

- 13' Orkun Kökçü
- 24' Bryan Linssen
- Tomáš Holeš 63'
Feyenoord houdt stand tegen Slavia Praag en boekt belangrijke zege in Conference League
SamenvattingEen sterk eerste halfuur hielp Feyenoord vanavond langs Slavia Praag, dat nog wel voor een spannende tweede helft zorgde in de Kuip: 2-1. De Rotterdammers liggen met vier punten na twee duels op koers voor de eerste overwintering in Europa sinds december 2014 dankzij de goals van Orkun Kökçü en Bryan Linssen.
Door Mikos Gouka
Jindrich Trpisovsky dacht in de Kuip met een gerust hart vier van zijn vaste krachten aan de zijkant te kunnen houden. De trainer van Slavia Praag wilde, vermoedelijk met de krachtmeting tegen buurman Sparta Praag komende zondag in het achterhoofd, kijken of hij ook op halve kracht op de been zou kunnen blijven in Rotterdam tegen Feyenoord.
Maar de Tsjechen mogen dan in eigen land schier onklopbaar zijn, in de kolkende Kuip bleek voor rust dat de ploeg weldegelijk mankementen vertoont. Slavia Praag zag nog ruim voor een halfuur was afgewerkt in Rotterdam al 2-0 op het scorebord staan.
Orkun Kökçü had met zijn linkervoet de verre hoek naast doelman Ales Mandous gevonden, waar de Tsjechische defensie vooral uit elkaar werd gereten omdat Tyrell Malacia buitenom kwam bij Luis Sinisterra, die vervolgens zijn maatje oversloeg en Kökçü aanspeelde. Die had voldoende tijd om toe te slaan: 1-0.
Bij de 2-0 zocht en vond Malacia bij de tweede paal Bryan Linssen, die koppend international Lukas Masopust volledig verraste en Mandous kansloos liet. Na de wervelende en effectieve start bleef Feyenoord het gaspedaal diep in trappen. De Tsjechen dachten zelfs toen nog altijd lekker op te kunnen bouwen, maar Linssen, Til, Toornstra en Kökçü doken als een zwerm wespen op de tegenstanders.
Trainer Arne Slot had vooraf nog maar eens korte metten gemaakt het vraagstuk of het allemaal wel kan, voortdurend voluit gaan met dezelfde namen. ,,Om de drie dagen er staan, dat kan echt en dat bewijzen meer clubs’’, zegt Slot. De oefenmeester wil tijdens ontmoetingen met de pers graag wegblijven met vergelijkingen met bijvoorbeeld PSV, waar een andere strategie wordt gehanteerd. Of zijn aanpak op het fysieke vlak ook over een heel seizoen succesvol is, blijkt uiteraard pas later.
Maar in de Kuip zijn ze uiteraard content dat de aanpak zo snel al zo aanslaat. De spelers werden ook gisteren bij het al het jagen opgejut door het enthousiaste publiek, dat voor de wedstrijd een gigantisch spandoek ontvouwde met de tekst ‘did you miss us?’. De aanhang van Feyenoord wil voor het eerst sinds december 2014 eindelijk weer eens overwinteren in Europa. Zo ver is het natuurlijk nog lang niet, maar na het puntje in Israël tegen Maccabi Haifa volgde dus een driepunter in de eerste thuiswedstrijd. Met in oktober wederom een thuisbeurt op het menu tegen Union Berlin liggen de Rotterdammers keurig op koers om zich een ticket voor de knock-outfase van de Conference League te verschaffen.
Slavia Praag liet na de pauze zien dat het zeker een kandidaat blijft voor de groepswinst. International Tomas Holes kopte de 2-1 binnen en bracht op die manier de spanning terug. Maar Feyenoord, waar Fredrik Aursnes en Cyriel Dessers al snel na rust kwamen voor Kökçü en Sinisterra, hield stand. Al was het soms wel kantje boord.
En dus stond Frank Arnesen direct na het laatste fluitsignaal van de Roemeense arbiter Radu Petrescu met een brede glimlach te klappen voor zijn Feyenoord. De Deen, die in Rotterdam voor een frisse wind heeft gezorgd, vierde zijn 65ste verjaardag met drie punten. Zijn aflopende contract bij Feyenoord zal volgens insiders eerdaags worden verlengd, de club en Arnesen zijn tevreden met alle ontwikkelingen.
