Inter gaat zaterdag met punt voorsprong naar Bergamo, Atalanta jaagt op 100 goals
Laatste speelrondeInternazionale gaat zaterdagavond met een punt voorsprong richting Bergamo, waar Atalanta dus zal moeten winnen om nog als tweede te eindigen in de Serie A achter kampioen Juventus. Nadat Atalanta eerder op de avond met 1-2 won bij Parma, was Internazionale in Milaan met 2-0 te sterk voor Napoli.
Internazionale won in San Siro met 2-0 van Napoli, dat sinds de gewonnen bekerfinale tegen Juventus op 17 juni al zeker is van een plek in de Europa League. De geboren Napolitaan Danilo D’Ambrosio zette Internazionale al na elf minuten op voorsprong, door met links binnen te schieten. Internazionale kreeg daarna flink wat kansen op de 2-0, die uiteindelijk een kwartier voor tijd pas werd gemaakt door de Argentijnse invaller Lautaro Martínez. Stefan de Vrij deed de hele wedstrijd mee bij Internazionale, nadat hij vorige week woensdag geblesseerd uitviel tegen Fiorentina (0-0) en afgelopen zaterdag niet speelde in de uitwedstrijd bij Genoa (0-3 winst). Napoli werd de afgelopen twee seizoenen tweede achter kampioen Juventus, maar zal nu als zevende eindigen. Voor het eerst sinds het seizoen 1997/1998 verloor de club uit Napels zowel uit als thuis van Internazionale.
Atalanta moet winnen voor tweede plaats
Atalanta staat nu derde met 78 punten na 37 wedstrijden, een punt minder dan Internazionale. Zaterdagavond (20.45 uur) treffen de ploegen elkaar nog in Gewiss Stadium in Bergamo tijdens de laatste speelronde van de Serie A. Stefan de Vrij en zijn teamgenoten hebben aan een gelijkspel dus genoeg om voor het eerst sinds 2011 weer eens als tweede te eindigen in de Italiaanse competitie. Atalanta werd in het seizoen 2016/2017 al vierde en vorig seizoen derde in de Serie A, dus de ploeg van coach Gian Piero Gasperini zal er in de laatste competitiewedstrijd nog op gebrand zijn een mooi seizoen af te sluiten met een tweede plaats.
Atalanta speelt vervolgens op woensdag 12 augustus in de kwartfinale van de Champions League in Lissabon tegen Paris Saint-Germain, dat het dan waarschijnlijk nog zal moeten doen zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé. Internazionale neemt het een week eerder in Gelsenkirchen al op tegen Getafe in de achtste finale van de Europa League.
Bekijk hier de samenvatting van Parma - Atalanta (1-2)
Moeizame zege in Parma
Atalanta had het vanavond zeker niet makkelijk in Stadio Ennio Tardini in Parma, waar het nog 34 graden was toen de wedstrijd om 19.30 uur begon. Parma kreeg in de openingsfase al een aantal goede kansen en sloeg kort voor rust toe via Dejan Kulusevski, de twintigjarige aanvaller uit Zweden die zijn tiende goal van het seizoen maakte. Na rust speelde Atalanta echter toch weer een stuk beter en was het lange tijd wachten op de gelijkmaker. De Oekraïnse invaller Ruslan Malinovsky schoot in de zeventigste minuut door de muur heen raak uit een vrije trap, waarna de Argentijnse aanvaller Alejandro Papu Gómez in de 84ste minuut met links de winnende 1-2 maakte.
Marten de Roon en Robin Gosens speelden de hele wedstrijd. Hans Hateboer viel tien minuten voor rust al in voor de geblesseerd geraakte José Palomino. Atalanta moet het in de Champions League waarschijnlijk ook doen zonder de Sloveense sterspeler Josip Ilicic. Net als Mbappé is hij geblesseerd aan zijn enkel.
Nu op 98 goals in Serie A
Atalanta staat zaterdagavond nog een mooie klus te wachten, want na 37 wedstrijden staat de ploeg uit Bergamo op 98 goals. Met nog twee goals tegen Internazionale wordt de magische grens van 100 goals dus bereikt. Slechts twee teams kwamen in Italië uit boven de honderd goals uit: Torino (125 goals) in 1947/1948 en AC Milan (118 goals) 1949/1950. Sindsdien kwam Napoli het dichtst in de buurt van de honderd competitietreffers, met 94 goals in het seizoen 2016/2017.
Atalanta verloor voor het laatst een wedstrijd op 20 januari 2020, toen het inmiddels gedegradeerde SPAL verrassend met 1-2 won in Bergamo. Sindsdien zette Atalanta in de Serie A een reeks neer van dertien zeges en vier gelijke spelen. Verder waren er in de achtste finales van de Champions League nog zeges op Valencia: 4-1 in San Siro en 3-4 in een leeg Mestalla.
De Serie A is te volgen via Ziggo Sport
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
President van La Liga biedt excuses aan, winnend Real Madrid betuigt steun aan Vinícius Jr.
-
Alfred Schreuder tekent vier maanden na ontslag bij Ajax in Verenigde Arabische Emiraten
Alfred Schreuder vervolgt zijn loopbaan in de Verenigde Arabische Emiraten. De 50-jarige trainer uit Barneveld gaat daar aan de slag bij Al Ain. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Met samenvatting
Luton Town wint na penalty’s duel van 200 miljoen en houdt scorende Gustavo Hamer uit Premier League
Luton Town keert na 31 jaar terug op het hoogste niveau. In de play-off finale op Wembley tegen Coventry City, met 200 miljoen euro op het spel, wonnen The Hatters na strafschoppen. -
PREMIUM
Ex-Feyenoorder Gustavo Hamer loopt promotie mis, maar mag blijven hopen op Premier League: ‘Moet luisteren naar mijn hart’
Gustavo Hamer heeft met Coventry City promotie naar de Premier League misgelopen in de play-off finale tegen Luton Town, maar de ex-Feyenoorder hoeft over interesse niet te klagen.
-
2
Definitief: Vinícius Júnior niet geschorst, Spaanse VAR geschorst door voetbalbond
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.