Preud’homme troeft grote namen af in strijd om beste Belgische keeper ooit
De fans van het nationale voetbalelftal van België hebben Michel Preud’homme verkozen tot beste doelman van de afgelopen 125 jaar.
Delen per e-mail
Dat de oud-trainer van onder meer FC Twente op de eerste plaats eindigde werd door deskundigen als een verrassing gezien. Jean-Marie Pfaff en Thibaut Courtois, nog actief als international én bij Real Madrid, golden als de favorieten.
Preud’homme was doelman van de Rode Duivels op de WK’s van 1990 en 1994. Beide keren werd het elftal in de achtste finales uitgeschakeld. Preud’homme werd bij het WK van 1994 uitgeroepen tot beste doelman van het toernooi. Thibaut Courtois kreeg die prijs na het WK van 2018.
In 1995 nam Preud’homme afscheid als international, na 58 interlands. Als coach was hij vorig seizoen nog actief bij Standard Luik.
De Belgische voetbalbond (KBVB) is naar aanleiding van haar 125ste verjaardag op zoek naar het beste nationale elftal en de beste bondscoach ooit. De komende dagen worden de overige winnaars bekendgemaakt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ajax-huurling Eiting maanden uit de roulatie met knieblessure
Carel Eiting staat naar verwachting ongeveer drie maanden aan de kant met een knieblessure. Dat meldt Huddersfield Town, de Engelse voetbalclub die de 22-jarige middenvelder huurt van Ajax. -
eigen tuin eerst Tijd om de wilgen te knotten: zo doe je dat
Een geknotte boom ziet er prachtig uit. Als de grond niet bevroren is, kun je wilgen nu planten. En kortwieken. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt je op weg. -
Contract tot 2024 Ajax-target Fosu-Mensah tekent bij Leverkusen van trainer Bosz
Timothy Fosu-Mensah vervolgt zijn loopbaan bij Bayer Leverkusen. De 23-jarige verdediger, die ook in de concrete belangstelling van Ajax stond, is vandaag officieel gepresenteerd bij de Duitse club. De club van coach Peter Bosz neemt hem tot medio 2024 over van Manchester United. -
Spaanse media vol lof over ‘hoofdrolspeler’ Frenkie de Jong: ‘Hij is nu beter dan bij Ajax’
Frenkie de Jong was gisteren een van de uitblinkers bij FC Barcelona, terwijl hij ook bij enkele mindere momenten betrokken was. Toch waren de Spaanse kranten unaniem positief over de prestatie van de Nederlander in de wedstrijd tegen Real Sociedad om een finaleplek in de strijd om de Supercopa, die door Barça gewonnen werd na het nemen van strafschoppen. -
Atalanta verder in Coppa Italia, SPAL verrast Sassuolo
Atalanta heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi. De club won op eigen veld van Cagliari: 3-1.
-
PREMIUM
Zo veranderen jouw arbeidsvoorwaarden in 2021
De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat we meer dan ooit thuiswerken. Dat heeft óók gevolgen voor ons loonstrookje en de secundaire arbeidsvoorwaarden die werkgevers willen bieden. Wat verandert er in 2021? En wat voor invloed heb je daar als werknemer zelf op? -
video Van Dijk traint weer met bal: ‘Hij oogt sterker dan ooit’
Bemoedige beelden vanuit Dubai, waar Virgil van Dijk aan zijn herstel aan het werken is. Via Instagram deelde de Oranje-aanvoerder een filmpje waarop te zien is dat hij voor het eerst weer met een bal op het trainingsveld stond. -
PREMIUM
Koken & eten Met dit slimme bord krijgen kinderen tussen 4 en 8 jaar makkelijker hun groente binnen
Een grote groenteproducent ontwikkelde een slim bord dat kinderen helpt meer broccoli, erwtjes en witlof te eten. In het bord zijn vijf trucjes verwerkt.