City kleineert Arsenal en pakt eerste prijs onder Guardiola
Carabao CupManchester City heeft de eerste prijs onder coach Pep Guardiola én van het seizoen te pakken. De voetbalmachine van de Spaanse coach mag zich winnaar van de Carabao Cup noemen na een eclatante overwinning (3-0) op Arsenal.
Het is de vijfde keer dat Manchester City met de Carabao Cup (ook wel League Cup) in handen staat. Eerder won City de cup in 1970, 1976, 2014 en 2016. Dat ook 2018 aan dat lijstje toegevoegd mag worden, werd eigenlijk al na achttien minuten duidelijk. Dat was het moment dat Sergio Agüero, na een handig duwtje ten opzichte van Shkodran Mustafi, de score opende namens de ploeg van coach Pep Guardiola. Bijzonder aandeel in die goal was voor doelman Claudio Bravo, die met een uittrap de assist verzorgde.
Arsenal bakte er in het restant van de wedstrijd weinig van en na rust deed City de ploeg van Arsène Wenger definitief de das om. Vincent Kompany tikte na bijna een uur spelen van dichtbij de 0-2 binnen, waarna David Silva niet veel later ook nog de 0-3 noteerde.
Het Arsenal-publiek verliet vervolgens massaal het Wembley Stadium. The Gunners wisten geen enkele vuist meer te maken tegen de aanstaande kampioen van Engeland. Het was voor Arsenal de derde keer op rij dat de finale van de League Cup werd verloren. In 2011 en 2007 werd er verloren van respectievelijk Birmingham City en Chelsea.
Prijzenjacht
Het zal ongetwijfeld niet de laatste prijs zijn van The Citizens dit seizoen. De ploeg van Guardiola ligt in de Premier League een straatlengte voor op de nummer twee, Manchester United. Het verschil is dertien punten, terwijl City nog een wedstrijd tegoed heeft.
City is bovendien nog actief in de Champions League. Daarin neemt de ploeg het 7 maart op in de return tegen Basel. De heenwedstrijd in Zwitserland werd met 0-4 gewonnen en dus mogen Guardiola en co zich nagenoeg zeker opmaken voor de kwartfinale van het miljardenbal.
De FA Cup gaat City in elk geval niet winnen. De ploeg werd in dat toernooi vorige week uitgeschakeld door Wigan Athletic, waar Will Grigg de held was.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Atlético bevestigt dijbeenblessure bij Memphis Depay
Memphis Depay heeft maandag in de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Nederland en Gibraltar (3-0) een dijbeenblessure opgelopen. De aanvaller van Atlético Madrid moest zich in De Kuip na ruim een uur laten vervangen. -
Met video
Victoria Pelova met Arsenal na wondergoal Maanum naar halve finales Champions League
Arsenal is knap doorgedrongen tot de halve finales van de Champions League in het vrouwenvoetbal. De ploeg van Jonas Eidevall maakte woensdagavond in Londen tegen Bayern München een nederlaag van 1-0 uit de eerste wedstrijd ongedaan: 2-0. Victoria Pelova werd in 77ste minuut gewisseld. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
Oud-Ajacied Noussair Mazraoui wil imam worden: ‘Dat is de kers op de taart’
Noussair Mazraoui is zich na het voor Marokko succesvol verlopen WK steeds meer gaan verdiepen in de islam. De 25-jarige rechtsback van Bayern München vertelt hierover in de podcast Minuut voor Allah. Oud-Ajacied Mazraoui hoopt stapsgewijs, eerst door het lezen van het heilige boek, toe te werken naar zijn einddoel: het worden van een islamitisch geestelijke, een imam. -
Definitief: Hervé Renard die contract bij Saoedi-Arabië afgekocht nu bondscoach voetbalsters Frankrijk
Hervé Renard is tot en met augustus 2024 de bondscoach van de Franse voetbalsters. Hij volgt de ontslagen Corinne Diacre op. Dat nieuws heeft de voetbalbond (FFF) donderdag bekendgemaakt een dag nadat hij zijn ontslag heeft ingediend.
-
Met video
PSV krijgt boete om toeschouwer die keeper aanviel, deel van Philips Stadion moet één wedstrijd dicht
PSV heeft van de Europese voetbalbond UEFA een boete gekregen van 20.000 euro. De Eindhovense club moet daarnaast de tribune achter het doel (oosttribune) het eerstkomende Europese duel grotendeels leeg laten. -
-
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM2
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.