Messi-fans boos vanwege bijzondere statistiek Cristiano Ronaldo
Erg gemakkelijk ging het gisteravond allemaal niet voor Juventus in de thuiswedstrijd tegen Spezia, maar uiteindelijk stond er wel een 3-0 zege op het scorebord voor De Oude Dame. Na Álvaro Morata en Federico Chiesa was het Cristiano Ronaldo die in zijn zeshonderdste competitiewedstrijd de eindstand bepaalde met zijn twintigste van het seizoen. Daarmee continueerde hij een ongekend fraaie statistiek.
Delen per e-mail
Minstens twintig goals in de nationale competitie in alle laatste twaalf seizoenen: het is een prestatie die alleen Ronaldo neerzette, zo stelden statistiekenbureaus Opta en Gracenote na het duel tussen Juventus en Spezia. Want inderdaad, Ronaldo maakte dit seizoen dus alweer twintig goals voor Juventus in de Serie A en ook in de voorgaande elf seizoenen was het steeds respectievelijk 31, 21, 26, 25, 35, 48, 31, 34, 46, 40 en 26 keer raak in de nationale competitie. De laatste keer dat de Portugese superster de twintig niet aantikte, was in zijn laatste seizoen bij Manchester United. Ronaldo scoorde toen, in het seizoen 2008/2009, achttien keer in de Premier League. Daarna maakte hij voor 94 miljoen euro de overstap naar Real Madrid.
Inclusief het huidige seizoen dus twaalf seizoenen op rij minstens twintig goals. Een ongekend fraaie statistiek. Zeker omdat de Portugees de enige speler is die dat heeft gepresteerd in de grote Europese competities (Engeland, Duitsland, Italië, Spanje en Frankrijk). Toch waren er op social media volop negatieve reacties vanuit het Lionel Messi-kamp over de statistiek. Want waar Ronaldo in het seizoen 2008/2009 achttien keer wist te scoren voor Manchester United, daar scoorde Messi dat seizoen al 23 keer en daarmee heeft de Argentijn toch ook twaalf seizoenen achter elkaar gescoord?
En inderdaad: Messi doorbrak al een seizoen eerder dan Ronaldo de barrière van twintig goals. Vanaf dat seizoen scoorde Messi achtereenvolgens 23, 34, 31, 50, 46, 28, 43, 26, 37, 34, 36 en 25 keer voor Barcelona in La Liga. Ook twaalf seizoenen achter elkaar minstens twintig goals dus. De woeste Messi-fans zagen echter één detail over het hoofd: dit seizoen staat de Argentijn op negentien goals en goedbeschouwd heeft De Vlo inclusief het huidige seizoen dus niet twaalf seizoenen op rij minstens twintig goals gemaakt.
Mogelijk zal ‘Kamp Messi’ vanaf zaterdag weer enigszins gekalmeerd worden. Dan speelt Barcelona de uitwedstrijd tegen Osasuna en kan de Argentijnse sterspeler dus de enige speler worden die in dertien seizoenen op rij de grens van twintig competitiegoals in een seizoen aantikt. Een prestatie die Ronaldo dus pas volgend seizoen weer kan evenaren.
Reacties van Messi-fans
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Lyon blijft dankzij goals Memphis meedoen in Franse titelrace
Olympique Lyon blijft meedoen om het kampioenschap in de Ligue 1. Door goals van aanvoerder Memphis Depay (2x) en Lucas Paquetá werd vanavond met 3-0 gewonnen van middenmoter Angers SCO. -
ANWB waarschuwt voor gevaarlijk autostoeltje: ‘Gebruik het niet’
Bij een test van autostoeltjes is de ANWB op ‘een ernstig defect’ gestuit van het Chicco Kiros i-Size-zitje met het bijbehorende Isofix-onderstel. Het biedt geen goede bescherming bij een ongeval en is zo gevaarlijk dat de ANWB vóór de publicatie van de test op 25 mei nu al waarschuwt het in deze combinatie niet te gebruiken. -
Schermtijd beperken bij kinderen grootste uitdaging voor ouders: dit kun je doen
Veel Nederlandse ouders zeggen het buitengewoon lastig te vinden de schermtijd van hun kinderen te beperken, blijkt uit onderzoek van Multiscope. We leggen uit hoe je het telefoongebruik van je kind toch aan banden kunt leggen. -
Samenvatting
Liverpool doorbreekt Anfield-vloek, Ziyech valt kort in bij ruime zege Chelsea
Liverpool heeft na bijna vier maanden eindelijk weer eens een competitiezege geboekt op Anfield. Georginio Wijnaldum en zijn ploeggenoten hadden grote moeite met het Aston Villa van invaller Anwar El Ghazi, maar wonnen dankzij een late goal van Trent Alexander-Arnold dan toch met 2-1. Het was de eerste thuiszege in de Premier League in 2021. -
Video
De Ligt valt in warming-up geblesseerd uit, maar Juventus wint wel
Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Spezia Calcio met 3-0 gewonnen. Álvaro Morata, Federico Chiesa en Cristiano Ronaldo maakten in het laatste halfuur de goals voor het team van Andrea Pirlo, die Matthijs de Ligt in de warming-up zag afhaken.
-
Spaanse media kritisch op falend Barça: ‘De Jong moet beter in zo’n grote wedstrijd’
In de Spaanse media komen de Nederlanders er vandaag niet best vanaf na de nederlaag van Barcelona bij Real Madrid (2-1). Ronald Koeman moest als verliezend coach tactisch zijn meerdere erkennen in Zinédine Zidane, zo stellen de kranten, terwijl Sergiño Dest en Frenkie de Jong louter onvoldoendes scoren. -
Borussia Mönchengladbach vindt nieuwe trainer in Frankfurt
Trainer Adi Hütter verruilt Eintracht Frankfurt deze zomer voor Borussia Mönchengladbach. Beide clubs bevestigen de trainerswissel van de Oostenrijker. Hütter tekent een contract tot medio 2024 in Mönchengladbach, waar hij de opvolger wordt van Marco Rose, die in de zomer naar Borussia Dortmund vertrekt. -
PREMIUM
Onkruid, hoe kom je er van af? Eet het op! (En Suze heeft nog meer tips)
Last van onkruid in de tuin en wil je geen gif spuiten om het weg te krijgen? Dan biedt Suze Peters uit Moordrecht een oplossing. In een praktische online basiscursus onkruid helpt ze tuineigenaren omgaan met onkruid. Een cursus over wat wél weg moet en wat gerust mag blijven staan. En welk onkruid je zelfs kunt eten.