Duitsland verslaat Israël in aanloop naar duel met Oranje, België blijft steken op gelijkspel met Ierland
video'sDuitsland heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van Israël. In het stadion van Sinsheim, de thuishaven van de Bundesligaclub Hoffenheim, werd het 2-0 voor de formatie van bondscoach ‘Hansi’ Flick. Duitsland speelt dinsdag in Amsterdam tegen Nederland.
Kai Havertz zette de Duitsers op voorsprong. Nog voor rust maakte zijn ploeggenoot bij Chelsea Timo Werner er 2-0 van. Thomas Müller miste in de slotfase nog een strafschop. In extra tijd miste ook Yonatan Cohen aan de andere kant vanaf elf meter.
Feyenoorder Ofir Marciano stond in het doel bij Israël.
België niet langs Ierland
De Rode Duivels zijn een oefeninterland in Dublin tegen Ierland niet verder gekomen dan 2-2. De Ier Alan Brown kopte vijf minuten voor tijd de gelijkmaker binnen. België trad in Dublin aan zonder spelers die meer dan vijftig interlands achter hun naam hebben staan, zoals Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Bondscoach Roberto Martínez had ervoor gekozen de twee oefenduels - de Belgen spelen dinsdag tegen Burkino Faso - te benutten om wat andere spelers te testen.
De Spaanse coach gaf daarmee ook aan de nummer 1-positie op de wereldranglijst niet heilig te vinden. Alleen bij een overwinning zou België zich na een serie mindere resultaten aan kop handhaven.
Al na 12 minuten zette Michy Batshuayi met een schot vanaf de linkerkant de Belgen op voorsprong. In de 35e minuut was het gelijk na een doeltreffende omhaal van de geboren Nigeriaan Chiedozie Ogbene.
Na een klein uur namen de Belgen opnieuw de leiding. Hans Vanaken kopte raak uit een hoekschop van Thorgan Hazard. Martínez wisselde volop en liet Orel Mangala (VfB Stuttgart) debuteren. Kort voor tijd volgde de gelijkmaker toen Brown met een kopbal, na een voorzet van Ogbene, doelman Simon Mignolet passeerde.
De samenvatting
Kane helpt Engeland aan zege op Zwitserland
Een door Harry Kane benutte strafschop heeft Engeland zaterdag aan een 2-1-overwinning geholpen op Zwitserland. Beide landen nemen dit najaar deel aan het WK voetbal en oefenden op Wembley.
De Zwitsers namen in de 22e minuut een voorsprong. Breel Embolo kopte raak uit een voorzet van Xherdan Shaqiri. Kort voor rust trokken de Engelsen de stand weer in evenwicht. Verdediger Luke Shaw schoot vanaf de rand van het strafschopgebied de bal langs doelman Jonas Omlin.
Op een goed bezet Wembley duurde het tot de 78e minuut totdat Engeland op voorsprong kwam. Na raadpleging van de VAR bestrafte scheidsrechter Andreas Ekberg een handsbal van de Zwitserse invaller Steven Zuber met een strafschop. Kane zette zich achter de bal en schoot raak: 2-1.
De samenvatting:
Spanje
Spanje heeft de eerste oefenwedstrijd met het oog op het WK voetbal van komend najaar met de grootste moeite gewonnen van Albanië. In het stadion van Espanyol besliste invaller Dani Olmo het duel in de 90e minuut: 2-1.
De ploeg van coach Luis Enrique had vrijwel continu de bal, maar scoren lukte pas een kwartier voor tijd. Ferran Torres passeerde de Albanese doelman Etrit Berisha, op aangeven van de kort daarvoor ingevallen Yéremi Pino. Daarmee leek de winst toch binnen, maar 5 minuten voor tijd maakte Albanië gelijk via Myrto Uzuni, die in La Liga uitkomt voor Granada. Olmo, middenvelder van RB Leipzig, zorgde met een knap schot in de kruising alsnog voor de zege. Spanje speelt dinsdag een tweede oefenduel. Dan is IJsland de tegenstander.
Bekijk alle voetbalvideo's in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Deelnemersveld Champions League: waarom Feyenoord hoopt op een eindzege van Manchester City
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Met samenvatting
Kampioen Manchester City laat punten liggen bij het Brighton van Jan Paul van Hecke en Joël Veltman
Manchester City heeft het seizoen in de Premier League voortgezet met een gelijkspel bij Brighton & Hove Albion. In een attractief duel werd het 1-1. -
1
Europese competities onder de loep: Bayern lijkt het te verprutsen, bijna Champions League-voetbal voor Ten Hag
De maand mei is al even onderweg en dat betekent maar één ding: de voetbalcompetities naderen hun ontknoping. Welke clubs stevenen af op de titel? Wat zijn de stuntploegen en wie verrassen er juist in negatief opzicht? Dit is de stand van zaken in de belangrijkste competities van Europa.
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
-
-
TransferTalk | Spalletti kiest na titel met Napoli voor sabbatical, Guerreiro vertrekt bij Borussia Dortmund
Over enkele weken opent de internationale transferwindow weer. Dat betekent weer een zomer lang potentiële transfers, geruchten en done deals, maar nu al vliegen de berichten je om de oren. Welke spelers worden gekocht of verkocht? En welke trainers zijn gewild? Volg de laatste ontwikkelingen in onze rubriek TransferTalk. -
Bayern-directeuren Kahn en Salihamidzic ondanks landstitel ontslagen
Oliver Kahn en Hasan Salihamidzic zijn ontslagen bij Bayern München. Dat heeft clubvoorzitter Herbert Hainer zaterdag gemeld. De twee directeuren worden verantwoordelijk gehouden voor een onrustig seizoen, waarin trainer Julian Nagelsmann eind maart werd ontslagen en opgevolgd door Thomas Tuchel.