Geen topvoetbal in Europa deze week, maar er valt nog genoeg te genieten
Vrijwel alle grote competities liggen stil deze week. De UEFA heeft ook geen interlands ingepland en dus moeten voetballiefhebbers hun heil zoeken buiten Europa. Hoewel dat in eerste instantie niet de meest aantrekkelijke optie lijkt, valt er toch nog het één en ander te genieten deze week.
In Zuid-Amerika, Azië en Noord- en Centraal Amerika worden WK-kwalificatiewedstrijden gespeeld en ook de Afrika Cup is in volle gang. Een overzicht.
Zuid-Amerika
Vanavond om 22.00 uur speelt de nummer één van de Zuid-Amerikaanse poule, Brazilië, tegen nummer drie Ecuador. Bij Brazilië maakt onder anderen Ajacied Antony zijn opwachting. Voor Brazilië, dat al geplaatst is voor het komende WK, staat er een erekwestie op het spel: bij een overwinning nemen de Goddelijke Kanaries de eerste plaats op de FIFA-wereldranglijst over van België.
In Zuid-Amerika wordt de WK-kwalificatie gespeeld in een poule van tien landen. Van deze tien plaatsen de eerste vier zich rechtstreeks voor het WK. Nummer vijf speelt een play-off tegen de nummer vijf van de Aziatische kwalificatiepoule.
Vannacht en morgenavond worden ook de andere vier wedstrijden gespeeld en dat kan zomaar flink wat spektakel opleveren. Nummer vier Colombia heeft namelijk maar twee punten meer dan nummer acht Bolivia. Alle nog niet geplaatste ploegen moeten nog vier wedstrijden spelen. Omdat nummer vier en vijf, Colombia en Peru (met FC Emmenspeler Sergio Peña in de selectie), elkaar morgenavond treffen (22.00 uur), zal de rest bloed ruiken. Bolivia zal willen oogsten op bezoek bij zwakke broeder Venezuela, waardoor een WK-deelname voor het land in de buurt komt.
Argentinië treedt vanavond tegen Chili (01.15 uur in de Nederlandse nacht) aan met een flinke Amsterdamse inbreng. Bij het team ontbreekt blikvanger Lionel Messi door de nasleep van zijn recente coronabesmetting, maar Ajacieden Lisandro Martínez en Nicolas Tagliafico (die in de belangstelling staat van Barcelona) staan wel op het wedstrijdformulier.
Azië
In groep A zijn Iran en Zuid-Korea voorzichtig hun koffers voor Qatar al aan het pakken. De twee landen staan een straatlengte voor op de overige groepsleden. Plaatsing kan hen nauwelijks meer ontgaan. Nummer drie, de door Bert van Marwijk gecoachte Verenigde Arabische Emiraten, staan een schamele vier punten boven de laatste plek. Vandaag om 16.00 uur zullen ze proberen de derde plek wat steviger in handen te krijgen: nummer laatst Syrië komt dan op bezoek.
In groep B maken drie ploegen de dienst uit, maar welke ploegen zich rechtstreeks plaatsen is nog volkomen ongewis. Saudi-Arabië, Japan en Australië hopen alle drie de play-offplek te ontlopen. Bij Japan is oude bekende Maya Yoshida de aanvoerder. De oud-VVV’er hoopt samen met sterspeler Shinji Kagawa zijn land te loodsen naar het WK, zoals dat ook in 2018 lukte. Ook aanvaller Ritsu Doan (PSV) en PEC-verdediger Yuta Nakayama zitten bij de Japanse selectie. De Japanners wonnen vandaag van China (2-0). Dinsdag om 11.15 uur is koploper Saudi-Arabië de tegenstander.
In Azië zijn na twee voorrondes twee poules van zes teams gevormd. Van beide poules plaatsen de nummers één en twee zich voor het WK eind dit jaar in Qatar. De beide nummers drie spelen een onderlinge play-off. De winnaar van die play-off is allesbehalve zeker van een WK-ticket: de nummer vijf van de kwalificatie wacht een laatste play-off tegen de nummer vijf van de Zuid-Amerikaanse kwalificatie. Ook Australië probeert zich via de Aziatische route te kwalificeren voor het WK.
