Liverpool zorgt met ‘B-ploeg’ voor beste seizoensstart ooit
Chelsea onderuitZonder vaste krachten Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah, Trent Alexander-Arnold en Roberto Firmino heeft Liverpool bij degradatiekandidaat Burnley geen averij opgelopen. De ploeg van Jürgen Klopp won na een achterstand met 3-1 op Turf Moor, onder meer door een assist van Virgil van Dijk.
Delen per e-mail
Na een povere eerste helft brak Jack Cork namens Burnley de ban kort na de rust. Waarna Klopp toch maar zijn paradepaardjes Salah en Firmino van stal haalde. Nadat James Milner snel orde op zaken had gezet, bezorgde Firmino de titelkandidaat met zijn eerste balcontact toch drie punten na een assist van Van Dijk. In de slotseconde maakte Xherdan Shaqiri er nog 1-3 van.
Klopp gaf Wijnaldum rust. De Oranje-international bleef achter in Liverpool. Maar ondanks een B-ploeg won Liverpool en zorgde het met 39 punten uit 15 duels voor de beste seizoensstart uit de 126-jarige clubgeschiedenis.
Chelsea, de nummer vier van de Premier League, ging verrassend onderuit bij nummer 12 Wolverhampton Wanderers. Nadat de ploeg van Maurizio Sarri door Ruben Loftus-Cheek op voorsprong was gekomen, sloegen de Wolves in het laatste halfuur terug door de Mexicaan Raúl Jiménez en de Portugees Diogo Jota (2-1).
Tottenham Hotspur steeg naar de derde plaats dankzij een thuiszege op Southampton (3-1). Harry Kane, Lucas Moura en Son Heung-min kwamen tot scoren voor de Spurs.
Georginio Wijnaldum
@GWijnaldum
Verder in het nieuws
-
Janmaat met Watford naar kwartfinale FA Cup
Watford heeft zich als eerste club geplaatst voor de kwartfinales van de FA. Met Daryl Janmaat in de basis won de nummer acht van de Premier League met 0-1 bij Queens Park Rangers, de nummer 16 van het Championship. -
samenvatting Juventus heeft geen enkele moeite met Frosinone
Juventus had vanavond nauwelijks moeite met Frosinone. De nummer negentien van de Serie A werd in Turijn met 3-0 verslagen. De koploper in Italië vergrootte de voorsprong op achtervolger daarmee naar veertien punten. -
Bayern München herstelt zich knap in Augsburg
Bayern München is koploper Borussia Dortmund tot op twee punten genaderd. De ploeg van coach Niko Kovac won met 3-2 bij FC Augsburg nadat de thuisploeg twee keer op voorsprong was gekomen. Dortmund, dat afgelopen woensdag met 3-0 verloor van Tottenham Hotspur, speelt maandag nog tegen FC Nürnberg. -
Bayern vreest voor blessure Coman
Bayern München vreest dat het in de Champions League-wedstrijd tegen Liverpool van dinsdag niet kan beschikken over Kingsley Coman. De Franse aanvaller die in de 3-2-zege op FC Augsburg de grote man was met twee treffers en een assist, raakte in de slotfase bij een duel geblesseerd aan zijn linkervoet. Hij strompelde de kleedkamer in. -
PREMIUM
Tadic op '9' Is Real-variant voor Ajax aanknopingspunt in eredivisie?
Ajax verloor woensdag van het grote Real Madrid (1-2), maar was weer de energieke ploeg van eerder dit seizoen. Cruciale vraag: hoe houd je die adrenaline van een prachtige Champions League-avond nu in het elftal?
-
Overzicht De wedstrijden om dit weekend naar uit te kijken
De lente breekt langzaam en dat betekent dat in alle competities de spanning toeneemt, zowel in de strijd om de titel als het gevecht tegen degradatie. Wat zijn dit weekend de wedstrijden om naar uit te kijken in het buitenland? -
Manchester United weken zonder Lingard en Martial
Manchester United moet Jesse Lingard en Anthony Martial twee tot drie weken missen. Het aanvalsduo raakte dinsdag geblesseerd in het verloren duel (0-2) met Paris Saint-Germain (PSG) in de achtste finales van de Champions League. Ze missen in ieder geval de twee komende wedstrijden tegen Chelsea (in de FA Cup) en Liverpool (competitie). -
Valverde verlengt contract bij Barça tot 2020
Ernesto Valverde verlengt zijn contract bij FC Barcelona. De verbintenis van de trainer liep deze zomer af, maar wordt met één jaar en een optie voor nog een jaar verlengd.