Daverende verrassing: Europees kampioen Italië veroordeeld tot play-offs, Zwitserland grijpt WK-ticket
SamenvattingNa Portugal, de Europees kampioen van 2016, is ook Italië, de Europees kampioen van dit jaar, veroordeeld tot de play-offs voor een WK-ticket. De ploeg van Roberto Mancini maakte ook in Noord-Ierland een lusteloze indruk en kwam niet verder dan 0-0. Zwitserland deed in Luzern wel zijn plicht tegen Bulgarije (4-0) en wipte over Italië naar een startbewijs voor het WK van eind volgend jaar in Qatar.
Delen per e-mail
Zwitserland eindigde door die zege als eerste met 18 punten, voor Italië met 16 punten. Voor Zwitserland wordt het de vijfde achtereenvolgende deelname aan het WK. Italië ontbrak bij het vorige WK in 2018, verder waren de Zuid-Europeanen er na 1958 elke keer bij tijdens de mondiale titelstrijd.
Italië is het tweede grote Europese voetballand dat de play-offs in moet. Portugal, de Europees kampioen van 2016, eindigde eveneens als tweede. Italië en Portugal strijden met de acht andere nummers 2 uit de poules en twee landen uit de Nations League om drie resterende WK-tickets. Die twaalf landen worden verdeeld en komen uit in drie kleine toernooien, met een halve finale en een finale. De drie winnaars van die toernooien mogen alsnog naar het WK. De halve finales en eindstrijd bestaan uit een wedstrijd. Loting bepaalt wie er thuis speelt.
Lees ook:
• Deze landen zijn zeker van het WK
Op het EK maakte Italië afgelopen zomer veel indruk, onder meer met zeges op België, Spanje en Engeland. Vier maanden later is de vorm bij het elftal van trainer Roberto Mancini ver te zoeken. Als verzachtende omstandigheid gold maandag de lange lijst met afwezigen, te weten Giorgio Chiellini, Ciro Immobile, Lorenzo Pellegrini, Nicolo Zaniolo, Leonardo Spinazzola, Marco Verratti, Moise Kean, Alessandro Bastoni, Davide Calabria en Cristiano Biraghi.
Noord-Ierland speelde nergens meer voor, maar wilde het publiek nog wel een keertje vermaken. Italië was in aanvallend opzicht vrij machteloos en kwam tot wat kleine schotkansen.
Na rust verdween de moed langzaam bij de Italianen, ook toen ze hoorden dat Zwitserland bleef scoren. Bij een gelijk aantal punten, had het doelsaldo de doorslag gegeven. Dat was, na de 4-0, inmiddels ook in Zwitsers voordeel. Alle treffers vielen na rust. Noah Okafor opende met zijn hoofd in de 48e minuut de score. Via Ruben Vargas, Cédric Itten en Remo Freuler liep het elftal van bondscoach Murat Yakin nog verder weg.
Bekijk hieronder de samenvatting van Zwitserland - Bulgarije.
Schotland
Denemarken verspeelde in en tegen Schotland de maximale score. Na negen overwinningen op rij in groep F ging de formatie van bondscoach Kasper Hjulmand in Glasgow met 2-0 onderuit. John Souttar en Ché Adams maakten de doelpunten voor de thuisploeg.
Voor beide landen stond er niet veel meer op het spel. Denemarken was al zeker van de groepswinst en daarmee het WK-ticket en Schotland had zich als nummer 2 al gekwalificeerd voor de play-offs.
Oostenrijk versloeg Moldavië in Klagenfurt met 4-1. Marko Arnautovic scoorde twee keer voor de thuisploeg.
Het duel tussen Israël en de Faeröer eindigde in 3-2. Bij Israël had verdediger Eli Dasa (Vitesse) een basisplaats. Aanvaller Eran Zahavi (PSV) ontbrak wegens een blessure in de Israëlische selectie.
Uitslagen
Groep C
• Noord-Ierland - Italië 0-0
• Zwitserland - Bulgarije 4-0
Groep F
• Israël - Faeröer 3-2
• Oostenrijk - Moldavië 4-1
• Schotland - Denemarken 2-0
Groep I
• Albanië - Andorra 1-0
• Polen - Hongarije 1-2
• San Marino - Engeland 0-10
Standen
Bekijk hier onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
Dumfries wint met Inter eerste prijs ten koste van Juventus
Denzel Dumfries heeft zijn eerste prijs bij Internazionale gewonnen. De landskampioen won na verlenging ten koste van bekerwinnaar Juventus de Super Cup: 2-1. -
Video
Kopgoal Luuk de Jong kan FC Barcelona niet behoeden voor duur puntenverlies
FC Barcelona heeft zaterdag dure punten laten liggen in het uitduel met Granada in La Liga: 1-1. Luuk de Jong bracht zijn ploeg nog wel op voorsprong, maar zag vanaf de bank dat het in de slotfase alsnog misging. -
Sampdoria overweegt stappen tegen vertrokken Ihattaren: ‘Het zijn gefantaseerde beschuldigingen’
Het bestuur van de Italiaanse voetbalclub Sampdoria is boos over enkele uitspraken van voetballer Mohamed Ihattaren. Het voormalige PSV-talent liet zich vandaag in een interview in De Telegraaf kritisch uit over zijn korte periode bij de club uit Genua. Sampdoria overweegt nu juridische stappen te ondernemen tegen de 19-jarige middenvelder. -
Interesse PSG en Barça10
'Vivianne Miedema staat voor stap naar absolute Europese top’
Vivianne Miedema mag zich verheugen op de belangstelling van twee Europese topclubs. De spits van Arsenal en de Leeuwinnen staat hoog op het lijstje van Champions League-winnaar FC Barcelona en de Franse topclub Paris Saint-Germain, afgelopen seizoen goed voor de kwartfinale in de Champions League voor vrouwen. Dat meldt de Britse kwaliteitskrant The Telegraph. -
Video
Karsdorp ziet rood bij nederlaag Roma tegen Milan
Rick Karsdorp speelde vanavond een ongelukkige rol bij AS Roma in de topper tegen AC Milan. De verdediger kreeg ruim een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart. Het stond toen 2-1 voor Milan, dat uiteindelijk met 3-1 won. Ook Gianluca Mancini moest in blessuretijd met rood van het veld.
-
PREMIUM
Prostaatkanker of toch niet? In het St. Antonius weet je dat voortaan binnen een dag (en dat is uniek)
Heb ik prostaatkanker of toch niet? Het antwoord op die vraag kan weken op zich laten wachten. Maar in het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en Nieuwegein kan het voortaan al binnen 24 uur worden gegeven. -
Deze auto heeft het beste multimediasysteem
Multimediasystemen spelen een steeds belangrijkere rol in de moderne auto. Zelfs in het segment van de VW Polo bedien je er veel autofuncties mee. Autoweek testte de systemen in dit zogeheten B-segment. -
Video
Steeds kleinere groep huizenkopers betaalt de hoofdprijs: ‘Sprake van opjutgedrag’
Het aanbod koopwoningen is in het laatste kwartaal van 2021 geslonken, terwijl de huizenprijzen opnieuw fors opklommen. Uit de NVM-cijfers die vandaag bekend zijn gemaakt, blijkt nog niet echt dat de woningmarkt afkoelt. Toch staken veel kopers hun zoektocht en daalt dus de concurrentie, wat zou kunnen wijzen op een iets stabielere verhouding van vraag en aanbod.