De krankzinnige cijfers van acht jaar Bayern München
VideoBayern München is op weg om wéér kampioen van Duitsland te worden. Dat kan dit weekeinde al gebeuren na de wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach. Welke records heeft de club inmiddels al op haar naam staan en welke zitten er aan te komen?
Niet alleen rijgt Bayern München de ene na de andere overwinning aan elkaar, de ploeg van trainer Hans-Dieter Flick scoort er ook lustig op los. De club heeft nog maar twaalf doelpunten nodig om het eigen record uit 1971/1972 te verbeteren. Toen scoorde Bayern (en vooral Gerd Müller natuurlijk) 101 keer. Nog vier duels te gaan dit seizoen….
Juist na de herstart van de Bundesliga verkeert Bayern in topvorm. Alle vijf de wedstrijden werden gewonnen. In de gehele tweede seizoenshelft liet Bayern slechts twee punten liggen. Alleen in seizoen 2012/2013 liet de ploeg na de winterstop in de hele tweede seizoenshelft ook slechts twee punten liggen.
Met de voorgaande zeven opeenvolgende Duitse titels, had Bayern München al ruimschoots al een nationaal record op hun naam staan. Ook internationaal tikt het komende kampioenschap aan. Want alleen Juventus en Celtic hebben in Europa meer opeenvolgende kampioenschappen behaald dan Bayern München in Duitsland. Juventus staat nu eerste en heeft al acht titels op rij. Celtic heeft er negen in Schotland.
Gerd Müller
Ook de spelers van Bayern nestelen zich inmiddels in de rijke historie van de club. Franck Ribéry heeft momenteel de meeste Bayern-titels op de naam staan. Bij een nieuwe titel kan Thomas Müller en David Alaba dat aantal evenaren. Robert Lewandowski is met dertig treffer alweer op weg naar de topscorerstitel van de Bundesliga. Hij zou dan de eerste speler in de historie van de Bundesliga zijn die drie keer achter elkaar topscorer van het land wordt. Alleen Gerd Müller is vaker topscorer geworden van Duitsland dan hij (hij staat op zeven). En dan had de Poolse spits al het record in handen van de spelers die de meeste wedstrijden achter elkaar heeft gescoord vanaf de competitiestart.
Assist-koning Thomas Müller is ook bezig aan een recordseizoen. Met zijn assist op Lewandowski in de wedstrijd tegen Bayer Leverkusen passeerde hij Kevin De Bruyne als speler met de meeste assists in één seizoen op zijn naam (twintig).
De komende 29ste titel van Bayern is ook op een andere manier nog opzienbarend. Alle andere clubs werden bij elkaar pas 28 keer kampioen van het land (zie tabel hieronder). Borussia Dortmund en Borussia Mönchengladbach volgen slechts op reusachtige afstand. Zij werden vijf keer kampioen.
Om de suprematie nog maar eens te benadrukken staat Bayern ook nog eens in de bekerfinale. Zaterdag 4 juli speelt het de eindstrijd tegen Bayer Leverkusen. Daarmee kan Bayern al voor de dertiende keer de dubbel winnen. Sowieso zijn de Zuid-Duitsers de enige club die vaker dan één keer de dubbel heeft gewonnen. Vorig seizoen won Bayern ook al de dubbel.
(Met medewerking van Opta Sports).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ruud Vormer buiten selectie gelaten bij Club Brugge: ‘Ik hoop het respect te krijgen dat ik verdien’
Terwijl zijn ploeggenoten van Club Brugge tegen OH Leuven spelen, heeft Ruud Vormer een vrije dag. De Nederlandse aanvoerder van de Belgische kampioen is buiten de selectie gelaten door trainer Carl Hoefkens. Vormer (34) reageerde via Instagram teleurgesteld. -
PREMIUMTitel bijna binnen
Kan Bayern zijn topvorm straks ook verzilveren in Europa?
Bayern München heeft de achtste landstitel op rij bijna binnen. De Duitsers weten na de uiterst simpele 2-4 zege op Bayer Leverkusen van zaterdag dat de champagne volgende week al kan vloeien. Maar wat betekent de status in de Bundesliga voor de situatie van de Rekordmeister in Europa? -
PREMIUM
Waarom je wel en niet je huis zou moeten verhuren
Je kunt er een aardige bijverdienste aan hebben, maar het idee dat er vreemden in je bed slapen is voor jou misschien een stap te ver. De voors en tegens van je huis verhuren. -
Met video
Thomas Tuchel toont zijn spierballen, Antonio Conte reageert ook op ruzie: ‘Maar goed dat ik je niet zag...’
De eerste topper van dit seizoen in de Premier League zorgde direct voor veel spektakel. Chelsea en Tottenham Hotspur speelden uiteindelijk met 2-2 gelijk op Stamford Bridge in Londen door de late gelijkmaker van Harry Kane, waarna coaches Thomas Tuchel en Antonio Conte rood kregen na hun tweede opstootje. -
Duurder tijdens levertijd: prijzen nieuwe auto’s blijven maar stijgen
Nieuwe auto’s zijn de afgelopen maanden rap duurder geworden, meldt dataleverancier Autotelex. Prijsverhogingen van vijf of zelfs tien procent zijn geen uitzondering en kunnen ook plaatsvinden ná het tekenen van het koopcontract.
-
Mark van Bommels Antwerp knokt zich in slotfase naar gelijkspel
Royal Antwerp FC heeft een redelijke uitgangspositie verworven voor een plaats in de groepsfase van de Conference League. De ploeg van trainer Mark van Bommel knokte zich in het uitduel met Istanbul Başakşehir van de play-offs van de voorronden naar een gelijkspel: 1-1. Ondertussen was er op andere velden nog meer Nederlands succes. -
Fans Manchester United niet zomaar voorstander nieuwe eigenaar: ‘Hij moet investeren in spelers’
Fans van Manchester United zijn niet zomaar voorstander van een nieuwe eigenaar van de club. Die moet volgens supporterscollectief MUST wel ‘bereid zijn om te investeren om de vroegere glorie van United te herstellen. Die investering moet echt uitgaan naar spelers en het stadion”, staat in een verklaring. -
Energierekening
Ferdi: 'We hebben geen afwasmachine. Echt, klinkt raar hè? Ik zou niet weten waarom’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ferdi Verberk (57) uit Sint Anthonis.