Noord- en Centraal Amerika
Vannacht om 01.00 Nederlandse tijd speelt het Mexico van oud-PSV’ers Hirving Lozano en Andrés Guardado tegen Jamaica. Mexico, waar ook Ajacied Edson Álvarez voor speelt, is de huidige nummer drie en zal dus kostbare punten willen pakken.
Nummer twee Amerika speelt op hetzelfde moment tegen het nietige El Salvador. Winnen de Amerikanen, met onder anderen oud-Ajacied Sergiño Dest en kersverse Feyenoordaanwinst Cole Bassett in de selectie, dan springen ze in ieder geval tijdelijk over Canada heen. De koploper zal de eerste plaats echter snel terugveroveren: op papier mag de ploeg van Bayern-verdediger Alphonso Davies en oud-PSV’er Attiba Hutchinson niet al teveel problemen hebben met Honduras.
De derde plek van Mexico wordt bedreigd door nummer vier Panama, dat evenveel punten heeft als de Mexicaanse équipe. Panama loert op de derde plek en kan vannacht een eerste stap zetten. Om 03.05 uur Nederlandse tijd moet dan wel worden afgerekend met het Costa Rica van keeper Keylor Navas en oud-Twentespits Bryan Ruiz.
In een poule van acht teams gaan de eerste drie in deze kwalificatie rechtstreeks naar het WK van Qatar. De nummer vier speelt een play-offduel met de winnaar van de kwalificatie van Oceanië om het laatste WK-ticket.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Danny Makkelie maakt in Qatar zijn WK-debuut, Pol van Boekel mee als VAR
Scheidsrechter Danny Makkelie doet eind dit jaar mee aan het WK in Qatar. De wereldvoetbalbond FIFA heeft de 39-jarige Nederlander zoals verwacht geselecteerd voor de mondiale eindronde. Makkelie gaat naar Qatar met zijn vaste assistenten Jan de Vries en Hessel Steegstra. -
Met video
Dubbele erehaag in Bernabéu en mooie knuffel tussen Marcelo en Joaquín
Een bijzonder en uniek beeld vanavond in Estadio Santiago Bernabéu voor de wedstrijd tussen Real Madrid en Real Betis in de laatste speelronde van La Liga. De elftallen van beide clubs vormden een erehaag voor elkaar. De wedstrijd eindigde vervolgens in 0-0, ondanks goede kansen voor invaller Joaquín Sánchez en Karim Benzema in de slotfase. -
Frankfurt-aanvoerder deelt niet alledaags aandenken aan heroïsche Europa League-finale
Eintracht Frankfurt schreef gisteravond historie in Sevilla. De Duitse club won er de Europa League ten koste van de Rangers, maar dat verliep niet zonder slag of stoot. Vraag dat maar aan Sebastian Rode. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.
-
Met video
Van Bronckhorst kruipt bij Rangers in vaderrol na verloren finale: ‘Je moet er juist nu zijn voor je spelers’
Giovanni van Bronckhorst kroop na de verloren finale in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt in een soort van vaderrol richting zijn soms ontroostbare spelers. De verloren strafschoppenserie hakte er niet alleen bij Aaron Ramsey, die de beslissende penalty miste, maar bij iedereen flink in, zo merkte de trainer van Rangers in de uren na de eindstrijd in Sevilla. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
‘Engelse overheid ernstig bezorgd: overname Chelsea gaat mogelijk niet door’
De overname van Chelsea door een Amerikaans consortium onder leiding van zakenman Todd Boehly gaat mogelijk niet door. Volgens de BBC is de Engelse overheid er niet gerust op dat er voldoende concrete afspraken kunnen worden gemaakt met de huidige eigenaar van de topclub uit de Premier League, Roman Abramovitsj.