Frank Lampard ontslagen door Chelsea, Thomas Tuchel wordt opvolger
VideoNa enkele weken van speculatie heeft Chelsea de knoop doorgehakt. De Londense club van Hakim Ziyech heeft manager Frank Lampard (42) maandag ontslagen. De clublegende was anderhalf jaar coach op Stamford Bridge. Thomas Tuchel, die vorige maand werd ontslagen bij Paris Saint-Germain, wordt waarschijnlijk de opvolger van Lampard in Londen.
De Russische clubeigenaar Roman Abramovich, die sinds de zomer van 2003 al zestien coaches ontsloeg, reageerde zelf op het ontslag van Lampard. ,,Dit was een heel moeilijk besluit voor de club. Niet in de laatste plaats omdat ik persoonlijk een uitstekende relatie heb met Frank en heel veel respect voor hem heb. Hij is enorm integer en werkt keihard. Maar onder de huidige omstandigheden denken we dat het beter is van trainer te wisselen. Hij is een belangrijk icoon voor deze geweldige club en zijn status blijft hier onaangetast. Hij zal altijd een warm welkom krijgen op Stamford Bridge", aldus de Rus, die Thomas Tuchel waarschijnlijk zal aanstellen als opvolger van Lampard.
De 47-jarige Duitser werd op 29 december ontslagen bij Paris Saint-Germain, waar hij tweeënhalf jaar de coach was. Tuchel won met PSG zes prijzen, maar verloor afgelopen zomer in de finale van de Champions League van Bayern München. Nadat er in de eerste seizoenshelft voor PSG-begrippen veel punten werden gemorst, werd Tuchel eind december ontslagen en in Parijs opgevolgd door Mauricio Pochettino.
Slechts drie coaches van Chelsea hadden in de Premier League (sinds 1992) een slechter puntengemiddelde dan Lampard, die gemiddeld 1,67 punt pakte in zijn 57 competitieduels als coach. Glenn Hoddle (1,27 punt), Ian Porterfield (1,28 punt) en Ruud Gullit (1,65 punt) deden het nog minder dan Lampard, die in totaal 84 wedstrijden coach was van Chelsea. Daarvan won hij er 44, maar gingen er ook 23 verloren.
Hoewel het ontslag van Lampard volgt op een zege in de strijd om de FA Cup (gisteren tegen Luton Town) maakt de titelpretendent een zeer matig seizoen door. De laatste twee maanden zakte Chelsea, dat afgelopen zomer voor bijna 250 miljoen euro aan nieuwe spelers aantrok, na vijf nederlagen in acht duels naar de negende plaats in de Premier League.
Lampard werd in de zomer van 2019 coach bij Chelsea, waar hij van 2001 tot 2014 schitterde als dynamische middenvelder. Hij won dertien prijzen met de club, waaronder de Champions League in 2012. Met 211 goals in 648 wedstrijden is hij de speler met de meeste goals voor The Blues. Lampard had slechts een jaar ervaring als coach voor hij terugkeerde op Stamford Bridge. Hij loodste Derby County bijna naar promotie, maar in de finale van de play-offs werd op Wembley verloren van Aston Villa door een goal van Anwar El Ghazi. Lampard trok vervolgens naar Chelsea, waarna Phillip Cocu hem opvolgde in Derby.
Verjonging
Bij Chelsea zorgde Lampard in de zomer van 2019 voor een verjonging van het team, nadat Maurizio Sarri was ontslagen na het winnen van de Europa League en een derde plaats in de Premier League. Chelsea liet vorig seizoen regelmatig leuk voetbal zien, maar het leverde slechts een vierde plaats op. Na het vertrek van sterspeler Eden Hazard en een transferban kregen Engelse talenten als Tammy Abraham, Mason Mount, Reece James en Callum Hudson-Odoi een kans van Lampard, maar de prestaties waren niet constant genoeg om mee te doen om de titel. Wel was dat genoeg voor een ticket voor de Champions League. De Russische miljardair Roman Abramovich, die in 2003 de Londense club overnam, besloot zijn voormalig lievelingsspeler afgelopen zomer te helpen met 250 miljoen euro. Grote namen als Hakim Ziyech (40 miljoen), Ben Chilwell (50 miljoen), Timo Werner (53 miljoen), Kai Havertz (80 miljoen), Edouard Mendy (24 miljoen) en Thiago Silva (transfervrij) kwamen naar Londen, maar zij tilden het team van Lampard het afgelopen halfjaar nog niet naar een hoger en constanter niveau. Van de zomeraankopen doet Ziyech het voorlopig het beste, maar de creatieve linkspoot had al wel te maken met enkele blessures en kon zich in de topduels nog niet onderscheiden.
Elf punten achter koploper
Chelsea staat halverwege het seizoen op een negende plaats in de Premier League. De achterstand op koploper Manchester United is inmiddels al elf punten. In de Champions League, waarin Chelsea wel overtuigend doorging, wacht in de achtste finales de dubbele confrontatie met Atlético Madrid. Het team van Diego Simeone gaat aan kop in La Liga. Chelsea komt woensdagavond alweer in actie, thuis tegen Wolverhampton Wanderers.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Waarom het ontslag van ‘Super Frank’ een uitkomst kan zijn voor Ziyech
Hakim Ziyech (27) wacht bij Chelsea onzekere tijden, nu de dagen van zijn trainer Frank Lampard geteld lijken. De ploeg uit Londen verkeert onder ‘Super Frank’ inmiddels in een diepe crisis. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Marc Overmars gooit trainer eruit en maakt weg vrij voor Mark van Bommel bij Royal Antwerp
Marc Overmars heeft bij de Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC de weg vrijgemaakt voor de komst van Mark van Bommel. Overmars, sinds maart technisch directeur van Antwerp, stuurde trainer Brian Priske weg. -
Albanese prins Leka II niet blij met fans Feyenoord in Tirana: ‘Pure chaos’
De kroonprins van Albanië liet op Twitter weten dat fans van Feyenoord voor chaos zorgden in Tirana. Leka II, vanwege de republiek Albanië een kroonprins in ballingschap, uitte in de tweet zijn zorgen over wat er na de wedstrijd van de Rotterdammers vanavond tegen AS Roma zal gebeuren. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Virgil van Dijk op koers voor Champions League-finale, geen risico met Mohamed Salah ondanks topscorersstrijd
Virgil van Dijk en Mohamed Salah liggen op koers om volgende week fit te zijn voor de finale van de Champions League tegen Real Madrid. „Het ziet er allemaal goed uit, de jongens maken stappen”, zei Jürgen Klopp over het herstel van Van Dijk en Salah. -
Premier League geeft goedkeuring voor overname Chelsea voor bijna 5 miljard euro
Het bestuur van de Premier League heeft zijn goedkeuring gegeven voor de overname van Chelsea door het consortium onder leiding van de Amerikaanse zakenman Todd Boehly. Naast de mede-eigenaar van de Los Angeles Dodgers zitten ook de investeringsmaatschappij Clearlake Capital, de Zwitserse miljardair Hansjörg Wyss en de Britse vastgoedontwikkelaar Jonathan Goldstein in het consortium.