Overwinteren zou de technisch directeur wat extra geld opleveren waar hij Slot verder mee op weg zal kunnen helpen om de Rotterdamse trein die al flink in beweging is gezet in een nog hoger tempo te kunnen laten rijden.
Een tempo dat de Tsjechische kampioen voor rust te machtig was . De opgelopen schade kon niet meer worden gerepareerd.
Feyenoord aan kop in poule E
Feyenoord gaat na twee duels aan kop in groep E van de Conference League. Twee weken na de 0-0 bij Maccabi Haifa werd vanavond met 2-1 gewonnen van Slavia Praag. De kampioen van Tsjechie was de poulefase begonnen met een 3-1 zege op 1. FC Union Berlin. De club uit de Duitse hoofdstad won vanavond met 3-0 van Maccabi Haifa. Na iets meer dan een half uur kwamen de Duitsers op voorsprong door een treffer van Andreas Voglsammer. Kevin Behrens, die het eerste doelpunt had voorbereid, zorgde na de hervatting voor de 2-0. Nu kwam de assist op naam van Christopher Trimmel. Taiwo Awoniyi was goed voor de 3-0. Dit gebeurde op aangeven van Sheraldo Becker, voormalig speler van ADO Den Haag, die 78 minuten meedeed.
Feyenoord gaat dus aan kop met vier punten, Slavia Praag en Union Berlin hebben een puntje minder. Over drie weken vervolgt Feyenoord de poulefase thuis tegen Union Berlin. Alleen de poulewinnaar gaat rechtstreeks door naar de knock-outfase van de Conference League, de nummer twee van de groep speelt tegen een nummer twee uit de Europa League.
Malacia: ‘Publiek hielp ons’
Het verschil tussen de eerste en tweede helft was groot”, zei Feyenord-linksback Tyrell Malacia na afloop. ,,Het eerste gedeelte van de wedstrijd zetten we beter druk en waren we scherper in de omschakeling. Vermoeidheid speelde ook een rol bij ons. Het gaf Slavia Praag de kans om ons onder druk te zetten.”
Na ruim een uur spelen scoorde Slavia Praag tegen, maar de gelijkmaker bleef uit. Malacia: ,,Het was spannend, maar de steun van het Legioen gaf ons energie. Daarmee konden we het niet meer weggeven.”
Bekijk hieronder onze video's over Feyenoord.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Column Willem van Hanegem | Erik ten Hag hoeft zich toch niet zo piepklein te maken, waarom zo nederig?
-
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
Kaas bevat veel verzadigd vet en zout. Het in Nederland zo geliefde broodbeleg heeft daardoor bij sommigen een slecht imago; het zou ongezond zijn. Maar volgens wetenschappers klopt dat niet. -
25
‘Lionel Messi slaat oliedollars af en kiest voor avontuur bij Inter Miami’
Lionel Messi heeft, volgens journalist Guillem Balague, auteur van de biografie van Messi, besloten waar zijn toekomst ligt. De Argentijnse superster, die vertrekt bij Paris Saint-Germain, gaat voetballen bij Inter Miami in de MLS. -
24
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
Verkeersborden in het buitenland zijn voor vakantiegangers soms een bron van stress, maar je kunt er vaak meer aan aflezen dan je denkt. Wanneer je bijvoorbeeld de betekenis kent van de dunne zwarte strepen op Duitse verkeersborden, kan dit een hoop stress schelen. -
N’Golo Kanté gaat Karim Benzema achterna en zwicht ook voor oliedollars van Al-Ittihad
N’Gole Kanté gaat zijn landgenoot Karim Benzema achterna. Al-Ittihad Club in Saoedi-Arabië is ook zijn nieuwe bestemming. De transfervrije middenvelder van Chelsea tekent een contract voor twee seizoenen met de optie voor nog één jaar. Benzema tekende dinsdag al een contract voor drie jaar.
-
Saoedi-Arabië of toch Barcelona? ‘Lionel Messi maakt volgende week zijn keuze’
-
-
-
13
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit. -
PREMIUMmet poll
Eerste FA Cup-finale Erik ten Hag op voorhand al memorabel: ‘belangrijkste Cup Final ooit’ staat voor de deur
Het is de eerste FA Cup Final ooit tussen de twee grootste clubs van Manchester, maar er staat zaterdagmiddag méér op het spel dan alleen dat. Op de schouders van Erik ten Hag en zijn spelers rust de taak om de grote stadsrivaal City van een ultieme prestatie af te houden. Het patent op de iconische ‘Treble’ uit 1999 staat op het spel.