de kwartfinales van het WK in Qatar, zit het Zuid-Amerikaanse land zonder bondscoach. De geruchtenmolen draait op volle toeren, waarbij Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti (63) de topfavoriet lijkt te zijn om Tite op te volgen. Ook de spelers zelf staan niet onwelwillend tegenover zijn komst. -
-
-
Met video
Feyenoord-spits Giménez schiet bij zege Mexico penalty hoog over tegen Suriname, 800ste goal Messi
Mexico heeft ondanks een gemiste strafschop van Feyenoord-spits Santiago Giménez gewonnen van Suriname in de Concacaf Nations League. De ploeg van de nieuwe bondscoach Diego Cocca won in Paramaribo met 2-0. De thuisploeg staat sinds september onder leiding van voormalig Oranje-international Aron Winter. -
Met samenvatting
Matthijs de Ligt en Bayern München verspelen koppositie aan Dortmund na nederlaag bij Leverkusen
Bayern München is de koppositie in de Bundesliga kwijt. De recordkampioen verloor op bezoek bij Bayer Leverkusen: 1-2. Borussia Dortmund, dat gisteren uithaalde tegen FC Köln, is de nieuwe koploper.